Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hocam yeni serilerinde eski performans yok deniyor,sizce de öyle mi ?ya da sizinki eski batclerden mi?

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bendeki yeni batch @xlusive hocamdan almıştım, vintage yani. Yeni batch nasıl duymuştum, bir daha sorup yazarım size :) inşallah :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hocam tam olarak anlamadım,sizdeki yeni batch ama vintage? Çok tesekkür ederim alakadar olduğunuz için:))

Eski batch hocam :) yani Vintage . Evet yanlış yazmışım, kusura bakmayın :) .

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Günaydın

Uzun yıllar bu hobide olduğum halde, deneyemediğim ancak herkesin konuştuğu parfümlerden birisi de bu SM.

Girişinde rahatsız edici bir hal var (sanırım deniz yosunu) ancak o keskinlik oturduktan sonra kremsi tatlı yapısı bana rahatsız edici gelmedi.

Kullanılacak bir parfüm mü, kalkıp almam. Ama insanların kıyamet kopardığı bir parfüm gelmedi bana onu söyliyim.

Ağır b*k gibi kokan ne mükemmel(!) parfümler konuşuluyor forumlarda, bu onların yanında beni KONUŞULDUĞU KADAR şaşırtmadı.

2020-02-24_08h59_32.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Les Liquides Imaginaires Buveur De Vent
Maşallah reis isime bak izaya gel. İsimdeki Fransızca ve uzunluk da insanda parfüm hakkında bayağı ilgi oluşturuyor. Güle güle kullanın :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Parfums de Marly (Pdm) Herod. Bugün de kralız, Sultanız Elhamdulillah ?? ? ? ? ? ? ? :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hocam yeni serilerinde eski performans yok deniyor,sizce de öyle mi ?ya da sizinki eski batclerden mi?

Eski batch hocam :) yani Vintage . Evet yanlış yazmışım, kusura bakmayın :) .

Cevap hocam :) :"
Eski herod daha kalıcı ve rengi daha koyu
Yenileri biraz daha zayıf ve rengi bildiğin açık sarı
Eskisini bulmak bayağı zor artık
Farkedilirlik daha düşük kalıcılık da 2 saat kadar farkediyor"

Bendeki Herod resimi konusunda var, bayağı kızılımsı, kırmızımsı, biraz saydamlık var. Bakabilirsiniz. :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Parfums de Marly Herod gene. Bugün Xerjoff Alexandria 2 sıkmak içimden geçti ama dışarı acil çıkmam gerektiğimden şişeyi arayamadım. Bir de Serge Lutens Ambre Sultan canım çekti. Diğer günler inşallah.

Bugün eve geçince yeni bir parfüm daha deneyelim inşallah. Sanırım gene Xerjoff lardan deneyeceğim. @Mehmet kardeşime, hocama hediyeleri için tekrar teşekkürler :) ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? :) ??????

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Golden Moka for women and men

Güzel parfüm sevdim. Amouage Bracken Man ile benzerlikler ve farklılıklar var.

Bracken Man deki sandal odunu bu parfümde açıklanmamış ama var gibi ve daha az. Belki tatlılıklar ile Turunçgil ve Otsu koku birleşimi Sandal odunu efekti, hissi vermiş olabilir.

Turunçgiller diğer kokuların önüne çok geçmiyor ama varlar, hissediliyor. Otsu koku Bracken Man deki gibi kıamen keskinlik taşımıyor, daha ferah yapıda otsu koku notaları, yeşil notalar. Belki yeşil khaus vetiver kullanılmış da olabilir çok fazla, sırıtmadan.

Başları kısmen Amouage Lyrric deki gül suyu, suculluk hissine de benziyor. Ama tam Lyric gibi değil, artı ➕ meyvelilik hakim, gül ? daha çok var ve sandal odunu kokusu veya hissiyatı artı ➕ yeşil koku notası ve turunçgiller gene var, sonra dediğim gibi daha belli oluyor bu artı ➕ koku notaları kısmen gül dışında. Meyveliliğe ylang ylang da etki etmiş olabilir ve açıklanmamış.

Sandal odunu kokusu gittikçe daha da belirginleşiyor ama gene de Amouage Bracken Man den az bence. Kremsilik, sütlü hoş bir kokulu bu parfüm. Ben sevdim ama tercihim Bracken Man olur şu an.

Tatlı olsun ama yazlık olsun ve yeşil, turunçgilli parfüm severler için güzel seçim. Aslında 4 mevsim gider bence. Orjinal sample resmini bugün koyar konusunu açarız inşallah. @Mehmet kardeşime hediyeleri için teşekkür ve diğer arkadaşlara da :)

?? ? ? ?

Son düzenleme: