Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Al-Khat (Al-Khatt , Khat, Khatt, Al-Khatt ) . Ceylon modelindeki o ekşimiş terin niş hali var bu parfümde :D ama çok sırıtmıyor tende ama kıyafette daha belli ama gene de tatlı koku notaalrı ile sarılmış, o kadar rahatsız etmiyor Xerjoff Ceylon gibi. Hayvansı olabilecek koku notası oud (oudh, ud, ud-u hindi) eğer hayvansal çeşidi kullanılmışsa. Gene misk gibi açıklanmayan koku notası yok gibi belki neroli veya kısmen portakal çiçeği. Benzoin ve yasemin de portakal çiçeği hissiyatı verilmiş olabilir. Xerjoff Ceylon miski dışında temiz bir koku. Denemelere devam bakalım inşallah :) .
Xerjoff Al Khatt

Genel beğeni bu sefer fazla oldu.

Ancak kıvırcık küçük baş hayvanlar üzerine çikolata şelalesi dökülmüş gibi kokuyor diyen de var.

Aynen aynen MEhmet kardeşim haha :D . Hocam dedim ben Xerjoff Ceylon'daki hayvansallık var ve üstüne tatlılık koymuşlar. Arkadaşlarının burunu iyiymiş koyun tezek kokusuna benzetenlerin :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Parfums de MArly (PDM) Herod :) .

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Top 10 hatta belki 5 ime nadir parfümler sokabiliyorum. Sanırım biraz eski kafalıyım, ya da yeniliğe pek açık biri değilim.

Ancak bazen beni benden alan eserler karşıma çıkıyor. Sen de bunlardan birisin. İnanılmaz beğendim, hem performans hem güzellik.

Bülent abiye de Yılmaz abiye de çok teşekkür ederim.

Mousse İlluminee Rogue

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Parfums de Marly Herod. Fındık kokusu aldım kıyafetten. @Mehmet kardeşim, hocam Mousse İlluminee Rogue gibi fındık, sen seversin. Mousse Illuminee daha yumuşak kısmen.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Histories de Parfums Fidelis. 4 fıs fıs kıyafet, 2 fısfıs boyun kulakaltı.

Kazakta daha önceden sıkılma LidgEdp vardı, çok güzel kokuyordu. Topraksı bir pütürlülük, köşelilik ama rahatsız etmiyor ve harika kakao.. :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sex Magic. Hmm gribim maalesef. Kokuyu tam hissedemedim. Odunsu, udumsu başladı tende. Kıyafette de güzel.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Histories de Parfums (Hdp) 114 (Hdp114) hmm.. Aromatik koku var tatlılığın yanında. Biraz biber ? imsi koku ama daha çok tatlılık ve aromatiklik. Kullanıma devam inşallah :)