Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
Un Bois Vanille başka bir arkadaş benzer şekilde yazmıştı, Dondurmacıların önünden geçerken tost makinesine benzer bir alete kornet hamurunu döküp üzerine bastıkları esnada çıkan kokunun, vanilya dondurması ile birleşimi gibi bir hissiyat veriyor bana da. bayan şekilde gourmandları normalde sevmem ama bunlar çok iyi ve doğal kokuyor.
Ahah ? Said hocam bulunduğum yerin kendine has dondurması vardır. Bahsettiğiniz kokuya oldukça da hakimim, dondurmacılarda sıra beklerken fazlasıyla maruz kalırdık. Harika tespit olmuş, tamamen öyle kokuyor ki aslında paralelinde olan waffle hamuruna da benzetilebilir yine ? Ben henüz bir kez deneyebildim, devam edeceğim umarım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bundan bana da yollamıştınız Baykal Hocam, çok beğendim ben de. Klasik meşeyosununun gazlı ve tozlu havasıyla açılıp, daha sonra salatalık ve domates yaprağına, daha sonra da neredeyse tozlu tatlı bir vanilyaya dönüşüyor. Ara ara deniyorum çok hoşuma gitti elinize sağlık :)

Bundan da göndermişti Baykal Hocam sağolsun. Ben de fazlasıyla üzümlü keke benzetmiştim :) Kek simülasyonu olarak Un Bois Vanille ile birlikte oldukça başarılı ikisi :) Hatta keki elinizle yediğinizde hissedilen o yağlı yapıyı bile hissetirmişti Lira bana, çok başarılı cidden :)

Ben de yolladığınız denemelikten ara ara kokluyorum, dün de sürdüm hatta :D içindeki oud cidden oldukça kaliteli, kompozisyon olarak bence hafiften Frederic Malle The Night a da ufak ufak benziyor. İkisini kapaktan kokladığımda çok benziyorlardı hatta, ama Frederic Malle galiba birkaç tık daha kaliteli :) Ajmal ın fiyatını bilmiyorum, ama bence oud u oldukça kaliteli, hayvansal nüansları var ve oldukça bana kalırsa tütsülü de bir koku. Ben seviyorum, teşekkürler tekrar :)
Güle güle kullanın kardeşim :) . Tekrar ne zaman istersen paketler yaparız gene hocam. Özelden konuşalım..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
hocam bu sıcaklarda iyi cesaret etmişsiniz.?? bayramınız kutlu olsun şimdiden ✋?
Teşekkürler :)

Aslında cesaret edemedim arabada :D . Arabadan beni atarlar diye korktum haha :D. Evde yattığım kıyafetin üstüne sıktım sonra değişince Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie sıktım :) demek canım ud (oudh, öd, udu hindi, Hint odunu) istemiş. Rose d'Arabie deki tatlılık gülden geliyor ama ek başka kaynakta olabilir. Başımda çam ? kokusu da var :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam etsy'den hiç alışverişiniz oldu mu? hoşuma giden çok iyi şahsî küçük çapta indie çalışmalar var sadece oradan satış yapılıyor. bir sıkıntı çıkıyor mu gümrük vs.. Türkiye'ye bazı şirketler kargo yapmıyor artık, geçen de hiram green dünyanın her yerine bedava kargo ile gönderim yapıyoruz diye yazı yazmış instagrama, sample set alayım dedim, siteye girdim formu doldurdum, adres kısmında her ülke var nerdeyse Türkiye yok...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam etsy'den hiç alışverişiniz oldu mu? hoşuma giden çok iyi şahsî küçük çapta indie çalışmalar var sadece oradan satış yapılıyor. bir sıkıntı çıkıyor mu gümrük vs.. Türkiye'ye bazı şirketler kargo yapmıyor artık, geçen de hiram green dünyanın her yerine bedava kargo ile gönderim yapıyoruz diye yazı yazmış instagrama, sample set alayım dedim, siteye girdim formu doldurdum, adres kısmında her ülke var nerdeyse Türkiye yok...
Hocam alacağınız ürün saf yağ olmalı (seyreltik de olabilir) ve markalı olmalı. Gümrükten geçiyor ama en son durum bilmiyorum son bir yıl için.

Buna dikkat edin. Gidin ptt gümrük ile konuşun derim. Bunun dışında Dr dan sağlığınız için koku yağı kullanıyorum belgesi de işe yarıyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hocam alacağınız ürün saf yağ olmalı (seyreltik de olabilir) ve markalı olmalı. Gümrükten geçiyor ama en son durum bilmiyorum son bir yıl için.

Buna dikkat edin. Gidin ptt gümrük ile konuşun derim. Bunun dışında Dr dan sağlığınız için koku yağı kullanıyorum belgesi de işe yarıyor.
Ama Ajmal miks (karışım) yağ da alsanız görevliye misk, ud yağı dersiniz geçebilir. Benim yağlar geçmişti.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
ben de birkaç ay önce dearmusk.com dan sipariş vermiştim, geçmedi gümrükten alamıyoruz dediler, sonra adam birkaç kez daha kargoladı başka şirketleri falan kullanarak sadece bir tanesi geçebildi, muhtemelen gözden kaçırdılar.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
ben de birkaç ay önce dearmusk.com dan sipariş vermiştim, geçmedi gümrükten alamıyoruz dediler, sonra adam birkaç kez daha kargoladı başka şirketleri falan kullanarak sadece bir tanesi geçebildi, muhtemelen gözden kaçırdılar.
O markasız işte. Bu arada azimliymiş, uğraşmış. Dearmusk.com 'dan memnun kalmamıştınız. Benim de alışverişim olmuştu, gelenler fena değildi ama tekrar test etmek için baktığımda bulamıyorum. Sanırım temizlikçi veya birileri attı. Temizlikçi diyorum çünkü orjinal kağıtlı sampleları bile atmıştı, kimini bulmuştum.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
O markasız işte. Bu arada azimliymiş, uğraşmış. Dearmusk.com 'dan memnun kalmamıştınız. Benim de alışverişim olmuştu, gelenler fena değildi ama tekrar test etmek için baktığımda bulamıyorum. Sanırım temizlikçi veya birileri attı. Temizlikçi diyorum çünkü orjinal kağıtlı sampleları bile atmıştı, kimini bulmuştum.
memnun kalmamam birkaç cihetten. yoksa adam bayağı uğraştı kargo gelsin diye. mesela benim aldıklarım şu, şu, şu. ikisini alınca biri bedavaya geliyordu. gelen paket resimle zaten aynı değil ve içinde 2 tane 3ml'lik siyaha yakın kırmızı şişe vardı. gelen ürün aldığım red egyptian a bile benzemiyordu ve aynı üründen 2 tane vardı. sonra adama bunu email olarak attım. eksikleri tekrar kargoladı. yine 2 tane ürün ve yine 2 tane 3ml lik şişe geldi. biri önceki gelenlerle aynı, diğeri de görünüm olarak aynı ama kokusu az farklı. yine resmidekilerle alakası yok. ve koku bana kalırsa sentetik tarafta. red musk demek zaten sentetik misk anlamına geliyormuş sanırım ama hem green egptian hem de red egpytian musk sayfasında ürün içeriği %100 natural hammadde kullanıldığı ve içeriğinde oud, musk, frankincese, myrrh ,patchouli, rose karışımı olarak yazıyor. yani elimde 3 aynı ürün, 1 de az farklı ürün var. ve 4 ü de bana göre sentetik tarafta. adam uğraştı bayağı kargo için ama defalarca email leşmemize rağmen doğru ürünü gönderemediler. ben de peşini bıraktım aylar olunca.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
memnun kalmamam birkaç cihetten. yoksa adam bayağı uğraştı kargo gelsin diye. mesela benim aldıklarım şu, şu, şu. ikisini alınca biri bedavaya geliyordu. gelen paket resimle zaten aynı değil ve içinde 2 tane 3ml'lik siyaha yakın kırmızı şişe vardı. gelen ürün aldığım red egyptian a bile benzemiyordu ve aynı üründen 2 tane vardı. sonra adama bunu email olarak attım. eksikleri tekrar kargoladı. yine 2 tane ürün ve yine 2 tane 3ml lik şişe geldi. biri önceki gelenlerle aynı, diğeri de görünüm olarak aynı ama kokusu az farklı. yine resmidekilerle alakası yok. ve koku bana kalırsa sentetik tarafta. red musk demek zaten sentetik misk anlamına geliyormuş sanırım ama hem green egptian hem de red egpytian musk sayfasında ürün içeriği %100 natural hammadde kullanıldığı ve içeriğinde oud, musk, frankincese, myrrh ,patchouli, rose karışımı olarak yazıyor. yani elimde 3 aynı ürün, 1 de az farklı ürün var. ve 4 ü de bana göre sentetik tarafta. adam uğraştı bayağı kargo için ama defalarca email leşmemize rağmen doğru ürünü gönderemediler. ben de peşini bıraktım aylar olunca.
Geçmiş olsun :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio For Men for men.. Seviyorum bu parfümü :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Scherrer - Scherrer II
ananas-portakal-sümbülteber ile açılış, buna zambak-yasemin eklemesi ile orta gövde, bal-vanilya-çiceklerin karışımı ile son kısım. Baldan dolayı ağır olur gibi düşünmüştüm, ferah tarafa daha yakın güzel bir çiçek kompozisyonu. açılıştan itibaren çiçeksiliğin hep gerisinden gelen hafif bir odunsuluk da var, sandal olabilir. başlar meyveli gourmand gittikçe ferah çiçeksi gourmanda yaklaşıyor.

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
Scherrer - Scherrer II
ananas-portakal-sümbülteber ile açılış, buna zambak-yasemin eklemesi ile orta gövde, bal-vanilya-çiceklerin karışımı ile son kısım. Baldan dolayı ağır olur gibi düşünmüştüm, ferah tarafa daha yakın güzel bir çiçek kompozisyonu. açılıştan itibaren çiçeksiliğin hep gerisinden gelen hafif bir odunsuluk da var, sandal olabilir. başlar meyveli gourmand gittikçe ferah çiçeksi gourmanda yaklaşıyor.
Said Hocam, bal aslında bana da direkt baldan daha çok Beeswax notası gibi geldi.

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
açıkçası ikisi arasındaki farkı bilemiyorum, farklılık olarak nasıl bir profil sergiliyor beeswax notası?
Ben de notaya çok hakim olmadığımdan size danışmıştım aslında doğrulamak amacıyla. Beeswax notası da bir bal notu olarak geçiyor bildiğiniz üzere, ama çok fazla rastlanan da bir nota değil, en azından nota piramitlerinde. Klasik bal notası hayvansal, kirli tatlı izlerin yanında bazen kullanıma göre reçineyi de andırabiliyor bence. Tabii ki belli bir kullanım oranı vardır muhakkak, ama bulunduğu ve denediğim kokularda bahsettiğim karakteristik özelliklerini; ana nota olmasa dahil çok karakteristik olarak gösteriyor. Beeswax notası; denediklerim üzerinden özellikle Sartorial ve Red Roses diyebilirim ki yine Scherrer da bence buna girebilir. Daha çiçeksi, yine biraz indolik, biraz daha acı ve kuru daha tok bir bal notu gibi. Köşelere yayılmıyor da tabanı ve üst katmanı kısadan bir örtüyle kapatıyor gibi hissettirdi hep. Ahah umarım aklımdaki görüntüsünü aktarabilmişimdir. Bu arada bahsettiğim kullanımlar da yine çiçeksi kokularda tabii, içinde bulunduğu kokunun da ana ve yan notaları önemlidir illaki.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ben de notaya çok hakim olmadığımdan size danışmıştım aslında doğrulamak amacıyla. Beeswax notası da bir bal notu olarak geçiyor bildiğiniz üzere, ama çok fazla rastlanan da bir nota değil, en azından nota piramitlerinde. Klasik bal notası hayvansal, kirli tatlı izlerin yanında bazen kullanıma göre reçineyi de andırabiliyor bence. Tabii ki belli bir kullanım oranı vardır muhakkak, ama bulunduğu ve denediğim kokularda bahsettiğim karakteristik özelliklerini; ana nota olmasa dahil çok karakteristik olarak gösteriyor. Beeswax notası; denediklerim üzerinden özellikle Sartorial ve Red Roses diyebilirim ki yine Scherrer da bence buna girebilir. Daha çiçeksi, yine biraz indolik, biraz daha acı ve kuru daha tok bir bal notu gibi. Köşelere yayılmıyor da tabanı ve üst katmanı kısadan bir örtüyle kapatıyor gibi hissettirdi hep. Ahah umarım aklımdaki görüntüsünü aktarabilmişimdir. Bu arada bahsettiğim kullanımlar da yine çiçeksi kokularda tabii, içinde bulunduğu kokunun da ana ve yan notaları önemlidir illaki.

guzel betimlediniz hocam bravo?? Türkiye de bulabileceğimizi zannetmiyorum ama honey ve beeswax absolute olarak satılıyor belki denk geliriz birgün. daha kolayı balmumu satılıyor, ben hiç koklamadım, belki ileride bir kaç deney yapabilirim onunla kokusunu anlamak adına. benim de denediğim bir parfüm de vardı gibi hatırlıyorum ama ismi aklıma gelmedi. gelirse yazayım

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Çam ? kokuyorum. Artı Xerjoff Alexandria II kullandım :)

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
guzel betimlediniz hocam bravo?? Türkiye de bulabileceğimizi zannetmiyorum ama honey ve beeswax absolute olarak satılıyor belki denk geliriz birgün. daha kolayı balmumu satılıyor, ben hiç koklamadım, belki ileride bir kaç deney yapabilirim onunla kokusunu anlamak adına. benim de denediğim bir parfüm de vardı gibi hatırlıyorum ama ismi aklıma gelmedi. gelirse yazayım
Tabii Said Hocam, ben de denemek isterim. Notaları özüt, yağ vesaire olarak deneyimlemeyi fazlasıyla sevsem de gündelik hayattaki hallerini deneyimlemek bana daha çok keyif veriyor aslında. Bir şeyler deneyebilirsiniz tabii dediğiniz gibi, evde uğraşıyordunuz bahsetmiştiniz :) Şu direkt olarak satılan balmumuna da bir göz atayım, çevrede falan bulabilirsem bir deneyeyim, ben de yorumlarımı bildiririm :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
By Mutlu Korkmaz Rose Dream Extrait for women and men :). Harika Çiçeksi misk, Gül kombinasyıçonu, birleşimi, miksi.. Harika :)