Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
geçmiş olsun, benim de sol kulakla ilgili bir sıkıntım var şu aralar?
Geçmiş olsun sana da. Sağolasın. Mavi renkli kutusu olan Siprogut kulak damlası kullandım ve beğenmedim. Çok yaktı orayı sanırım şu an bayağı duyma zorluğu çekiyorum. Heem kulak hem göz damlası beraber bir marka vardı o iyiydi, bu sadece kulak damlası. Damlatmaktan vazgeçtim bunu.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler Mirror Miroir des Joyaux kullandım. Paçuli, Ud, tatlılık, kısmen ferahlık, bayılıyorum bu parfüme. 3 fısfıs bile oldukça etkili, inşallah ifra'dan payını almamıştır yeni sürümler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler Miroir des joyaux devam :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Pryn - Mogao
yoğun şekerli, acı baharatlı, indolik portakal çiçeği-champaca ile parlak kirli başlıyor. baharatlar ve kirlilik çabuk azalıyor. ortaya doğru siyah çay-mürekkep, ekşi-tatlı portakal-yıldız anason belirgin. sonlara doğru artan mürekkep ile gittikçe kuruyan siyah çay efekti ile hafif tatlı-isli portakal diğer notalara daha baskın. önceki kullanımlarımda baştaki neredeyse Peau de Bete'deki civet kullanımını andırır kirliliği farketmemiştim, sıcakta bunalttı hafiften fakat 5dk'ya oldukça arkada kalıyor.
yardımcı elementlerinden kaynaklı epey değişken olsa da,
genel hissiyatı tatlı portakal ve mürekkepli siyah çay şeklinde.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Costume Natinoal Homme :) Sandal oduncuyuz :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kulak ağrısından insanın bir şey yapası gelmiyor. Gliserin damlatmak yumuşatıyormuş kulak içini ve kirleri ama 10 ml 15 tl çok be.. Normalde gliserin 50 ml en pahalı 6 tl..

Gentagut mu ne kulak damlası damlatıyorum. Acıtma ilaçdan kaynaklı ise gliserine dönebilirim ama iltihap var belli, zonklaam var.

bir keresinden uzman kulakçıya gitmiştim doktor. özel bir makinesi var ve kulak içinden bayağı pislik çıkıyor. Hemşire ilk çıkanları göstermişti kap içerisinde haha :D ama sanırım öyle kirli bir şey değil aslıdna, vucudun bir salgısı..

Eskiden eczanelerde kulağa oksijenli su koyarlar ve fışkırma ile kir çıkarmış. Şu an yasakmış diye biliyorum ki tehlikeli yanları vardır..

kulak çöpüyle çok derinleri deşmeden banyo sonrası kulak içini temzilerken dikkat etmek gerek. tahriş de iltihap kapmasını kolaylaştırıyor kulağın.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Batısezer Gucci Envy for men benzetmesi :) . Zencefil ve tütsü :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
L'Occitane en Provence - Eau des Baux
yarım saate yakın süren limona yakın ekşili ve keskin baharatlı bir açılışın ardından, 2.saatin sonuna kadar citrus kısmı tütsülü serviye, acı baharatlar da vanilyaya dönüşüyor. gayet belirgin ve keskin bir katman değişimi. orta kısımdaki servi kullanımı çok kaliteli, bu bölüm Amber Kiso'nun ilk kısımlarını andırıyor, tatlılık Amber Kiso da daha yanık ambersi şerbetsi kompleks; tütsü iki tık daha kaliteli ve önlerde gözüken ana notalardan biriyken, bundaki tatlılık vanilya ile daha yumuşak ve sade verilmiş, tütsü de servi-vanilya ikilisine yardımcı nota şeklinde. Sona yaklaştıkça servi ve tütsü azalıyor, vanilya da tozsuz tonka ile birleşiyor.
Başlangıçtaki citrus ögeleri hafif sentetiğe kaçsa da genel olarak orta üstü kalitede materyal kullanıldığını hissettiriyor.

not: Servi notası için ağacın yaprak, yemiş ve odun kısmından elde edilen kompozit yağ kullanılmış.

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Eski şişe çok övüyorlar Vintage i. Yeni şişe denemiştim 2 yıl oluyor galiba oldukça sentetik idi maalesef.
2003 yılında kullanmıştım en son.Yakın zamanda 5 ml dekantını aldım ama eski tadı vermedi maalesef.Hem kalıcılığı azalmış hem de keskinliği artarak burun tırmalıyor.
Bugün ise yine ilk kez 2007 yılında bir şişesini bitirdiğim ve o yıldan sonra devamlı koleksiyonumda olan Calvin Klein Truth kullandım.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Joop Homme :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Costume Natinoal Homme :) Sandal odunu :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
TutasteViw :) .

Bugün Giorgio Beeverly Hills Giorgio For men for men geldi. Çok güzel kokuyor. Resim atarım inşallah konusuna :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Still Life Olfactive Studio for women and men

Yumu kullanılmış denmiş ve hafifi mandalinamsı kokuyor parfüm. Creed Milisime Imperial ı anımsattı bana. Tatlılık gittikçe belirginleşiyor Sedir ve elemi reçinesi. Tütsü çok hissedemedim ama başlarda belli zaten ve Vetiver kasvetli parfüm havasında ki öyle kasvetli parfüm değil. Sevdim parfümü