Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Saf Lime Misket limonu kıyafete fıslatmaya devam. Parfümlerde zayıf diye söylenmiyorum artık, saf olarak sıkıyorum yani yağını :D

Misk de kullandım bugün. Birazdan Amber de sürecem. Atatürk'ümüzün sevdiği koku Misk-i Amber :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Saf Lime Misket limonu kıyafete devam. Fısfıs tıkanmadı ama alkolle seyreltmede yağ olmamalı üstte çözünmeyen yoksa tıkanıyor büyük ihtimalle.

Tom Ford Tobacco Vanille ek, Layer.. Ford da araba reklamı gibi haha :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün canım Bvlgari Splendida Iris D'Or çekiyor :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Allahumme Salli Ala Seyyidine Muhammet Muhammed :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tobacco Vanille ile Turunçgil Layeri çok güzel oluyor :)

Bugün misk de sürünmeyi düşünüyorum veya Amber :) . Tuberose da bak aklıma geldi :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ysl caftan en sevdiğimdir kendisi. İçinde ne varsa beni mutlu huzurlu hissettiriyor

Açıklanan, söylenen yumuşak bademsi hafif tatlı olan Benzoin olduğu. Benzoini tütüsü ve reçine kokularıyla keskinleştirmişler sanrım. Seveni çok :)
Tom ford santal blush. Kendimi koklamaya doyamadım çok güzel koku kesinlikle

Merak ettiğim bir parfümdü, teşekkürler. Güle güle kullanın hayırlısıyla inşallah :) .Odunsuluk var mı ? Sandal odunu kimi yerlerde daha parlkak yönüyle kimi yerd hem parlak hem odunsu yönüyle falan kullanılıyor :)

Sardunyaaaaa

TürkParfüm Üyesi
Şimdi ne desem? ben notalardan pek anlamam, öyle gelişmiş bir koku anlayışım da yok. Son dönem sevdiğim kokuların içeriklerini deftere yazıp araştırmaya başladım sadece. Myrrh ve oliganium olan kokuları seviyorum gibi. Kokuya dönersek silajı yüksek değil , sanki ten kokusu yakın mesafede hissediliyor. Bana huzur veriyor . Bir arkadaşım lou lou nun keskini dedi santal blush için. ama ben cacharel lou lou yu bilmediğimden yorumum yok.ama parfüm bana keskinde gelmedi. Ben kimseyi rahatsız etmeyen bir koku olduğuna inaniyorum?siz bence deneyin sonra kokuyu bize anlatın?

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Areej Le Dore - Walimah ve Çakma Walimah
Walimah az sürerek kullandım, baktım iyice azaldı. dedim hazır bitmeden buna benzer bir karışım bulabilsem keşke, çünkü bittiğinde daima özleyeceğim kokular arasında olacak. farklı oranlarda birkaç değişik
(Gardenya+Vetiveril Asetat+Kakao Absolute+Tütün(sentetik)+Safran+Cashmeran) karışımı kullandım. açıkçası bir ikisi Walimah'ı anımsattı fakat Champaca ve Manolya eksikliği çok net, kullandığım Gardenya daha keskin ve kremsilikten uzak. Kaşmir ile hafiften yumuşattım. güzel bir benzerlik yakaladım o kısımda. Ud eksikliği hissedilmiyor, Walimah'ta da çok algılayamıyordum. benim algıladığım Walimah 3 ana unsur üzerine kurulu Manolya-Kakao-Vetiver. sonlara doğru safran-vetiver daha ön plana çıksa da tütün ve ud çok algılanmıyor. benim blend ortalara kadar anımsatıyor fakat Walimah ortadan sonra kakaolu kremsi çiçeklerini azaltıp keskinliğini arttırarak müthiş kalitede bir vetiver-safran ikilisi ile devam ederken, benimkinde gardenya-kakao tamamiyle domine ediyor. Vetiver-Safran artırsam bu sefer de benzerliği yakalayamıyorum. Vetiver konusunda sentetik de olsa koku karakteri olarak bir sıkıntı yok. Vetiveril Asetat yine Vetiverin de içinde yoğun miktarda bulunan harika bir molekül. Bana göre tek eksik yanı çabuk uçması. Belki bir gün gerçek vetiver, tütün, manolya, champaca ile de deneyler yaparım ama o zaman maliyet yine uçup gidecek, bir çare bulmak lazım buna ?

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rove D'or

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bu hangi parfüm hocam? ilk kez duyuyorum ?
Reve D'Or olacaktı. Tütün, meşeyosunu bve tatlı hayvansallık bari güzel bir kolonya ama gücü iyi sayılır. Ünlü bir kolonya. En son klonlanmış açık aldım kolonyacıdan..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi