Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
birebirmi o var işte. Sonuçta Amber doğal LDDM'de. Tamam muscent ve tutaste çok iyi işleri var ama her parfüm iyi değil o kadar.
@Sardunyaaaaa Hanımefendi geen de birebir olmasa da çok iyi işleri var ama mesela Chanel Coromandel Muscent te ebnce hiç olmamış ve kullanılır da değil. MFK Baccarat Rouage 540 ise birebir değil ama geen de çok güzel iş olmuş mesela tutaste de. bunun gibi yani şeyler olabiliyor. Muscent te 540 iyidir ddenemedim ama henüz :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lancome Sagamore for men 1986 Vintage.

Yves Saint Laurent YSL Jazz Vintage gibi Yumuşak Lavanta ve yumuşak meşeyosunu ama bu parfüm daha da yumuşak. Ve hayvansal notalar varım diyor. Doğal geyik Miski, Amber belki. Buna eşlik eden paçuli. Daha iyice deneyemedim. Parfümün kötü yanı Vintage olmasına rağmen gücü bence çok değil. Karanfil çiçeği çok çarpmıyor, daha doğrusu az gücü dolayısıyla pek belirgin değil. Resimlerle gene yazarız inşallah :)

Aslında parfüm harika açılıyor ve devam ediyor. Bergamot (Bergamut) dışında portakal ? kokulu. Bu kokuya gül de etki etmiş olabilir portakal gibi kokuya..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Costume Natinoal Soul. İlaçsı ud sevmiyorum ama elim bu parfüme paçuli (Silhat, Tefarik) yüzünden gidiyor.

Akşam sonrası yeşil renkli yağı olan Lime (Misket limonu) sıktım kıyafete, saça, yüze). Boyun için yakıcı olabilir.. Ferah ferah çok güzel

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler Miroir des Joyaux

Arabik bir parfüm. Tatlılık, paçuli, oudh.. Enfes

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Abdul Samad Al Qurashi ASAQ Special Oud . Mest eediyor. Baharatımsı nüanslara sahip ve odunsu ve karamlizemsi Oudh. MEst oldum

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tuberose (Sümbülteber) kullandım, koyu kıvamlı turuncumsu renkli olandan. Yaseminsilik az, meyveli

Elime sandal odunu da sürdüm. Elhamdulillah iyi ki kokular da var, ne güzel :)

Sardunyaaaaa

TürkParfüm Üyesi
@Sardunyaaaaa Hanımefendi geen de birebir olmasa da çok iyi işleri var ama mesela Chanel Coromandel Muscent te ebnce hiç olmamış ve kullanılır da değil. MFK Baccarat Rouage 540 ise birebir değil ama geen de çok güzel iş olmuş mesela tutaste de. bunun gibi yani şeyler olabiliyor. Muscent te 540 iyidir ddenemedim ama henüz :)
Coromandel muscenti ben çok sevdim asla daha güzel ise kimbilir ne kadar güzeldir. Çok derin sıcak güzel bir koku.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu kullandım :) parlak tatlımsı ve odunsu

Hindistan Myrose bölgesinden çıkan Myrose sandalı gerçekten çok pahalı oluyor. Miskten bile pahalı olabiliyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women. Kan portakalı ve vanilya ve daha keskinlik. Pastamsı koku. Mest :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Christian Dior Dior Homme Intense (DHI) . Gidere krezil ediyorlar diyorlar Dior bu parfümü. Performans arayanlar Uomo intense deneyebilir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Saf Misket limonu (Lime) sıktım, mest moduna geçtim gene :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ajmal | Patchouli
Hafif kirli tozlu misk içinde, ferah canlı baharatlar arkasından gelen paçuli. Paçuli'nin içinde bulunduğu katman biraz sentetik baharat moduna kaçsa da benzerini rastlamadığım bir yapı. Notaları bilmesem paçuli parfümünden ziyade tozlu baharatlı misk şeklinde algılardım. Misk tarafı L'Air de Rien'in (amber ve yeşilinden sıyrılmış) miskini andırıyor. aromatik baharatlı tarafı biraz daha sentetik şekilde Memoir'daki pelin otu-fesleğen ikilisinden; biberli-citruslu kısım da çok daha az yakıcı olmak üzere Journey'in başlarından izler taşıyor. Paçuli bu katmanların farkedilmeyecek derecede arkasında sayılmasa da yalnız destekçi rolünden de çok çıkmıyor. Paçuli konsepti dışında düşünüldüğünde bence başarılı sayılır. Herkesin beğeneceği bir tarz değil, yayılım oldukça kuvvetli.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi