Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chanel Egoiste Vintage :) muhteşem birleşim sandal odunu ve Vanilya ve belki sedir de

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Comme des Garcons | Vettiveru
Bergamot-Neroli önde olarak klasik başlangıç yapıyor. 5-10 sn. sonra hafif çiğ kök vetiver başa geçiyor. Vetiver'in özellikle baş kısımdaki davranışı profil olarak vetiveril asetat ile benzer ve oldukça vurucu ve keskin. Yine çok geçmeden sedir ve hafifçe kremsi yaseminin de yardımıyla vetiver oldukça yumuşuyor daha yeşil çiçek-odun arası kıvama geliyor. çok alamadım fakat hafif tatlılığında kakule'nin de rolü var muhtemelen. tüm bu aşamalarda vetiver en önde, yaşanan değişimler arka planda vetiveri süslüyor. Bu aşamadan sonra pek değişim geçirmeden azalarak son buluyor.
Kalıcılık kolonya olarak oldukça başarılı. Yayılım iki-üç saat kişinin kendi duyumsayacağı düzeyde. Koku da vetiveri baş nota olarak sevenleri mutlu edecek kalitede. Parfüme kolonya olarak bakarsam beklentimi karşıladı.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Histoires de Parfums HdP Fidelis

Çok güzel. 5-6 fısfıs sıktım. Koku burnuma geliyor

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Jovoy | Incident Diplomatique
Oldukça ham kuru karanlık paçuli ile olabildiğine topraksı koyu yeşil vetiver'in şekerli ekşi portakal kabuğu ile buluşması. Gerçekten de bazı kişilerin belirttiği gibi henüz cilalanmış tahta akoruna oldukça yakın bir efekt var. Sonraları paçuli-vetiver yoğunluğu azalıp, sandal ile yumuşamasından başka çok büyük değişimler gerçekleştirmiyor. Paçuli ve vetiver kullanımı yine mest etti, harman kalitesi ve katman çeşitliliği tartışılabilir belki fakat şu ana kadar denediklerimde kullandıkları materyalleri gerçekten üst kalite seçiyorlar. Genel olarak Private Label'deki boozy akor azaltılıp, paçuli kurutulmuş, narenciye akoru da lineer portakal'a dönüştürülmüş. Bana Private Label kadar sofistike gelmese de, bence ondan daha vurucu ve daha sınırlı bir kitleye hitap ediyor. Ciddi bir paçuli sever değilseniz sevmeyeceğinize Garanti verebilirim, hatta saf paçuli kokusundan hoşlanıyor iseniz bile parfümü sevmek için olabildiğine pişmiş kök saf vetiveri dahi sevmeniz gerek. Kendi adıma bulunmaz nimet.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün canım Tuberose Sümbülteber çekti ama unutmuşum. Akşam Misket limonu (Lime) kullandım ferah ferah kokuyorum çok güzel, koyu yeşil renkli :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Terre d'Hermes .. Özlenilen koku :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tobacco Vanille :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Calvin Klein | Obsession
citrus ve şeftali yoğunluklu açılışın hemen ardından fesleğen-meşe yosunu-sedir ve onları sarmalayan vanilya-amber ikilisi devreye giriyor. orta bölüm baharatlı yosunlu odunsu amber tadında, oldukça kompleks, bazen meşe yosunu bazen sedir en önde kendini gösteriyor. Son kısma gelinirken yosun ve baharatlar bitiyor, portakal çiçeği altında hafif yapay amber ile başlayan ve gittikçe oldukça doğal kullanılmış civetin kendini öne alması ile diğer bir devreye giriliyor. Bu son kısım ortaya nisbeten daha çiçeksi bir amber kıvamında. diğer bir bakış açısıyla, oldukça cömert kullanılan civetin sağladığı kirlilik ile indolik portakal çiçeği tadında.
özellikle katmanlaması gördüğüm en başarılı parfümlerden. amber daha doğal kullanılabilirmiş ama buna rağmen gerçek bir sanat eseri.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
By Kilian Back to Black .. Çok seviyorum sentetiklik varsa da :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lime (Misket limonu) ferah ferah kışın kokmak güzel :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Misket limonu Lime kullandım gene.

Yarın canım Tuberose Sümbülteber çekti :)

Akşam sandal odunu düşünüyorum veya az Sümbülteber Tuberose :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tuberose Sümbülteber kullandım :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Benimde gözümün olduğu parfümlerden.
Aromatik bir parfüm. Çok şeyler vaat etmiyor ama güzel. Parlak bir duru temiz koku Costume National Scent İntense . Biberiye de vardı hatırladığım kadarıyla çok öne çıkmadan.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bvlgari Splendida İrıs d'Or

Mimozaya doyduk. Deniz kenarında dikenli ağacı olur ve üstü sapsarı nohut büyüklüğünde çiçekler..

Son düzenleme: