Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Ambre Elixir. Harikalar yaratan parfümlerden.. Mandalina kokusuna bayıldım ve açıklanan içeirkte yok :).. Vertus 1001 de güzel parfüm ve onun ferahı turunçgillisi..

lady-blanche.jpg

The Revenge Of Lady Blanche Penhaligon`s for women

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
stephane humbert lucas 777 black gemstone.. odunsu balzamik tarzda bir parfümden bekleneni fazlasıyla veriyor. yapısındaki odunsuluk kuru değil ve bu da benim kullanmama imkan veriyor.

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Günaydın..

Müthiş bir parfüm ile yine karşı karşıyayım. Rive gauche ysl vintage i bire bir yapmışlar. Harika olmuş, daha performanslı ve lüks hali.

Bunu da bruyere ve geoffrey gibi split listesine dahil edeceğim.

Old spice, Rive Gauche ve benim gibi Mont Blanc presence tarzı sabunsu,lavantalı ve vanilyalı old school parfüm sevenler kesinlikle buna dahil olsun.

upload_2017-11-29_8-48-48.png

Chateau Philipp Schlossparfumerie for men

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
TT - Laudano Nero -- ofis e fazla kaçtığını söyleyebilirim yani ofis için fazla boozy :) bunun yanında parfümde bence tatlı şurupsuluk olması gerektiğinden fazla dolayısıyla kullanım miktarını iyi ayarlamazsanız sizi gizemli cool yabancıdan bi anda konken teyzesi moduna sokabilir.

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Günaydın..

Müthiş bir parfüm ile yine karşı karşıyayım. Rive gauche ysl vintage i bire bir yapmışlar. Harika olmuş, daha performanslı ve lüks hali.

Bunu da bruyere ve geoffrey gibi split listesine dahil edeceğim.

Old spice, Rive Gauche ve benim gibi Mont Blanc presence tarzı sabunsu,lavantalı ve vanilyalı old school parfüm sevenler kesinlikle buna dahil olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 801
Chateau Philipp Schlossparfumerie for men

gönder gelsin bizlik o belli

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
gönder gelsin bizlik o belli

Knize ten daha baba işi ama kült bir deri parfümdü. Bu saydığım 3 parfüm birbirinden ayrı ve maskulen parfümlerden oluşuyor. Zaten birisi jean patou dan esinlenmesi oldukça başarılı idi. Geoffrey aynı şekilde old paçuli nin çok güzel örneklerinden biri idi. Bu ise diğerlerine nazaran daha ofis ortamına uygun ve sabunsu tarzda.

Elimde 1 ml sample vardı yarısını bitirdim zaten sabahtan beri. :)

Splitini yapacağım bu parfümlerin. Fiyatları 3 ünün de 90 euro. Kur ufak bir düzenlemeye gider ise ml ler 4 tl ye gelecek.

Maskulen ve günümüze uyarlanmış modern old school parfümleri sevelim, sevdirelim. ;)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün parfüm sıkmadan dışarı çıktım. Sonra cebimdeki Dekanta koyduğum Old Spice Edt geldi aklıma ama üzerimde Ajmal Mukhallat Shams ve daha önceden Tom Ford Tobacco Vanille koktuğundan sıkmadım..

Parfümün çok güzel dendiğinde, Bu parfüm şu demek, bilmek için her zaman çok parfüm aynı anda (layer) kullanmıyorum.

Bugün Brut Madalyon Special Rezerve 88 ml kullandım.. Anasonu daha fazla ve meşeyosunu aynı gene veya kısmen az olabilir.. Denemelere devam bakalım :)..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 822
Borneo 1834 Serge Lutens for women and men
Paçuli ve kakao çoğunlukta denmiş Fragrantica.com 'da. Çikolata gibi mi kokuyor merak ettim :).. Kakao kokusu ve parfümleri de ilgimi çekiyor..

Fragrantica.com alıntı : "
Borneo 1834 , Serge Lutens tarafından kadınlar ve erkekler için Oryantal odunsu (Oriental Woody )kokusu sınıfında olan bir parfüm. Borneo 1834, 2005 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Christopher Sheldrake'dir . Parfüm paçuli, beyaz çiçekler, kakule, galbanum, fransız labdanum ve kakaodur.Parfüm derecesi: 616 oy ile 5 üzerinden 4.21 ."

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Vintage Gres Cabochard Edt. Deri kullanımı çok güzel, bandit ekolünden. Kuru bir yapısı var, vetiver ve kuru tütün deri ile çok uyumlu. Vintage Lanvin My Sin'den bildiğim bir misk ve aldehit dokunuşu da var parfümde. Böyle sert notaların aksine iris kökü ve ada çayı gibi harmanı yumuşatan kuru birkaç nota da algılıyorum. Meşe yosunu var ama erkek parfümlerinden farklı olarak daha yumuşak kullanılmış. Az olsa da paçuli ve baharatlar da algıladım gibi, notalar ayrı ayrı değil ama oluştuğu akorlar berrak diyebilirim. Oldukça dengeli ve güzel bir parfüm, ben beğendim baya. Bir tık sert istenirse vintage Bandit'e yönelinebilir ama bunu gündelik de kullanırsın.

Zamanında bu parfümün 60'lardan kalma extraitini çok uyguna görüp almamıştım yurt dışından, hata etmişim, Extraiti can yakar :D. Bulduğumun rengi ve şişesi şöyleydi, koçum benim:
images
Vintage Gres Cabochard extrait perfume 1960's 1960'lar.jpg