Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio for Men for men.. Bu parfüm neden yazın daha performanslı geliyor bana bilmiyorum, belki hakikaten öyledir ama demin baktımda annem kokuyu hala alıyor :).. Kışın denemelerle devam bakalım.. :).. Meşeyosunlu tatlı bir parfüm..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aber Fitch&Fierce . Basit falan ama yine de güzel koku be

Senin gibi gençlere yakışır reyiz Maşallah :).. Genç işi deniyor biliyorsun.. Yaş yaşlanıyorda ruh yaşlanmıyor :).. Yaşlıyken de genç olalım inşallah :)..

Debussy

TürkParfüm Üyesi
6a010535dc5a78970b0133f5374a10970b-600wi

Vintage Must de Cartier Parfum (Woman). Edt ile hiçbir alakası yok, bambaşka bir parfüm. İlk izlenim olarak beğendim.

Güncel ve modern bir Shalimar adeta ! Ama kopya değil, ablasının dna'larını taşısa da farklı bir kimliğe bürünmüş. Oldukça rafine bir çalışma, eski Shalimar kadar değişken değil ama benzer bir yapı mevcut. Shalimar Parfum veya Extract daha yoğun ve kuvvetliydi, Must de Cartier Parfum biraz daha naif kalıyor. Açılış Shalimar'dan farklı, daha boozy modern bir hava yakalanmış likör vari.

Vintage Shalimar Extrait'in o dumansı ve sert tarafları törpülenmiş, kunduz yağı gibi notalar yerine civet ve misk oranı artırılmış ama cezbedici bir şekilde kullanılmış hayvansallar. Shalimar'ın ünlü oryantal akoru (vanilya, benzoin, tonka vesaire) biraz farklı olarak burada da yer alıyor, biraz daha gurme tarafa kaymış hatta ama güncel gurmelerden daha kaliteli ve kullanılabilinir, ki hayvansallar ile vanilya-tonka-benzoin akorunun birleşimi oldukça hoş sofistike hava yaratmakta, standart gurmelerden farklı bir profil çizmekte. Civet ve misk yoğun olsa da hayvansal sevmeyenlerin bile sevebileceği tarz kotarılmış.

Vintage Shalimar Extrait'de yer alan çiçekler de modernleşmiş burada, eski Shalimar'daki çiçekler olgun ve tozluydu ama burada daha parlak, sevimli. Tabii ismi bir çiçek bahçesi olan Shalimar'da son 40 - 50 yıldır belirgin çiçekler yok reformüleler sağ olsun,.

İlk izlenim olduğu için kısa keseyim :D. Guerlain klasiklerinin güncelleri bana hep çöp gelmiştir eski halleriyle kıyaslayınca (Shalimar, L'Heure Bleue, Mitsouko, Apres L'ondee, Vol de Nuit, Habit Rouge vesaire), kokuları modernleştirme ayağına tüm özelliklerini kaybettirdikleri gibi kaliteleri ve derinlikleri de yerlere düşmüş vaziyette. Bu bağlamda Must de Cartier Parfum günümüzün LVHM güdümlü miras yiyen çakma Guerlain'ına ders olabilir, modern revizyon başarılı. Elbette güncel Must de Cartier Parfum'ün de muhtemelen pek esprisi yoktur tahminim, kullandığım eski sürüm idi :).

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
MFK- Grand Soir - gavurların ''cozy'' dedikleri yani böyle ev sıcaklığı ve konforu kıvamında hissettirdi bana bugün. Rahatlatıcı, konforlu ve lüks parfüm kullandıkça daha da kendini sevdirecek besbelli.

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Knize ten beni çok sevmiş olmalı ki sabah 8:30 da sıktığım koku hala geliyor. Maşallah diyorum:)

Knize ten in performanslı olması ve beğenmeniz cok hoşuma gitti.

Elimden geldiğince hava almamasına özen gösterdim. Dökme ve çok ufak delikli şişe olduğu için hava almamasına çok uygundu. Özellikle şırınga ile çekime çok uygun. Beğenmenize çok sevindim. Parfümü soteye yatırdım, soğuğu bekliyorum. 1 ay sonra sürekli sıkacağım şişede tutuyorum ben de.

Bugün Omvre vertus kullandım. 10 fıs.