Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Chemical bonding ineke

Portakallı misk.sebebiyle sabunsu meyvemsi sentetik bol performanslı ama designer a benzeyen cacık bir parfüm

Zaten feminen de.. pek anlatacak birşey yok basit ve genç işi niş ile alakası da yok

Pas , geçiniz

ustad

TürkParfüm Üyesi
IMG_9117.JPG

FRAGRANCE DU BOIS OUD BLEU INTENSE EAU DE PARFUM

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Mukhallat Shams.. Biri hacıyağı sürdün dedi :).. Biri güle benzetti. HAYVANSI BİR UD KULLANIMI. Hep tatlı parfümlerden sonra güzel geldi.. Tatlı kokuları bırakmam pek sanmıyorum da Oud ( ud, öd, ud-u Hindi) güzel.

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Bugün evde parfüm kullanmadan parfüm denemeleri devam. Sospiro opera--Kışlık çok katmanlı bir koku beklerken basit bir koku gibi geldi ilk denemede. Xerjoff-sospiro bu basit kalıcı koku işini iyi çeviriyor.

Memo russian leather--African leatheri geçen hafta şişeli almıştım. Russianı test ettim bu hafta dekant edinip. Girişi creed gite benzedi tenimde. Biraz ilerledikçe koku çok değişti alt notaları da issey miyake nuit edp ye benzettim. Anlaşılacağı üzere koku nerden nereye geldi
smile.png

-Memo inle--Tek düze tatlı notaların yoğunlukta olduğu diğer memolara göre daha mütevazi bir koku olmuş bence.

-Xerjoff Damarose. Bu 4 ü arasında en çok damarosu beğendim. Fiyatı çok uçuk alır mıyım bilemiyorum. Ama denemeye kesinlikle değer

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün evde parfüm kullanmadan parfüm denemeleri devam. Sospiro opera--Kışlık çok katmanlı bir koku beklerken basit bir koku gibi geldi ilk denemede. Xerjoff-sospiro bu basit kalıcı koku işini iyi çeviriyor.

Memo russian leather--African leatheri geçen hafta şişeli almıştım. Russianı test ettim bu hafta dekant edinip. Girişi creed gite benzedi tenimde. Biraz ilerledikçe koku çok değişti alt notaları da issey miyake nuit edp ye benzettim. Anlaşılacağı üzere koku nerden nereye geldi
smile.png

-Memo inle--Tek düze tatlı notaların yoğunlukta olduğu diğer memolara göre daha mütevazi bir koku olmuş bence.

-Xerjoff Damarose. Bu 4 ü arasında en çok damarosu beğendim. Fiyatı çok uçuk alır mıyım bilemiyorum. Ama denemeye kesinlikle değer

Hocam başlıkda açmanı bekleriz :). Teşekkürler bilgiler için :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Comme Des Garcons Series 4 Cologne : Vettiveru
2002for women and men

Aman Allah'ım uzak dursun dediklerim parfümlerden oldu. @Mehmet kardeşim hocam sen de sevmedin bu kokuyu. Tom Ford Grey Vetiver nere bu nere :D.. Ne kasvetli yapmış şu an bilmiyorum Kabesamanını(Vetiver).. Kasvetli Vetiver Encre Noir, Chanel Sycomore, Vertus Carat Gold XXVI örnekleri.. Böyle parfümlerde kusacak gibi oluyorum, sevmiyorum.. Başlangıcı turunçgillerle katlanırdı ama giderek kasvetli odunsu koku sardı ortalığı. Yatarken giydiğim giysiyi çıkardım :D..

Şimdi Vertus Ombre sıktım kendime geldim :) :D :).. Amouage Interlude Men'den daha çok sevdim Ombre'yi. Amberimsi koku doğal değil bilmiyorum deniyorum ama koku çok güzel. O gün kumandaya değmiş Vertus Ombre'li tişört ve kokladıkça kokluyordum kumandayı, gören olsa deli der :D.. Kumanda plastik, sert plastik ve baharatlar uçmuş daha çok ve daha çok amberimsi, safranlı, vanilyalı koku vardı.

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
@baykalbul hocamın hediyesi Antonio Puig - Aqua Brava Cologne denedim bugün. Koku oldukça güzel işlenmiş yeşil notalar, lavanta ve bergamot ile açıldı tenimde koku rafine geldi. Sonrasında Sandal ağacı ile tatlılaştı çok hafif. Hatta bazı anlar bana SL - Fille en aguillesin açılısını bazı anlarda Royal oud u anımsattı. Oldukça sevdim klas bir koku :) kalıcılık tenimde pek iyi olmadı elbisede nasıl olacak merak ediyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
@baykalbul hocamın hediyesi Antonio Puig - Aqua Brava Cologne denedim bugün. Koku oldukça güzel işlenmiş ve rafine geldi bazı anlar bana SL - Fille en aguilles bazı anlarda Royal oud u anımsattı kullanılan yeşil notalar. Oldukça sevdim klas bir koku :) kalıcılık tenimde pek iyi olmadı elbisede nasıl olacak merak ediyorum.

Güle güle Azzura hocam. Bir Brut Madalyonlu değil belki ama kendi kategorisinde ayrı bir yeri var ve benim vazgeçilmezlerimden.. Pek bilinmeyen bir hazine. Hangi parfümsevere denetsem onlarında sevdiği parfüm oluyor, sen de bu kervana katıldın görünüyor :) :D.. Yeşil ve karanfil baharatlı, kısmen karabiber ve kekik kokulu.. Eskiden Costume National Homme un yeşili ve karabiberlisi idi vintage i ama şimdi de benziyor. 1992-1993 de almıştım ilk. Ahşap kapak çok hoş bir detay. Yeşillik içinde çam ve okaliptus da var Sıtma ağacı..

Antonio Puig boş marka değil ve Le Male parfümünün sahibi olarak olumlu reformule bekliyorum demiştim daha önce. Vanilyası sentetik hermde en kötülerinden bir vanilya idi reformule olarak. 2017 üretimde ilk vintage Le Male olduğu söyleyenler var. Ben de denemek istiyorum :).. Agua Brava sahibi de Antonio Puig, İspanyol markası. Quorum modelini de mutlaka deneyin ve @azzura hocam sen de. Meşeosunu ve doğal deri, mis mis...

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün Vertus Ombre sıktım. Kardeşim Christian Dior Dior Eau Sauvage Parfum sıktı.

Akşam sonrası Knize Ten sıktım.

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
@baykalbul hocamın hediyesi Antonio Puig - Aqua Brava Cologne denedim bugün. Koku oldukça güzel işlenmiş yeşil notalar, lavanta ve bergamot ile açıldı tenimde koku rafine geldi. Sonrasında Sandal ağacı ile tatlılaştı çok hafif. Hatta bazı anlar bana SL - Fille en aguillesin açılısını bazı anlarda Royal oud u anımsattı. Oldukça sevdim klas bir koku :) kalıcılık tenimde pek iyi olmadı elbisede nasıl olacak merak ediyorum.

Çok klas kokudur hocam bu parfümü Madrid den almıştım