Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kesinlikle cuma günleri kullanacağım en güzel parfüm.. Oud ve gül ün muhteşem uyumu!

upload_2018-1-19_11-33-38.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Estee Lauder Amber Mystique

Erbey hocam nasıl bir koku sizce? Amber diyince insan bir irkiliyor, ilgimi çeken notlardan ve hayranı çok Amber'in.. Bitkisel Amber olduğu gibi aslında Amber denince Balina amberi(Ambergris, Gri Amber) anlaşılıyor.. Mistik ise gizemli demek daha bir ilgi çekici kelime :).. Balsamik, amber, ud, gül azalarak giden bir parfümmüş sınıflandırma koku karakteri olarak.. Tütsü de var deniyor.. Amber LAden reçinesinden geliyor olabilir.. Gerçek amber arayanlar için forumda yazıyoruz ama en sevdiğim sitelerden biir Agarscentsbazaar 'ın misk ve Ambergris'leri.. O siteye de dikkat etmek gerek çünkü sentetik ürün de satıyorlar ama bu belirtilmiş.. KEndileri ile bu konuda konuşmuştum sanırım dikkate aldı sahibi.. Eskiden bol bol konuşurduk uzun süre ara verdiydim..

Amber aslıdna miskin daha tütsülüsü daha az çiçeklisi daha karanlığıdır. Ama çeşit çeşit Amber var.. Kimi sarı renkte olur ve tuzlu kokar, değişik bir tatlılığı vardır.. Tauer LDDM bu tarz bir Amber kokusu mesela..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Geçenlerde gece Tom Ford Tobacco Vanille sıktım annem cam pencere açtırdı geceye yakın :D.. dikkat etmek gerek dozajlamaya..

Bugün şişeden Vintage Kouros kokladım mis gibi kokuyordu.. Fısfıslayasım geldi ama Givenchy Pi de aklımda vardı..

Günün şanslısı Givenchy Pi oldu, o da ayrı bir mis gibi..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dün gece Abdul Samad Al Qurashi (ASAQ) İstanbul Rose (Istanbul Rose) sürdüm. Tenimde 17 saat oldu hala kokuyor.. Dibinde açık kahverengi tortu var ve bu olurmuş.. Resimini atacağım ve konusuda yazılır inşallah..

@Ozay87 hocama teşekkürler.. Çok uygun fiyata çok kokusunu aldım :D, Teşekkürler tekrar..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dün akşam sonrası Gucci Envy for men kullandım. Zencefil banyosu :)..

Annem ysl kouros vintage parfüm kullandı ..

Ben Givenchy pi.. Benzoin dansı, çok hoş..

Erbey

TürkParfüm Üyesi
Erbey hocam nasıl bir koku sizce? Amber diyince insan bir irkiliyor, ilgimi çeken notlardan ve hayranı çok Amber'in.. Bitkisel Amber olduğu gibi aslında Amber denince Balina amberi(Ambergris, Gri Amber) anlaşılıyor.. Mistik ise gizemli demek daha bir ilgi çekici kelime :).. Balsamik, amber, ud, gül azalarak giden bir parfümmüş sınıflandırma koku karakteri olarak.. Tütsü de var deniyor.. Amber LAden reçinesinden geliyor olabilir.. Gerçek amber arayanlar için forumda yazıyoruz ama en sevdiğim sitelerden biir Agarscentsbazaar 'ın misk ve Ambergris'leri.. O siteye de dikkat etmek gerek çünkü sentetik ürün de satıyorlar ama bu belirtilmiş.. KEndileri ile bu konuda konuşmuştum sanırım dikkate aldı sahibi.. Eskiden bol bol konuşurduk uzun süre ara verdiydim..

Amber aslıdna miskin daha tütsülüsü daha az çiçeklisi daha karanlığıdır. Ama çeşit çeşit Amber var.. Kimi sarı renkte olur ve tuzlu kokar, değişik bir tatlılığı vardır.. Tauer LDDM bu tarz bir Amber kokusu mesela..
Baykal hocam ismine pek aldanmamak gerekiyor :) Fragrantica'da ve içeriğinde en fazla amber oylansa da Amber Mystique daha çok ud,gül,amber karışımı bir koku.Bunlara ek kekremsilik veren vişne ve tütsü hissediliyor.İçeriği çok zengin olmasına rağmen iç içe geçmiş öğeler,sıcak,koyu,reçineli ve zor bir koku olarak söyleyebilirim.Amber'in baş aktör olmadığı çok karanlık, ortalama değerde yayılımı olan baya bir kalıcı ud,gül amber,tütsü ve vişne ( içerikte verilmemiş olsa da ) karışımı bir parfüm.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Old pice Original EDT Alman Porselen Şişe... Naifce karanlığımsı Amber ve onu destekleyen, onu ferahaltan koku notaları.. Karanfil Çiçeği.. En ciddi firma bence Shulton firması.. ''Procter and Gamble'' farklı yerlerde kimi zaman tıraş köpüğü falan üretime izin veriyor ama sılaj dışında koku kalitesi sabit kalıyor.. Sanırım parfümün kaynağını tek bir yer üretiyor..

Gece ise Brut Madalyonlu 88ml Special Reserve sıktım ve şişe kapağı bozuldu, dökme şişe oldu o_O:confused::confused::D:p.. Kaderde demek dökme şişe Brut kullanmak yazılmış :D.. Anason ve kısmen kimyon biraz daha ön planda bu patent üretimde..