Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ferah parfüm kullanmak istedim ve Zencefil-Gucci Envy for men.. Böyle güzellik tekrar yaşatılmalı bence..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Doğal balı çok seviyorum ama sentetik bal'da gene hoşuma gidiyor ..

Bugün 2014 Thierry Mugler Pure Havane .. Tütün, meyvelilik, Malt, Vanilya, Ballı koku ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Biliyorum balı sentetik ama ertesi günkü o kokusuna da bayılıyorum kazakta. Balını iyice bakacağım artı doğal da kullanmışlar mı diye ek.. Çakması çok benziyor bu parfüme ama tabi orjinal başka .. By Kilian Back To Black (Aphrodisiac) ... Gene bayanların sevemeyebildiği bir parfüm :D ama seven de vardır ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sadece beyaz gömlek giydiğim için değil, güzel olduğu içinde Armani Prive Rose d'Arabie for women and men...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Frederic Malle - Portrait Of A Lady, herkese hayırlı cumalar arkadaşlar

Hayırlı Cumalar inşallah sonsuza kadar kardeşim. Poal konusunda konu bekleriz hocam :). Poal sert, köşeli erkek gül parfümü diye hatırlıyorum ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Christian Dior Dior Homme Intense(DHI).. Sedir kokusunu seviyorum tatlı tatlı ... Başkasında koklamak daha çok hoşuma gidiyor. Feminenlik kimi için değişebilir ve İris(Süsen, Nevruz, Newroz) kökü kaynaklı...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
L'Eau d'Hiver Frederic Malle for women and men - 2003

https://www.fragrantica.com/perfume/Frederic-Malle/L-Eau-d-Hiver-2797.html

Harika bir Vanilya yorumu.. Az oranda Sandal odunu var gibi.. Çok leziz ki Yumuşak, tatlı, sütlü, Hindistancevizi vari bir kokudur Vanilya çiçeği yağı.. Mest oldum.. Açıklanan ve oylanan içerik evet alttan var ama çok belli belirsiz ve hele ilk başlar hep Vanilya.. Ertesi gün de kokan kokulardan.. Test diyorum konusu gelir inşallah..

Dries Van Noten par Frederic Malle Frederic Malle for women and men 2013'de bu tarz bir Vanilya - Sandal odunu parfümü ama Sandalodunu daha ön planda ve odunsu kokular da var ve kısmen sıcaksı bir parfüm Dries Van Noten par Frederic Malle ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar yanlışlıkla Günnük, günlük tütsüsü demişim, düzeltiyorum.. FM Poal (Portrait of a Lady Frederic Malle for women) ve FM French Lover'da Üzerlik otu tütsüsü kokusu vardır. İlgili yerleri birazdan düzelteceğim. Annelerimiz evde uzun saplı tavada tütsüsünü yapardı hele eskiden. Kimi nazara falan iyi geldiğini söyler aam kötü enerjiyi atıyor orası tamam ama nazar, büyü gibi şeylerin önce en etkili koruması Allah'a sığınmak benim inancımda Müslüman olarak :) , neyse kısaca değinmiş olayım.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Anneme (Erkek Fatma :D ) Tom Ford Tobacco Vanille sıkmaya başladım :D . Haha seviyor. İşte TV seven bir bayan bulduk haha :D . İlk önce kendime sıktım, ne güzel koktu bu ne diye başladı bu macera :D . Bana insanın bir parfümü olur bu ne her taraf parfüm dolu, deli misin diyordu :D . Sanırım onu da parfüm delisi yapacağım haha :D .

Ben ise bugün gene Rose d'Arabie takılıyorum. Gün içi tazelemek gerektirebilir .. Akşam sonrası ev sıkımı daha iyi olabilir bence.