Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Azzaro Pour Homme Vintage (İlk serilerden)

Lavanta deri ve meşeyosunu bu birlikteliğe her zaman bayılacağım. O lavantanın kattığı sabunsuluk ve meşeyosunun verdiği maçoluğun verdiği haz beni benden alıyor.

2019-05-07_08h55_41.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal kabuğu yağını saçıma, sakalıma, yüzüme sürerim yazın. Bugün Lime(Misket Limonu) - Creed Viw sıktığımdan layer olmasın diye kullanmadım.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal kabuğu yağını da saçıma, sakalıma, yüzüme sürerim yazın. Bugün Lime(Misket Limonu) - Creed Viw sıktığımdan layer olmasın diye Portakal yağı kullanmadım.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lime(Misket Limonu) - Creed Viw.

Akşam @Mehmet kardeşimin, hocamdan Xerjoff Amber star ve Star Musk kullanacağım inşallah. Orjinal sample de resim çektim, sıvısını göreceksiniz inşallah arkadaşlar, sarı renk saydam tonlarında..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
dsc_0516-jpg.2664

dsc_0512-jpg.2665

Xerjoff Amber Star ve Star Musk sıktım hem karma edip birleştirip hem de ayrı ayır hem ten de hem kıyafette de kimini.. Amber Star'daki Amber(Ambergris) Costume National (CN) Soul 'daki gibi. Çok benzer ve orada CN ısrarla doğal Ambergrsi kullandığını iddia etmişti. Amber star onun baharatsız daha az tatlı versiyonu almış ama fiyat olarak da işin için girse de girmese de ebn Xerjoff Amber star yerine CN Soul tercih ederim ama şişesinin bulunamsı açısından Xerjofların 50 mllik şişelerini de ayrı seviyorum..

Nasıl bir koku Xerjoff Amber Star daha yazalım ki konusunu, konularını da açacağız inşallah. Ciddi kokan Mongolia musk (mogol miski) (Çin ve tibet miski de benzer ki tibet miski efsanedir ve vardı bende) gibi kokuyor ama o kadar benzer de değil ve hayvansı değil o kadar. gazyağı kokacak gibi kokuyor ama tam gazyağı kokusu değil ve bu koku dediğim gibi CN Soul'a benziyor ve devamı da. İleriler de kısmen miske benzedi ki başda da miske benzedi zaten misk ila Amber benzer yanları vardır çeşidine göre kiminde çok. İleriler de odunsu koku oluştu ama daha çok ud havasında ve çok kuru bir odunsu koku değil..

Birleşim ise yani Xerjoff Star musk ve Amber star aynı yere sıktığım yer ise ilerilerde Xerjoff Ceylon a benzedi ama onun kadar ekşimiş ter kokusu yok haha :D. Kimi Xerjoff Star Musk'da beyaz misk var diyebilir çünkü zaten çok buramlı bir geyik miski yok. Amber Star daha yoğun Star musk'dan. @azzura Kürşat hocamın dediği gibi olibanium gummy (meyveli limonsu koku) reçinesi yağı kokusu da var ve kimi açıklanmış kimi açıklanmamış. Mesela çiçeksi notalar açıklanmış Xerjoff Star Musk'da. İlk başlarda Vanilya o kadar yoğun algılayamadım ama sonlarda çok kendini belli etmeden kısmen var diyebilirim Xerjoff Star musk'da.. Limonsu turunçgilli, kısmen çiçeksi(çiçeksi ama feminenlik yok diyebilirim, uniseks ama feminen değil) güzel koktu bu sefer Xerjoff Star musk. Star musk 'da ylan ylang gibi ki açıklanmış, meyveli koku var..

Fiyatı bence çok pahalı çünkü böyle ürünlerin doğal saf yağlarına kolay ulaşılabiliyor ama tabi parfüm olunca biliyorsunuz çok fiyat çekilebiliyor, konabiliyor. Artık maddiyatınıza ve tercihinize kalmış. Dearmusk.com Agarscentsbazaar.com gibi sitelere misk ve Amber için bakabilirsiniz. Dearmusk.com için tam garanti veremem(Buradan moğol miski sanırım ve sibirya miski almıştım memnun kalmıştım buradan da) ama agarscentsbazaar eskiden özellikle çok ünlü bir yerdir arkadaşlar. bu arada sentetik ürünler de satıyorlar ama açıklamalarda ipuçları veriyorlar buna dikkat edin.. Agarscentbazaar a bu konuda yıllar önce yazmış konuşmuştuk uzun uzun. Sahibi ile konuşmuştum. Dedimki mısır miski satıyorsun ama sentetik olduğunu özellikle iyice belirt dedim. çok şeyler de konuştuk, iyi bir insana benziyor.. İki defa yoğunlaştırılmış Amber yağı almıştım harika tütsülü ama çoğu kişi için iç sıkmayan bir tatlı tütsü ve harika bir mogol, tibet miskimsi kokulu idi o Ambergris. Tibet miski de göndermişti va başka hediyelerde. ilk fırsatta tekrar ürün alacaklarım içinde listede :) .. Alırız inşallah hayırlısı ile :) . Ebay da da dükkanı var...

Resimde orjinal Xerjoff Star Musk ve Xerjoff Amber Star saydam 2 ml lik şişede resim görüyorsunuz arkadaşlar.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gündüz yazdım Xerjoff Amber Star ve Star Musk sıkmıştım.. Akşama aslında bence kış kokusu olan ve iyice denemek için dekant alacağım ADP Fico de Amalfi gidebilirdi dendiği gibi incirimsi o temiz kısmen kurumsu kokusuyla.. Ben Limonsu koku Dior Homme Sport sıktım, ilerilerde kısmen suculsu koku belli olabiliyor ama doğalımsı bir koku. Bu arada Buhur ile Olibanium Gummy karıştırılabiliyor Buhur yağı suculumsu kısmen tütsülü bir koku gibi koktu ve saydam renkli bendeki yağı. Olibanium gummy reçinesi ise oldukça kuvvetli limonsu, turunçgilli, kısmen meyveli bir kokudur, buhuru, tütsüsü harikadır kesinlikle tavsiye ederim ama yazın pencere açıkkan maalesef yakın apartmanlarda herkes kokuyu alıp rahatsız olabilir çok yaparsanız ve aslında rahatsız edici bir koku değildir. dozunda yapabilirsiniz.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lime(Misket Limonu) - Creed Viw...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yaz akşamları Tuberose(Sümbülteber) kullanamk çok hoş Turunçgillerin yanında. Avon Today is Tomorrow mu ne parfümü Tuberose'lu ama sentetik mi bir şey diyemeyeceğim ama iyi yapmışlar her ne ise :) .