Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Bazen söyleyecek kelime bulamazsın ya o zamanlardan birini yaşıyorum.

2019-10-04_08h50_18.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Armani Prive Rose de Arabie.. Bağımlılık yapıyor. İlk başta bir bayan bu güzel değil diyebilir. Tatlı değil o kadar ama bir alıştınız mı kolik yapıyor adamı :D . Gerçi teyzem, annem kötü parfüm demedi hatta bir gün yaz sıcağında sıkmış ve beyaz gömlekte terle annem bu ne güzel, ne bu demişti :D :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie. Karadeliğin etkisindeyim hala bu parfümü kullanmakla. Başka çekim gücü yüksek parfümlerimde var ve gemiyi ışık hızına çıkarınca bu çekimden kurtulup diğerlerinin çekimine kapılacağım :D . Tek derdimiz bu olsun inşallah :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Akşam yatarken Creed Viw..

Anneme Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie.. Ben ise Xerjoff Lira for women :)

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
İyi ki varsın dediğim parfümlerden.

Xerjoff un imza parfümlerinden. Hatta Oud Stars serisinin en beğenilen parfümü Alex'ten sonra İtalya'da.

Yurtdışında inanılmaz övgü alan başyapıtlardan.

Madem havalar soğumaya başladı, e bizim dönem açıldı diyelim artık.

2019-10-07_09h03_12.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Anneme Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie gene. Ne güzel kokuyor.

Ben daha sıkmadım, yeni bir parfüm deneyeceğim galiba :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Golden Dallah. güzel parfüm. Guerlain Lidge - Lidg Edp tarzı ama daha az kuru, parlak bir koku ve HDP Fidelis'e yakın ama onun kadar da karanlık değil. HDP Fidelis yumuşak ama karanlık tatlı bir kokulu parfüm. Xerjoff Golden sevdim ve gülü de güzel ama Xerjoff Rose Gold'da kullanılan sentetik gül beni bu parfüm mevi açısından kısmen düşündürdü.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women . Şimdi ise Brut Madalyonlu sıktım, çok güzel kokuyor ya..

CNYT

TürkParfüm Üyesi
Yukarıda YSL Jazz gördüm beni 1980 sonlarına götürdü. O zamanlarda bende 20-21 yaşında idim. Oldukça övgü alan bir parfümdü... Zaten ülkemize erkek parfümü şimdiki gibi yüzlerce gelmezdi. Seçenek azdı ama parfümler birbirinden güzel olurdu. Şu an aşırı derece de parfüm var, ama sadece iyi diyebiliyoruz; birbirine benzer performans tartışılır tatlı baharatlı hissedilir anlamda ilaçsı sentetik oud günümüzün trendi imiş.. O geçen yılları gerçekten özlemeye başladım... Neyse bunlar mazi...

Gelelim günümüze... Geçtiğimiz süre içinde; Roja Parfums Aoud - Amber Aoud - Musk Aoud - Fetish - Enigma (performans ve farkındalık olarak hepsi iyi denilebilir), Xerjoff Zefiro (başta hoşuma gitti, sonra beğenemedim... vasat), Xerjoff Alexandria II (bu markada oud kullanımı biraz yapaylık hissi veriyor), Xerjoff More Than Words (meyve oud kombinasyonu yanık plastiğe benzer bir hissiyat veriyor)... Amouage Figment - Lyric - Journey Man... TF Tobacco Vanille (yeni batch vasat) - Tobacco Oud - Oud Fleur - Noir de Noir - Vert D'Encens denilebilir.

Şimdilik benden bu kadar.. Fazlası var, eksiği yok...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women .. Tedavi görmeyi düşünüyorum bu parfüme bağımlı oldum haha şaka yapıyorum keşke her bağımlılık böyle olsa :D . Annemden Giorgio Armani Prive Rose D'Arabie koklamak da daha hoş . Yarın yeni bir Xerjoff falan daha denerim inşallah. Resimler konusunda ve konu açmakta tembelliğimi atacağım inşallah :D .