baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Tempest Kemi Blending Magic for women and men

Sevdim. Ud gül tatlılık ama sucul tarzda gibi sonra elemi reçinesi tatlılığı, portakal, lavanta. Zaten menekşe çiçeği efektini Lavanta diğer kokualrla veriyordur.
 
Beğeniler: Perpetual_Burn
10 Eki 2017
10
14
3
24
Ck Obsession Men Vintage

Efsanemiz harika bir tozlu-tatlı, içinde bergamotun ekşiliğini de barındıran, kapsamlı bir citrus akoru ile açılıyor. Portakalından mandalinasına, limonuna kadar bir çok turunçgil barındırıyor bu kısım. Günümüz citrus açılışları aksine, daha kabuksu bir citrus karakteri barındırıyor CK Obsession ın açılışı. Diplerden gelen Karanfil Çiçeğinin tiz, hafif herbal hayvansal ve maskülen havası ile citrus akoru birbirine girince Ck Obsession’ ın açılışı tam bir eski kafa aromatiğe dönüşüyor. Çok geçmeden Obsession’ ın imzası olan, çekilmiş pudramsı türk kahvesi kıvamında, yumuşak ve dolu dolu tarçını hissediliyor. Artık tarçın içinde tatlı kabukları hissedilen, erimiş citruslar ile bu harika tarçının birleşimi, ufak bir gül ambiyansı yaratmakta, ama onun ne olduğuna daha sonra geleceğim. Karanfil çiçeğinin yerini alan diğer bir maskülen, yumuşak Lavanta ile çok çok ufak bir sabunsu karakter de hissedilmekte. Lavanta ile daha kremsi bir yapıya taşınıyoruz. Obsession ın kalbine iniyoruz, sakızsı, kirli, sıcak ter kadar azıcık animal tatlı bir misk ve tozlu, sönmüş tütsü kıvamında, dumansı denemeyecek kadar dumansı, dolgun vanilyamsı, sütsü harika bir sandal ağacı beliriyor. Açıkçası kokladığım en iyi sandallardan. Orta kısımdan itibaren odunsu, oryantal hatta gourmand takılıyor Obsession. Saatler sonra ise bu bahsettiklerim sakin bir şekilde tene oturuyor, ortaya harika bir kehribar çıkıyor. Koku boyu hissedilen tarçının tatlılığı ve sıcak baharatsılığını, bahsettiğim tarçın ve eriyik citrusların yarattığı ılık gülsü şerbetsi, reçinemsi havayı, miskin tatlı kirli sakızsı animalliğini ve sandal ağacının vanilyamsı tatlı odunsuluğunu döküm potasında eritip önünüze gerçekçi bir amber yorumu döküyor Obsession. Gerçek bir kült. Musc Ravageur ve aklıma gelmeyen daha bir çok kült esere ön ayak olmuş, gerçek bir kült. Kült gibi kült
 
Beğeniler: baykalbul

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Aqua Regia Kemi Blending Magic for women and men (Mfk Baccarat Rouge 540 klonu)

Çok güzel koktu ve gücü de iyi bence. MFK Baccarat Rouge 50 'ın bayağı klonu arkadaşlar. İçerik hani kokular onu anımsatabilir ama farkı gibi de olabilir. Amber bence Baccarat gibi var ama sarı renkli tentür var ise, koyu tatlı olmayan Amber çeşidi yani. Başları Christian dior Fahrenheit i anımsattı bir süre, dedim Menekşe çiçeği mi var ki olabilir. Kemi e Xerjoff İyi iş çıkarmış. Tempest gibi bununda orjinal samplesı var ve resimler gelecek inşallah arkadaşlar.
 
Beğeniler: Perpetual_Burn

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Hermetic Kemi Blending Magic for women and men (Kısmen Sergen Lutens arabie'nin klonu)

Serge Lutens Arabie'den daha acı, onun kadar güzel tatlı değil. aromatiklik ve tok reçine ve acımsılık benzer. Lolipop gibi kokuyorlar. Hermetic daha yanıksı. Tercihim Arabie olurdu.
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Rose Dream Extrait for women and men by Mutlu Korkmaz :D

@Premiumperfume iyi iş maşallah Mutlu hocam.

Üst frenk üzüm ve gül ağacı...orta gül.sardunya.kedi otu.. Taban Moğolistan misk ve vanilya

Parfüme tatlılık hakim ama tatlı parfüm sevmeyenleri bile baştan çıkarabilir ama soğuk havalarda yoksa Civet Miski tezek gibi kokar :D ve başlarda hacı misi gibi kokarsınız sıcaklarda. Gül çok güzel olmuş ama hayvansallık da var.

Bu parfüm 3 ay dinlenmiş denemiştim ve hayvansallık bağırıyordu. Mutlu hocama maalesef gülü heder etmişsin demiştim ama şu an daha da dinlenmiş hali bir harika. Sanırım 12 ay dinlendi ama bugün tekrar denedim. Ne zaamn bu hale gelmiş, ne kadar demlenme süresi istiyor bilemedim.

2 fıs yetti ama hakkı 5 fıs fıs gibi. Yarın akşama doğru sıkabilirim inşallah.
 
Son düzenleme: