Bugün Hangi Parfümü Denediniz

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kışı getirmişsin hocam :)

Bal ve Labdanum ikisi de karanlık ama Labdanum Laden reçinesi tütsü diğer Beeswax (Bal notası farklı olabiliyor ama bal ve Beeswax diyenice aynı genelde. Beeswax Balmumu yağı yani..) ise tatlı karanlık sevdiğim bir koku. Sence türsülük mü tatlılık mı daha hakim? Tatlı notalara tütsünün hafiften eşlik etmesini çok severim
burada havalar soğudu hele akşamları 😄. bana kalırsa tatlılık daha hakim ama denediğim çoğu tütün içeren parfüme nazaran tütsü çok daha belirgin tutulmuş öyle tatlılık içinde kaybolup gitmiyor. yani direk ben de %30 seyrelttiğim labdanum absolute var onun ile hemen hemen aynı tatlılık kıvamları.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
burada havalar soğudu hele akşamları 😄. bana kalırsa tatlılık daha hakim ama denediğim çoğu tütün içeren parfüme nazaran tütsü çok daha belirgin tutulmuş öyle tatlılık içinde kaybolup gitmiyor. yani direk ben de %30 seyrelttiğim labdanum absolute var onun ile hemen hemen aynı tatlılık kıvamları.
tütsü yazmışım. tütün demek istedim 😅

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mugler | Alien Essence Absolue
al-khatt'taki indolik yaseminli vanilya katmanına çok benzer bir akorun, ylang ve limon nüanslı parlak ekşimsi bir amber ile zenginleştirilmiş hali. al-khatt'taki bu kirli katmanı sevmeyen buradaki gayet hissedilir kullanımına da sıcak bakmaz.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Davidoff | Davidoff
tıraş kolonyası kıvamında nane-limon başta olmak üzere otsu ferah sentetik kokan bir yapı ile başlayıp yavaş yavaş Antaeus'taki ile çok yakın bir meşe yosunu-kunduz'un başı çektiği sert yeşil aromatikliğe evriliyor. yadırganmayacak klişe bir yapı olsa da baştaki dihydro myrcenol'sü sentetik ferahlığı sevemiyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
375x500.25936.jpg

11 Carner Barcelona El-Born harika bir şey. Teşekkürler @asaid hocam

Vanilya çilekli bir şey ve Beyaz Sarı Amber Ambergris Balina Amberi 🐳🐋... Vanilya ve leylak veya sümbül karışımı ve kakao tarzı ama her biri nötr harman olmuş yani pek tek başına belli değiller. Kakao ve Sümbül veya Leylak açıklanmamış. Çiçek olarak Mısır Yasemini açıklanmamış, olabilir içinde. Benzoin de evet var tarzda.. Misk de açıklanmış. Dediğim gibi oldukça tatlı ve çiçeksi parfüm ve Sarı Beyaz Amber Ambergris Balina Amberi 🐳🐋 klas olmuş eski Vintage Creed parfümler tarzında bu Amber lezzeti :) . Kış parfümü bence veya soğuk bahar, sonbahar parfümü. Çok sevdim :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
https://www.fragrantica.com › Istan...
Istanbul's Soul Alghabra Parfums for women and men - Fragrantica

Çok güzel de daha güzellerini görsem de baharat tatlılık başyapıtlardan. Xerjoff 1888 'i çok anımsattı bana. İkisini beraber sıkıp deneyeceğim inshallah. @Mehmet kardeşime hocama teşekkürler :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Y0996311_C099600755_E01_GHC_2_1296x.jpg
Y0996311_E02_GHC_1296x.jpg
Y0996311_E03_GHC_1296x.jpg

Aromatiklik ve tatlılık birleşimi, oldukça klas koku. Genç işi, beyefendi işi ben pek katılmıyorum da kalite koku. Evet genç ruhlu ve vefat edinceye kadar genç kalmak dileğiyle inşallah lütfen Rabb'im Allah'ım :) .

Evet beyefendi koku, klas. Ambroxan atası, ataları gibi var tarzda. Biliyorsunuz sentetik koku sevmiyorum genelde :D

Aromatiklik biraz keskin si ama yumuşak tarzda da. Meşeyosunu aradım ve var olabilir. @rasta84 ne der merak ediyorum :)

Bence tüm büyüyü Ambroxan bozar :) bozarsa, ne kadar bozduğuna bakacağız inşallah :)

Denedikçe yazarız inşallah arkadaşlar :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bayağı tonka var gibi r geldi. Vanilya burbon. Çiçek vanilya çok yok doyamadım.yani karamslize tarzı kokuyor. Çiçek vanlya'dan farklı Burbon (çubuk) vanilya biraz tatlı karanlık. Çiçek vanilya ise tatlı kokar ve derinden etkiler, kısmen ferahlık vardır çok olmada da..Ve bol bol tatlı baharat. Baymadı beni gene de çok.. Bayram çöreği ne bezediğini daha önce de söylemiştim.

tueyap

TürkParfüm Üyesi
Boss Bottled Intense Hugo Boss

Boss-Bottled-Intense.png

Bu Boss Bottled Intense'in bir örneğini aldım ve cildimde güçlü bir "karışımında çok fazla tarçın bulunan elmalı turta" patlamasıyla açılıyor ve minnetle yaşlanarak daha yumuşak "taze ama sıcak" bir karanfil ve vanilya kokusuna dönüşüyor - portakal çiçek karanfilleri taze tutar ve sandal ağacı bütünü dengeler.

Hoş ama anlık bir aşk değil - sağlam bir ofis/tarih kokusu seçimi olarak bununla yanlış yapmış olmazsınız.

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Boss Bottled Intense Hugo Boss

Ekli dosyayı görüntüle 3272

Bu Boss Bottled Intense'in bir örneğini aldım ve cildimde güçlü bir "karışımında çok fazla tarçın bulunan elmalı turta" patlamasıyla açılıyor ve minnetle yaşlanarak daha yumuşak "taze ama sıcak" bir karanfil ve vanilya kokusuna dönüşüyor - portakal çiçek karanfilleri taze tutar ve sandal ağacı bütünü dengeler.

Hoş ama anlık bir aşk değil - sağlam bir ofis/tarih kokusu seçimi olarak bununla yanlış yapmış olmazsınız.
Güzel yorum 😊👍