Bugün Hangi Parfümü Denediniz

Kosovic

TürkParfüm Üyesi
Frederic Malle Promise. Bu markanın şimdiye dek sevdiğim tek kokusu. (Portrait of Lady, Musc Ravaguer, The Night i deneme fırsatım olmadı) Çürük Elma, Gül, Paçuli, Baharat, Her ne kadar notalarda açıklanmasa da bariz Hayvansılık var. Sonuç Mükemmel bir parfüm. Kesinlikle şişeli alıcaklar listesinde başa geçti.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bvlgari Man in Black kullandım. İlk çıktığındaki o Costume National Homme havası o kadar yok artık.

Sonra Costume National Homme krizim geldi :D ve onuda koluma sıktım. Yazımsı sıcaklarda KAranfil baharatı daha keskin, kuvvetlice geldi, kışın bu kadar değildi bu parfüm :) .. Reformule olmuş modelden bahsediyorum bu arada.. Sandal odunu tatlılığı ve Karanfil baharatı genel hatları ve kekik. konusu forumda var..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar ev temizlenirken yatağın altından Guerlain L'Instant De Guerlain Extreme (Lidge) çıktı dekant. Yarın falan resim atarım Lidg Edp şişeyle beraber inşallah.. İkisini deneyip yazmak istiyorum soğukda.. Altın bulmuş gibi sevindim Lidge dekantı görünce. İnce şişeydi, iyi maşallah kırılmamış.. Denemişken Perris Monte Carlo Patchouli Nosy Be de deneyeyim beraber. Ben şahsen Patchouli Nosy Be daha çok sevdim Lidg Edp 'ye göre, çok fark var bence güzellik olarak. Deneyelim de hele bir iyice neticelendirelim inşallah arkadaşlar :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar ev temizlenirken yatağın altından Guerlain L'Instant De Guerlain Extreme (Lidge) çıktı dekant. Yarın falan resim atarım Lidg Edp şişeyle beraber inşallah.. İkisini deneyip yazmak istiyorum soğukda.. Altın bulmuş gibi sevindim Lidge dekantı görünce. İnce şişeydi, iyi maşallah kırılmamış.. Denemişken Perris Monte Carlo Patchouli Nosy Be de deneyeyim beraber. Ben şahsen Patchouli Nosy Be daha çok sevdim Lidg Edp 'ye göre, çok fark var bence güzellik olarak. Deneyelim de hele bir iyice neticelendirelim inşallah arkadaşlar :)

Evet Şampiyon Perris Monte Carlo Patchouli Nosy Be arkadaşlar. Lidg Edp 'den 2-3 kat daha uzun ömürlü güçlü diyebilirim. Daha arabic bir havası var paçulsinin hani ud da kullanılmış gibime geldi. Thierry Mugler Miroir des Joyaux kadar arabik değil ama benziyor kısmen.. Lidge ise yarı oranına yakın daha kötü yeni Lidg Edp den.. Misafir geldi eve ve Lidg Edp için işte bu hafifi böyle tarz kokular kullan dedi :D :) , teşekkürler yorumları için :) .. Ben bas bas bağırsın istiyorum ama huzur veren bir parfüm ve kakao çok bulunan bir yağ değildir absolute olarak diye düşünüyorum, idare ediyoruk işte. Soğuk havalarda kullanılmalı performans için dediğimiz..

10 saat oldu hala kokuyor tenimde Perris Monte Carlo Patchouli Nosy Be..

Perris Monte Carlo Patchouli Nosy Be VS Lidg EDp VS Lidge.. Sonucu demiştim yukarıda. Daha deneyeceğim PNP'yi. Bu arada umarım PNB diye yasak bir madde yoktur haha :D biz parfümden bahsettik :p:p

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Casamorati Lira for women - 2011.. Erkek kullanımına uygun. Konusu gelir, gelecek inşallah :):).. Kokuyu çok sevdim. Yazın sıktım etrafım rahatsız olmadı 5-6 fısfıs.. Soğuk havalarda sıkılsa daha iyi olur..

O kadar vanilya kokuyor mu derken daha çok meyankökü tarzı tatlılık veya birebir vanilya ile. Kan portakalı mandalina tarzı.. Bergamot çok belirgin değil.. Tarçında keskin haliyle belirgin değil tek başına da..

Netten açıklama alıntı :
ANA ANLAŞMALAR
tatlı

karamel

narenciye

vanilya

Tarçın

taze baharatlı

Xerjoff tarafından Lira kadınlar için bir Oryantal Çiçek kokusu. Lira 2011'de piyasaya sürüldü. Bu kokunun ardındaki burun Chris Maurice . Üst notalarda bergamot, kan portakalı ve lavanta bulunur; orta notalar yasemin, tarçın ve meyan köküdür; Baz notalar misk, vanilya ve karameldir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.43 üzerinden 5 ile 484 oy.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yoldayım konu açmaktansa buraya yazıyorum. YSL M7 Vintage denedim gene. Ud ve odun kokusu dengeli konmaya çalışılmış. Talaşlı kereste kısmen kurumsu kokuyu severim de ud parfümünde sevmiyorum ve pahalı parfünlerde..

Güncel Ysl M7 daha kötü, pek ud kokusu hissetmemiştim. Parfümlere yazık ediyorlar kimileri maalesef..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake erkekler için for men - 1994
Pek çok koku notası açıklanmış parfümde. Konusu gelir, gelecek inşallah arkadaşlar..

Pempe Lotus saf olarak denemiş biriyim hatta şu anda elimin üstüne sürdüm. Karamelize şeker, çiçek karışımı sıcağımsı bir kokudur, çiçeksilik baskındır. Sıcak vicksi andırıyor hani içinde okaliptus bulunan burun açıcı olarak kullandığımız soğukluk veren merhem. İçinde pek çok uçucu yağ vardır Vicksin içinde. Buharlaşan Merhem Vicks..

Pempe Lotus karanfil çiçeği ile akraba olan Çitlembik çiçeği kokusuna kısmen benzeyebilir. Keskinsi ise Tarhun yağı da bu benzerliği arttırabilir bu parfümde. Turunçgil başta var ve devamında da gidiyor. Çitlembik çiçeği veya çitleğim çiçeğimsi koku baştan sona var. Tende uzun ömürlü oldu koku. Sılaj vintagelerde çok yoğunmuş.. Karekteristik bir kokusu var ve pek benzeri de yok bildiğim.

Parfümün kokusuna saygı duydum ama çok severek kullanacağım bir parfüm değil şu an. Zevk meselesi..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ocak 2014 Thierry Mugler Pure Havane.. Batch farkı olabilir bu parfümde.. Yazı nsıcakta parfüm fgarklı bir kimliğe bürünüyor daha zayıf gibi oluyor ve pure malt kokusu daha belirgin oluyor sıcaklarda. Mest ediyor soğukta kokusu.. Ah daha kuvvetli olsa.

Kuru tütün kokusu, puro, pipo tütünü kokusu bol. Meyvelilik var. Balımsı koku.. Tom Ford Tobacco Vanille nin daha çok yumuşak hali ve ballısı ama Tv sılaj manyağı tabiki. Bendeki Vintage Tom Ford Tobacco Vanille 'lere göre konuşuyorum.. :) . 2016 ve sonraki Tom Ford Tobacco Vanşlle ise daha meyveli, çok hoşuma gitti o da..

Edit(Not) : Bu arada TM Pure Havane parfümünde AMEn parfümünde de olan ve özellikle Pure Malt parfümüdne olan o içki kokusu var. Daha önce bu kadar hissetmemiştim ama bu sefer dediğim gibi hissetim. Soğuk havalarda çok ön planda değil, arka planda bir yerlerde..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Armani Code Giorgio Armani for men

Önce şunu söyleyeyim Parfüm forumu sayısı artıyor ve kimi arkadaşlar tekrar yazdıkları konuları tekrar yazmayı sıkıcı bulabilir :) :).. Forumumuza yazan arkadaşlara da teşekkür ederiz, diğer arkadaşları, beyleri, hanımları, hocalarımızı bekleriz lütfen..

Armani Black Code demek bence siyahi kişilere, esmer tenlilere, çikolata renklilere bir hakaret değil. Hatta tam tersi bu olayı hafızada tutarak yeni olayları önlemrk, halkı çeşitli yönlerden bilinçlendirmek gibi güzel yanları var. Black Code, ABD'de kölelerle, siyahi kölelerle ilgili tutulan bir defter falan. Konusunda değiniriz inşallah arkadaşlar.. Önemli olan niyet de derler ya bu olay da öyle.

Düşünün Abd film endüstrisindr, sanatında oldukça gelişmiş. Yahudilerin elinde kimi film.şirketleri hatta tekel olacak kadar veya yakın belki toplamı. Bu kişiler İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudilere yapılan zulmü ve soykırımı rahatça, bol bol anlatacan filmler, diziler yapıyorlar veya filmin, dizinin içinde konusu geçiyor. Peki Yahudilerin geneli rahatsız mı, değil, hatta memnunlardır..

Bu açıdan bakarsak bence Black Code isminin Giorgio Armani nin meşhur ve güzel bir parfümüne verilmesi belki de asıl siyahi kişileri değil belki Abd geçmişinin lekesini, kirini gösterdiği için -ki Black Code ile ilgili ve kölelik ile ilgili insanlık dışı olaylar duyduk- aslında Abd milliyetçiletince isimin değiştirilmesi istenmiş olabilir. Şu an parfümün isimi Armani Code.. Black isimi çıkarılıyor..

Parfümün kokusuna gelecek olursak bir efsane olmuş parfümdür. Ben o gizemli hem ciddi, hem mest eden o kokunun daha yoğun olmasını istemişimdir. Devamlı madde bağımlısının çok veya daha çok doz istemesine kısmen benzetebiliriz.. Zeytin çiçeği açıklanan e önemli içeriklerden. Zeytin çiçeği kolonyası var Türkiye'de ama doğalını bulmak mesele olabilir.

Ciddi, mest edici bir koku.. Kimi cıvıl cıvıllık da bulabilir.. İyiki koklamışım, koklyçuyofum hissi veriyor her koklamada. Bir bayan arkadaşım(bacı gibi) bu kokuya kadınların, bayanların çok aşırı sevdiğini, sevmeyecek bayan olmayacağını söylemişti.

Belki Niş adı altında satılsa daha çok konışuluyor olabilirdi kimince. Biliyoruz, biliyorsunuz ki kimi designerler nişleri, kimi nişleri cebinden çıkarır, efsanedir, çok iyidir.. Şu anda çok satan parfümlerden. Sılajı daha kuvvetli olsaydı dedirtir bana. Son sürümü almadım ama sanırım bir reformule geçirmedi olumsuz.. Bilen arkadaşları bekleriz lütfen :) :)..

Armani Code Special Edition ise hiç olmamış bir parfüm, flanker. Neden Special Edition ( Özel Üretim) denmiş anlamadım. Armani Code'un daha zıttı tamamen sentetik gibi. Ve o güzel zeytin çiçeği kokusu yok parfümde..

Dediğim gibi parfümde kokuya daha doymak istediğimden bir boşluk hissedebiliyorum ama sorun değil kullanmak istediğim bir parfüm. Armani Black Code zamanında kardeşim parfümü yazın Adana sıcağında sıkardı sabah erken ve saat öğleden sonra 18:00 civarı yanından koku gelirdi çok bağırmadan. Şimdi bunu diyince kiminiz o zaman olumsuz reformule olmuş diyebilirsiniz, bilemeyeceğim :) :)..

İyi günler, kokular :), selametle :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Miller Harris Veti Vert for women and men .

Denemelerime devam ediyorum, yarın inşallah gene.. Dior Vetiver, Guerlain Vetiver seviyorsanız denemelisiniz ama zılajı çok sevemedim.. Birde kasvetli vetiver var gibi yok gibi Aldehitler tarafından oluşturulan koku. Bu parfüm de saydığım iki parfüm gibi çiğ kahve kokusu variye dönüşür gibi.. Turunçgil kimi çok demiş ama çok değil bence miktar olarak..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oud Satin Mood Extrait de parfum Maison Francis Kurkdjian for women and men.jpg

Oud Satin Mood Extrait de parfum Maison Francis Kurkdjian for women and men - 2018

Oud Satin Mood (Edp) ye göre udu azaltılmış gibi ama turunçgil ve ferahlık veren notalardan dolayı öyle görünüyor ve kıyafette ud belirgin. Sonucu yazacam inşallah .. İlerilerde ud ve gül de daha uzun ömürlü ama Extrait de parfum'de ama dediğim gibi alkollü bir kokuyu, parfümü daha koyu yapmak için sprey sistemi değişik olmalı. Zaten koyu Edp üzerine daha koyu parfüm çok zorlama olur ama demek Edp o kadar yoğun da değilmiş derken udun arttırılmasının sonucu olduğunu fark ettim.... Fark var yüzde 50-60 ilerilerde var.. Parfüm koyulaştıkça alkol aranı azaldığında her sprey sıkmaz arkadaşlar bu yüzden koyulaştırma da bir yere kadar normal spreylilerde ..

Deniyorum daha. Bence tende çok bariz fark yok gibiydi ama kıyafette bir üstünlük var o da uzun ömür.

Tamam Mfk Oud Extrait de Parfum, Mfk Oud 'a göre çok daha kuvvetli ama bunda o kadar çok fark göremedim ama yüzde 50 uzun ömürlü ilerileri kıyafette ve kimi bu farkı sevebilir.. Denemelerime göre bu mesajı editleyeceğim ve konusu artık kim yazarsa gelir inşallah.

İkisinde de Reçine ve arka planda Turunçgiller mevcut. Oud ve gül de var bilindiği gibi.. En önemli faktör ise Menekşe çiçeği arkadaşlar. Ferahh yapıda tatlımsı çay ağacı, gül ağacı tarzı aromatik bir koku menekşe çiçek yağı ve pahalı notalardan..

Bu arada ambalajda Yellow5 sarı sentetik boya kullanıldığını gördüm. Mfk parfümlerine ve isimine yakıştıramadım. Bu arada parfüm açık halde mavi koyu tonlarında. İlerileri sarı renk veriyordur Mfk Satin Mood Edp gibi..

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Jacques Fath – Vers Le Sud: Akdeniz’de bir plajda hissetmek isteyenler için işte karşınızda tam da o havayı bulacağınız parfüm. Açılışından kapanışına kadar deniz sularını andıran tuzlu bir sucul akor ve ferah kremsi bir limon ile açılışını yapmakta. İncir yaprağı biraz topraksı yosunsu bir hissiyat yaratmakta ve hafif bir tatlılık ile yayılımını sürdürmekte. Özgün bir çalışma mı? Kesinlikle evet. Cecile Zarokian’dan kopya çekmesi de beklenemezdi zaten. Yaz için düşünürseniz kesinlikle deniz kenarı kokunuz olacaktır. En azından benim için öyle olacak.

Hanae Mori – HiM: Açılışı tarçın ve amber ile yapmakta. Sonrasında eklenen çiçeksi otsu notalar ile bana biraz kolayı andırır bir hissiyat yarattı. Sentetiklik hissi yüksek geldi. Tarçının normalde sıcak bir koku sunması gerekirken çok enteresan şekilde metalik bir hissiyata sahip belki sentetiklikten dolayı olabilir. Hafif dip notalara doğru yeşil zeytin hissiyatı da yaratmadı değil bende. Kısaca açılışı metaliksi soğuk tarçın amber iken orta ve dip notalar bitkisel ve soğuk yeşil notalardan oluşuyor. Pek sevmedim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Charenton Macerations - Christopher Street: Açılışındaki meşeyosunu ve deri beni ormanda geziyormuşum hissiyatı ile karşıladı. Ağaçların arasında öğle sıcağında ağaçların gölgesinde yürürken burnuma gelen toprak ve ağaç kokularının hissiyatını yaşadım. Bu güzel meşeyosunu - deri karşılamasının hemen gerisine eklenen acımsı bergamot ile daha da ferah bir yapıya kavuşuyor. Açılışı çok hoşuma giden bir tarzda kendini göstermekte.. Kullanılan sentetikler ve akorlar da başarılı. İlerleyen zamanlarda karanfil baharının çevresine yerleşen tütsü ve karanfil çiçeğinin dipten gelen hafif oryantal kokusu ile derinlik kazanan bir koku haline bürünmekte. Açılışın ardından meşeyosunu ve deri geriye çekilmekte.

Orta notalardan itibaren tütünün kendini göstermesi harika olmuş. Öyle buruk yanık bir kıvamda değil. Yumuşak kremsi bir havada. Biraz çiğ de diyebilirim. İlginçtir orta notalarda meşe yosunu kendini tütünle birlikte tekrar gösteriyor. Başarılı earthy bir parfüm izlenimini sıcak baharatlarla iyi sunulmuş. Yeşil bir parfüm izlenimi yaratıyor. Bence güneşli günlerde baharın ilk aylarında oturup bir ağacın gölgesinde çimlerde puronuzu tüttürmeniz gibi üzerimde kendime vakit ayırıp haftanın stresini atıyormuşum etkisi yarattı . Ne züppe ne de maço oldukça ortada ve “farklı” bir hissiyata sahip. Genel olarak sentetiklik hissiyatına sahip olsa da kullanılan malzemelerin kalitesi ve kompozisyon olarak oldukça başarılı. Şişesini alınacaklar listeme yazdım.

Maşallah güzel bir yazı gene :) ..

Christopher Street Charenton Macerations for women and men
Güzel parfüm, Meşeyosunlu, Keskin, Kremsi, Aromatik kokulu bir parfüm. Kuvvetlice .. Denemelerim devam edecek.. Parasına göre de Knize Knize Ten tercih ederim .. Bu arada Aramis Vintage denedim gene ve Jean Patou 'ya benziyor ama daha güçlü, uzun ömürlü olabilirmiş..

Netten alıntı içerik ve bilgiler : '' Charenton Macerations tarafından Christopher Street ,kadınlar ve erkekler için bir Deri parfüm. Christopher Street , 2012 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun ardındaki burun Ralf Schwieger . Üst notalarda kireç, bergamot, acı portakal, deri ve tütün; Orta notalarda tarçın, karanfil, portakal çiçeği ve karanfil; Baz notalar tütsü, yosun, misk, mür ve paçuli'dir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.43 üzerinden 5 ile 72 oy. ''

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ozan hocam yazını burada da yayınlayayım dedim :) .. Yazılarını gene bekleriz kardeşim :) ..

Debussy' Alıntı:
Nishane Colognisé: Aslında yaz için fena sayılmayacak hafif tatlı ve çiğ narenciyelere başlıyor ancak gidişat için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, giderek sıradanlaşıyor. Özellikle kısa sayılacak açılışın ardından parfümün evrildiği nokta sıkıcı ve özelliksiz. 20 - 30 dakika sonrası beni acayip sıktı, öyle böyle değil. Kalite hissiyatı baştan sona ortalama. Nishane Vain & Naive'i ise kapaktan aldığım sedir ve sandal tabanlı meyveli sentetik tatlı gül üzerine çekinip tenime sürmedim, hem havası uygun değil hem de tarzım değil.

Unique'e Luxury'leri ise belki haksızlık yapıyorumdur ama kapaktan koklayınca deneme ihtiyacı duymadım; kokular başka kokulara fazlaca çağrışım yapıyor ve fazlasıyla jenerik geldiler bana. Bir tanesi Killian Love, bir tanesi de tipik ana akım parfümlerindeki pamuk şeker efektini andırınca üstünde durmaya değer görmedim. Kokuları genel olarak anı akım kadın parfümlerini hatırlatıyor, adını hatırlayamadım bir tanesi bu algıdan farklı gibiydi sadece.

Pekji Battaniye: Küflü ve tozlu paçuli belirgin, saf paçuli yağlarını hatırlatıyor. Muadili olarak söyleyebileceğimiz daha doğal ve iyi kokuları denediğim için beni etkilemedi ama gene de belli bir eşiği aşıyor gibi görünüyor. Bir noktadan sonra tatlılaşmaya başlıyor ama tipik kakao veya vanilya notaları ile yapmıyor bunu. Her şeye karşın herhangi bir değerlendirme için doğru hava değildi, adı gibi battaniyelik havanın kokusu, sağlıklı bir değerlendirme için en azından klima altında bir deneme yapmak lazım.

Colognise Nishane for women and men 3 şişe resimi o.65180.jpg

Colognise Nishane for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2018
Netten açıklama ve parfümörü nedense açıklamıyor Nishane : ''
Colognise , turunçgiller, yeşil çay, yasemin, neroli, misk, sofistike bir karışımdır. Extrait de Cologne olarak mevcuttur.
Colognise 2018 yılında başlatıldı.

Parfüm değerlendirmesi: 4.67 üzerinden 5 ile 8 oy. ''

Unique'e Luxury parfümler ve kolonyalar Logo.jpg

Unique'e Luxury, Muhammet Serhat Okaya ve Selim Özen tarafından kurulan bir Türk niş parfümeri markasıdır. Kokuların ilk koleksiyonu, parfümeri Sylvain Cara, Jorge Lee, Bihter Türkan Ergül, Muhammet Serhat Okyay ve Selim Özen ile birlikte hazırlandı.

Unique'e Luxury, yeni bir parfüm markasıdır. Designer Unique'e Luxury , 2018 yılında başlattığımız parfüm üssümüzde 6 adetparfüm bulunuyor. Unique'e lüks kokular, parfümeri Jorge Lee, Sylvain Cara, Selim Özen ve Bihter Türkan Ergül ile işbirliği içinde yapıldı.

( Unique’e Luxury is a Turkish niche perfumery brand founded by Muhammet Serhat Okaya and Selim Özen. The first collection of fragrances was created in collabration with perfumers Sylvain Cara, Jorge Lee, Bihter Türkan Ergul, Muhammet Serhat Okyay and Selim Özen.

Unique'e Luxury is a new fragrance brand. Designer Unique'e Luxury has 6 perfumes in our fragrance base all launched in 2018. Unique'e Luxury fragrances were made in collaboration with perfumers Jorge Lee, Sylvain Cara, Selim Özen and Bihter Türkan Ergül. )

Aphrodisiac Touch
2018for women and men

Chypre Toscano
2018for women and men

Hidden Accords
2018for women and men

Istanbul
2018for women and men

Izmir
2018for women and men

Woud And Mood
2018for women and men

Pekji parfümleri ve kolonyaları Logo Türk Markası.jpg

Pekji, yeni bir parfüm markasıdır. Tasarımcı Pekji sahiptir 5 tüm kokuları üzerinde çalıştı burun Ömer İpekçi ise 2015 yılında satışa sunulan parfüm tabanında parfümler.

Pekji Battaniye ve diğer parfümler yakından çekim şişeler 30906248_403156360089979_29329...jpg

Pekji Battaniye .. Battaniye ve diğer Türk isimleri için tebrik ediyorum.. Fragrantica.com 'da ise yeterli bilgi yok ve henüz yayınlanmamış.. Sosyal medya aytağına önem vermeliler bence..
Pekji Battaniye parfüm 2016 33249912_179678806069171_2324166954606133248_n.jpg

Pekji Battaniye ince uzun şişe 2016.jpg
Pekji Battaniye 2016 image_825.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Vanilla Oud..

Kışlık koku ama yazın koklamaktan zevk alıyorum. İçinde doğal vanilya o kadar olmadığını düşünüyorum. Sanırım ilk denememde Madagascar Vanilya ile karıştırdım. Oud(Ud)unu hala seviyorum. Bu parfümün en iyi yanı udu bence. Kapağından güzel kokmuyor bence ama sıkınca çok güzel bir dünya sizi karşılıyor.. Genel beğeni parfümü..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Comme des Garcons 2 Man Comme des Garcons for men

Comme des Garcons 2 Man
2004for men

Aldehitler başrolde. Naftalinimsi kokuyor ve bol bol Nutmeg(Lavantamsı Odunsu koku). Başlangıç meyvemsi falan çok hoştu. Kumkat meyvesinin yağı var ben de deneyip ayrıca yazacağım arkadaşlar inşallah :) .. Aldehitler çok bağırıyor ve parfüm de ki kışın kısmen daha uysal olacaktır. Amber renkli kahverengi saydam şişe ve parfüm sıvısı saydam renkli. Deri var ve bu da genelde Sentetik Aldehitlerden elde ediliyor. Iso e super den ziyade Aldehit hissettim ki ikisi birde olabilir. Çok incemsi bir iso e super yok ama keskinimsi sentetik koku var..

Parfüm bir ara ve belki hep Meşeyosunsuz Fujer gibi koktu tıpkı Patou for men gibi. Bu kısımı sevecek çok sevecek. Konusu gelecek inşallah .. Odunsu koku hep var kısmen.

Alıntı :"
Luca Turin 2 Man’i “mum dumanına” benzetmiş ve beş üzerinden dört yıldız vermiş. Şunları yazmış kitabında:

” Bu akıllı kombinasyon nesneler arasındaki bilinçaltı ilişiklerine dayanmaktadır, özgün bir ahenk için şiirsel bir mantık içinde birleştirilmiştir. Fikir şöyledir: Tek sayıdaki aldehit (dokuz ve onbir karbon), turunçgil alt notasında kuvvetli bir şekilde sonlandırılmış mum karakteri. Günlüğün (frankincense) de turunçgil altyapısı vardır ve mumu hatırlatır, çok sert değildir ama kiliselerde dumanı ile kullanılır. Bunları bir araya getirin, tıpkı Symrise’daki Mark Buxton gibi, karışık olarak hazırlanan bu sentetik mucizeyi bitirin.”
"

@rasta82 :Cdg nin bence en kullanılabilir kokusu olmuş ki bu parfümevinden zerre hazzetmem sinek ilacı gibi kokar benim için. İçindeki yanan köz olmuş odun notası takdire şayan. Kış ve sonbahar için tercih edilebilir. Kalıcılık orta farkedilirlik orta altı oldu bende.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Denediğim parfümlerden.. Konularını yazdık :), yazıyoruz inşallah :) ..

DSC_0023.JPG
DSC_0021.JPG
DSC_0020.JPG
DSC_0019.JPG
DSC_0018.JPG
DSC_0016.JPG
DSC_0015.JPG
DSC_0014.JPG
DSC_0012.JPG
DSC_0011.JPG
DSC_0010.JPG

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugünde birsürü parfüm denedik Elhamdulillah :) .. Kimini daha önce denemiştim. Bvlgari Splendida Iris d'Or çok iyi. Ferah çiçeksi yapıda.. Sandalodunu ve Süsen çiçeği(İris) iyi birleşmiş.. Konuları gelir inşallah
DSC_0020.JPG
DSC_0019.JPG
DSC_0015.JPG
DSC_0014.JPG
DSC_0013.JPG
DSC_0012.JPG
DSC_0011.JPG
DSC_0010.JPG
DSC_0009.JPG
DSC_0008.JPG
DSC_0007.JPG
DSC_0006.JPG