Bugün Hangi Parfümü Denediniz

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arifoğlu Sandal odunu ama maalesef ben sentetik vanilin hissettim oldukça... Doğal Sandal odunu var bende..

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Diptyque | Tempo
önde oldukça keskin yoğun pembe biber hemen arkasında citrus ögeleri ve koyu bir paçuli ile E.Zegna Javanese Patchouli'sinin genel davranışına yakın olmakla birlikte daha biberli şekilde açılıyor. Mate çayı efekti dikkat edildiğinde biberli kısım içinde hissedir seviyede. Kıyafet üstünde ortalama yayılım seviyesi ile uzun süre bu şekilde devam ediyor. 4-5 saatin sonunda biber, citrus ve çay tamamen son buluyor. Geriye yayılım düşük şekilde tozlu kalın vanilyalı, amberli kirli bir paçuli kalıyor. Pekji Battaniye'si ile yakın bir aroma. Sentetiklik sıfıra yakın. tanıdık aromalar olsa da kaliteli malzeme ve uyumlu birleşimler.
___

One of Those / nu_be | Sulphur
Rake & Ruin'deki aynı paslı demir akorunun vetiver, limon ve kırmızı çiçeksi ögelerle zayıflatılıp kullanılabilecek seviyeye getirilmiş hali. bitişe yakın tende aynı markanın Oxygen'ini ve Parfum d'Habit ile benzer yeni halı akoru mevcut. Oldukça yenilikçi ve seviyeli klas bir çalışma olsa da kullanımı hala bile kolay değil. Beaufort'un muhtemel buradan kopya çekip dozlarını arttırdığı benzer çok akor var. Sülfür kokusu ile bir ilişki kuramadım. Oksitlenmiş demir daha uyumlu. Fiyatının çok üstünde (eğer bunlar da başka yerden kopya çekmediyse) ciddi orjinal bir çalışma. bazı anahtar kelimeleri: Rake Ruin, Kinski, Irae

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Diptyque | Tempo
önde oldukça keskin yoğun pembe biber hemen arkasında citrus ögeleri ve koyu bir paçuli ile E.Zegna Javanese Patchouli'sinin genel davranışına yakın olmakla birlikte daha biberli şekilde açılıyor. Mate çayı efekti dikkat edildiğinde biberli kısım içinde hissedir seviyede. Kıyafet üstünde ortalama yayılım seviyesi ile uzun süre bu şekilde devam ediyor. 4-5 saatin sonunda biber, citrus ve çay tamamen son buluyor. Geriye yayılım düşük şekilde tozlu kalın vanilyalı, amberli kirli bir paçuli kalıyor. Pekji Battaniye'si ile yakın bir aroma. Sentetiklik sıfıra yakın. tanıdık aromalar olsa da kaliteli malzeme ve uyumlu birleşimler.
___

One of Those / nu_be | Sulphur
Rake & Ruin'deki aynı paslı demir akorunun vetiver, limon ve kırmızı çiçeksi ögelerle zayıflatılıp kullanılabilecek seviyeye getirilmiş hali. bitişe yakın tende aynı markanın Oxygen'ini ve Parfum d'Habit ile benzer yeni hali akoru mevcut. Oldukça yenilikçi ve seviyeli klas bir çalışma olsa da kullanımı hala bile kolay değil. Beaufort'un muhtemel buradan kopya çekip dozlarını arttırdığı benzer çok akor var. Sülfür kokusu ile bir ilişki kuramadım. Oksitlenmiş demir daha uyumlu. Fiyatının çok üstünde (eğer bunlar da başka yerden kopya çekmediyse) ciddi orjinal bir çalışma. bazı anahtar kelimeleri: Rake Ruin, Kinski, Irae
Teşekkürler tekrar Asaid hocam.

Pekji Battaniye'yi çok merak ediyordum.. Amber çok seviyorum yarın kullanayım tatlı isli Amber :)

Paçuli ne şanslı Maşallah. Tek yıllık bir bitki galiba tam bilmiyorum ve Oud (Ud, Oudh, Udu Hindi, Amber, Misk, Kakao) gibi pek çok kaliteli pahalı koku noktalarına güzel uyumlu eşlik eden bir koku notası :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Teşekkürler tekrar Asaid hocam.

Pekji Battaniye'yi çok merak ediyordum.. Amber çok seviyorum yarın kullanayım tatlı isli Amber :)

Paçuli ne şanslı Maşallah. Tek yıllık bir bitki galiba tam bilmiyorum ve Oud (Ud, Oudh, Udu Hindi, Amber, Misk, Kakao) gibi pek çok kaliteli pahalı koku noktalarına güzel uyumlu eşlik eden bir koku notası :)
paçuli'de ayrı bir dünya aslında. ud'a amber'e vetiver'e göre falan bence daha basit bir aroma ama bunların da çok türü var çıktığı yere göre bakalım denemek nasip olur inşallah. yillandirma usulü de kullanılıyor deri kaplarda nasıl bir sonuç alınıyor bilmiyorum gerçi ama bir ara russian adam paylaşıyordu kendi çalışmalarını. dediğiniz gibi neye girse bence yakışıyor düzgün kullanıldığında.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Siz sıkıldınız belki, ama ben keyif alıyorum Lime Misket limonu :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ferrari | Essence Oud
Sümbülteber başta olmak üzere hissedilir gül-ahududu ve limon otu ile birleşmiş vanilyalı kremsi bir meşe-sedir ana yapısına eşlik eden hafifçe kirletilmiş sentetik yumuşak deri. gayet şık ve görece kullanımı kolay bir deri/ud parfümü, bu türe karşı mesafeli olanlar için başlangıç olabilir. oryantale daha yakın bir yorum olmuş. tatlılığında hafif boozy bir arka plan da hissediliyor. kirli deri atıldığında bütünde MinNy'nin Barrel'ine oldukça benzer.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
375x500.13325.jpg

http://instagr.am/p/CShF6XpjsMg/ Still Life Olfactive Studio for women and men

Bayaz-Sarı Amber Ambergris anımsatıyor bu parfüm hep.. Naif tarzda Sarı Beyaz amber Ambergris Balina ?? Amberi etrafında Citrus Narenciye Turunçgil, Aromatik kokular ve Sedir falan dizilmiş ama oldukça hem kuvvet hem de sulak güç olarak naif. İyice bir deneyeceğim inşallah. Rum Rom içki notası hmm iyice deneyeyim gene. Daha önce gene denemiştim bu parfümü diye hatırlıyorum

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Papillon | Bengale Rouge
-ballı vanilyalı yoğun tarçın- oldukça bilindik basit ama uyumlu güzel bir akorun ultra doğal ve bence gereksiz sade sunulmuş versiyonu. Tonka Majestic, Dolcelisir ile aynı tarz. farklılık değil ama doğallık vadettiği söylenebilir. Gül çok yumuşak, açılıştaki birkaç saniye önde sonra tatlılık ile birleşik çok farkedilmiyor. yine aynı türden olan Tea for Two boyutuna ise sahip değil. fiyatı uygun olsa türü seven için bence yalnız doğallığına binaen tercih sebebi olabilir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
IMG_20210830_123340-1.jpg

Boyner'de denedim. Bvlgari Patchouli Tentation for women (uniseks bence). Tatlı bir parfüm. Sümbülteber izleri taşıyor ama rengi gibi de sütsümsü beyaz bir parfüm. Devamı geliyor inşallah.. #Bvlgari #bvlgariperfume #perfumereview TurkParfum.Net

Şişe ortadaki beyaz şişe yanında siyah ortası Altınımsı kutusu

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 3244

Boyner'de denedim. Bvlgari Patchouli Tentation for women (uniseks bence). Tatlı bir parfüm. Sümbülteber izleri taşıyor ama rengi gibi de sütsümsü beyaz bir parfüm. Devamı geliyor inşallah.. #Bvlgari #bvlgariperfume #perfumereview TurkParfum.Net

Şişe ortadaki beyaz şişe yanında siyah ortası Altınımsı kutusu
Splendida Patchouli Tentation Bvlgari for women

Ekli dosyayı görüntüle 3245

Sevdim. Beyaz şeftali açıklanmış ama açıklanmayan Tuberose Sümbülteber olabilir çünkü patent olayı yüzünden. Parfums de Marly beyaz şişeli bayan parfümünü benzerlik çok ama daha naifi diyebilirim. Soğuk hava parfümü bence ama..

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mendittorosa | Rituale
limon, karanfil nar ekşisi, tozlu gül ve kuru meyveler ile birleşik paslı otsu, melekotu benzeri bir yapıya eşlik eden gazolinsi yarı kirli yağlı bir karışım. kıyafette kalıcılık çok iyi, yayılım orta üstü.
genel beğeni çizgisinden oldukça uzak olsa da yine de ara sıra kullanılabilir yapıya sahip çok çarpıcı ve sanatsal bir koku. benim için niş teriminin karşılığı olan parfümlerden biri. ekşi meyveli kısmında Alambar ile baharatlı amber yapısı ve 1888 deki karanfil-amber akoru ile benzer tınıları var.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Mendittorosa | Rituale
limon, karanfil nar ekşisi, tozlu gül ve kuru meyveler ile birleşik paslı otsu, melekotu benzeri bir yapıya eşlik eden gazolinsi yarı kirli yağlı bir karışım. kıyafette kalıcılık çok iyi, yayılım orta üstü.
genel beğeni çizgisinden oldukça uzak olsa da yine de ara sıra kullanılabilir yapıya sahip çok çarpıcı ve sanatsal bir koku. benim için niş teriminin karşılığı olan parfümlerden biri. ekşi meyveli kısmında Alambar ile baharatlı amber yapısı ve 1888 deki karanfil-amber akoru ile benzer tınıları var.
Evet hocam kokular hoş görünüyor, ilgi çekici. Melekotu, hmm kısmen keskin, biraz da buruk bir koku mu? Melek otu kökü böyle kokar. Sanırım böyleyse parfümün benim ve sizin için en itici kısımı Melekotu olmuş :) . Yarın falan bir aktara gideyim tekrar bakayım inşallah :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kahverengi Amber. Dozaja dikkat ettim. Çok güzel

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
keskin, buruk ve kirli bir yapı evet. kısmen kust kökünü hatırlatıyor bana. melek otu baskın şekilde hissedilince sevemiyorum ama uyumlu notalar ile yumuşatılıp iyi şekilde işlenince benim için kullanılabilir kıvama geliyor. mesele Rake Ruin 'deki kullanımı çok baskın. Diğer yandan hissedilir şekilde kullanılıp oldukça sevdiğim Les Jeux Sont Faits ve Old School Bench var. Rituale'de ki kullanımda bana kalırsa parfümü zor kullanılabilir kılsa da kabul edilebilir seviyede tutulmuş.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Zoologist | Sloth
mango, ananas, kavun tarzı egzotik meyveli nemli toprak akoru Bat²⁰²⁰ ile oldukça yakın. Bat'da bu meyveler haddinden fazla olgunlaşmış iken burada daha kıvamında. buruk yeşil kısım çiğ vetiver - kök rezene arası bir yerde sonlara doğru daha belirgin. topraksılık geosmin davranışında, Bat'da da olduğu gibi ozonik şekilde sunulmuş. nota çeşitliliği fazla olsa da ortaya karışık birşey çıkmamış yine de Bat'a göre daha boyutlu hissettiriyor. aynı tarzı paylaştımları Chypre Mousse'ye göre nispeten daha kullanışlı. yayılım ve kalıcılık iyi seviyede.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Sonoma Scent | Tabac Aurea
genel hissiyatı tütüne eşlik eden bal ve temiz labdanum. yapı olarak tobacco absolute'un saman efektinin çoğundan sıyrılmış haline benzer. tütün yapısı Tabac Tabou'dakinin biraz daha pişmişi. tatlılık yapıları da birbirini anımsatıyor. ikisi de tekdüze hissettirse de T.Tabou ekstradan hafif kirli bir hayvansallığa eşlik eden yeşilimsi tütün, kuru saman ve çiçeksi bir dokunuş ile bana daha dolgun hissettiriyordu. T.Aurea genel beğeniye daha uygun, temiz ve sade fakat sert. yayılım ve kalıcılık iyi. serin havalar harici bunaltabilir.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Serge Lutens | L'incendaire
safran - ahududu - kırmızı elma birleşimi benzeri meyvemsi soğuk isli ince bir amber üzerine, abanoz - guaiac birleşimini anımsatan vanilya ve plastik deri nüansları olan odunsuluğun hakim olduğu bir koku. tende iyice kuruduktan sonra diplerde civet benzeri kirli bir yapı da hissediliyor. isminden dolayı daha yanığa kaçan bir yapı beklemiştim ama oldukça dengeli tutulmuş.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Serge Lutens | L'incendaire
safran - ahududu - kırmızı elma birleşimi benzeri meyvemsi soğuk isli ince bir amber üzerine, abanoz - guaiac birleşimini anımsatan vanilya ve plastik deri nüansları olan odunsuluğun hakim olduğu bir koku. tende iyice kuruduktan sonra diplerde civet benzeri kirli bir yapı da hissediliyor. isminden dolayı daha yanığa kaçan bir yapı beklemiştim ama oldukça dengeli tutulmuş.
Gene çok teşekkürler hocam güzel paylaşımların için. Serge Lutens saygı duyduğum bir marka. Serge Lutens Chergeui'de boya kullanmadı hoşuma gitmemişti ama kalite marka genel olarak.

Safran sevdiğim bir koku notası ki doğalını bulmak zor :)

Plastik kısım hmm çok sentetiğimsi ise hemen soğudum maalesef :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sonoma Scent | Tabac Aurea
genel hissiyatı tütüne eşlik eden bal ve temiz labdanum. yapı olarak tobacco absolute'un saman efektinin çoğundan sıyrılmış haline benzer. tütün yapısı Tabac Tabou'dakinin biraz daha pişmişi. tatlılık yapıları da birbirini anımsatıyor. ikisi de tekdüze hissettirse de T.Tabou ekstradan hafif kirli bir hayvansallığa eşlik eden yeşilimsi tütün, kuru saman ve çiçeksi bir dokunuş ile bana daha dolgun hissettiriyordu. T.Aurea genel beğeniye daha uygun, temiz ve sade fakat sert. yayılım ve kalıcılık iyi. serin havalar harici bunaltabilir.
Kışı getirmişsin hocam :)

Bal ve Labdanum ikisi de karanlık ama Labdanum Laden reçinesi tütsü diğer Beeswax (Bal notası farklı olabiliyor ama bal ve Beeswax diyenice aynı genelde. Beeswax Balmumu yağı yani..) ise tatlı karanlık sevdiğim bir koku. Sence türsülük mü tatlılık mı daha hakim? Tatlı notalara tütsünün hafiften eşlik etmesini çok severim

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
aslında doğal yağlarda da benzer his verenler var. mesela abanoz ve amyris bu tür nüanslar içeriyor bolca. direk sentetik kullanılmış diyemem fakat bu hissiyat var. burada beni rahatsız etmedi açıkçası.