Bugün Hangi Parfümü Denediniz

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kışı getirmişsin hocam :)

Bal ve Labdanum ikisi de karanlık ama Labdanum Laden reçinesi tütsü diğer Beeswax (Bal notası farklı olabiliyor ama bal ve Beeswax diyenice aynı genelde. Beeswax Balmumu yağı yani..) ise tatlı karanlık sevdiğim bir koku. Sence türsülük mü tatlılık mı daha hakim? Tatlı notalara tütsünün hafiften eşlik etmesini çok severim
burada havalar soğudu hele akşamları ?. bana kalırsa tatlılık daha hakim ama denediğim çoğu tütün içeren parfüme nazaran tütsü çok daha belirgin tutulmuş öyle tatlılık içinde kaybolup gitmiyor. yani direk ben de %30 seyrelttiğim labdanum absolute var onun ile hemen hemen aynı tatlılık kıvamları.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
burada havalar soğudu hele akşamları ?. bana kalırsa tatlılık daha hakim ama denediğim çoğu tütün içeren parfüme nazaran tütsü çok daha belirgin tutulmuş öyle tatlılık içinde kaybolup gitmiyor. yani direk ben de %30 seyrelttiğim labdanum absolute var onun ile hemen hemen aynı tatlılık kıvamları.
tütsü yazmışım. tütün demek istedim ?

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mugler | Alien Essence Absolue
al-khatt'taki indolik yaseminli vanilya katmanına çok benzer bir akorun, ylang ve limon nüanslı parlak ekşimsi bir amber ile zenginleştirilmiş hali. al-khatt'taki bu kirli katmanı sevmeyen buradaki gayet hissedilir kullanımına da sıcak bakmaz.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Davidoff | Davidoff
tıraş kolonyası kıvamında nane-limon başta olmak üzere otsu ferah sentetik kokan bir yapı ile başlayıp yavaş yavaş Antaeus'taki ile çok yakın bir meşe yosunu-kunduz'un başı çektiği sert yeşil aromatikliğe evriliyor. yadırganmayacak klişe bir yapı olsa da baştaki dihydro myrcenol'sü sentetik ferahlığı sevemiyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
375x500.25936.jpg

11 Carner Barcelona El-Born harika bir şey. Teşekkürler @asaid hocam

Vanilya çilekli bir şey ve Beyaz Sarı Amber Ambergris Balina Amberi ??... Vanilya ve leylak veya sümbül karışımı ve kakao tarzı ama her biri nötr harman olmuş yani pek tek başına belli değiller. Kakao ve Sümbül veya Leylak açıklanmamış. Çiçek olarak Mısır Yasemini açıklanmamış, olabilir içinde. Benzoin de evet var tarzda.. Misk de açıklanmış. Dediğim gibi oldukça tatlı ve çiçeksi parfüm ve Sarı Beyaz Amber Ambergris Balina Amberi ?? klas olmuş eski Vintage Creed parfümler tarzında bu Amber lezzeti :) . Kış parfümü bence veya soğuk bahar, sonbahar parfümü. Çok sevdim :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
https://www.fragrantica.com › Istan...
Istanbul's Soul Alghabra Parfums for women and men - Fragrantica

Çok güzel de daha güzellerini görsem de baharat tatlılık başyapıtlardan. Xerjoff 1888 'i çok anımsattı bana. İkisini beraber sıkıp deneyeceğim inshallah. @Mehmet kardeşime hocama teşekkürler :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Y0996311_C099600755_E01_GHC_2_1296x.jpg
Y0996311_E02_GHC_1296x.jpg
Y0996311_E03_GHC_1296x.jpg

Aromatiklik ve tatlılık birleşimi, oldukça klas koku. Genç işi, beyefendi işi ben pek katılmıyorum da kalite koku. Evet genç ruhlu ve vefat edinceye kadar genç kalmak dileğiyle inşallah lütfen Rabb'im Allah'ım :) .

Evet beyefendi koku, klas. Ambroxan atası, ataları gibi var tarzda. Biliyorsunuz sentetik koku sevmiyorum genelde :D

Aromatiklik biraz keskin si ama yumuşak tarzda da. Meşeyosunu aradım ve var olabilir. @rasta84 ne der merak ediyorum :)

Bence tüm büyüyü Ambroxan bozar :) bozarsa, ne kadar bozduğuna bakacağız inşallah :)

Denedikçe yazarız inşallah arkadaşlar :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bayağı tonka var gibi r geldi. Vanilya burbon. Çiçek vanilya çok yok doyamadım.yani karamslize tarzı kokuyor. Çiçek vanlya'dan farklı Burbon (çubuk) vanilya biraz tatlı karanlık. Çiçek vanilya ise tatlı kokar ve derinden etkiler, kısmen ferahlık vardır çok olmada da..Ve bol bol tatlı baharat. Baymadı beni gene de çok.. Bayram çöreği ne bezediğini daha önce de söylemiştim.

tueyap

TürkParfüm Üyesi
Boss Bottled Intense Hugo Boss

Boss-Bottled-Intense.png

Bu Boss Bottled Intense'in bir örneğini aldım ve cildimde güçlü bir "karışımında çok fazla tarçın bulunan elmalı turta" patlamasıyla açılıyor ve minnetle yaşlanarak daha yumuşak "taze ama sıcak" bir karanfil ve vanilya kokusuna dönüşüyor - portakal çiçek karanfilleri taze tutar ve sandal ağacı bütünü dengeler.

Hoş ama anlık bir aşk değil - sağlam bir ofis/tarih kokusu seçimi olarak bununla yanlış yapmış olmazsınız.

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi

Ekli dosyayı görüntüle 3272

Bu Boss Bottled Intense'in bir örneğini aldım ve cildimde güçlü bir "karışımında çok fazla tarçın bulunan elmalı turta" patlamasıyla açılıyor ve minnetle yaşlanarak daha yumuşak "taze ama sıcak" bir karanfil ve vanilya kokusuna dönüşüyor - portakal çiçek karanfilleri taze tutar ve sandal ağacı bütünü dengeler.

Hoş ama anlık bir aşk değil - sağlam bir ofis/tarih kokusu seçimi olarak bununla yanlış yapmış olmazsınız.
Güzel yorum ??

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Çok güzel. Sadece erkek gibi koktu bir ara yani düz bir erkek kokusu ama genelde değişimlerin çoğu ve başlangıç çok iyi ve ki bu erkeksi düz erkeksi kısım bile güzel ve süslü idi.

Çiçek kokusu nasıl erkeksi kokar parfümü olmuş. Bir bayan bence kullanabilir ama bir dönemi dediğim gibi erkeksi ama gene deneyeceğim inşallah. Aylardır evde uykudaydı bu samlesi örneği ve yeni denedim, özür dilerim arkadaşlar, hayırlısı inşallah..

Ylang-ylang açıklanmamış ama hissettim ve sedir kızımı vanilya çiçeği de olabilir. Bayağı güzel parfüm. Aromatik kokular parfümü bozmuyor aromatik yöne kaydırıp, aslında soğuk hava parfümü yüzde 60-70 baharda deneyeceğim inşallah.

Çok farklı bir şey. Değişimleri olan bir parfüm bu açıdan bu açıyı sevenler mutlaka denemeli.

Hayvansı kızımı sonlarda daha belli. Saatler sonra 7-8 saat ve sonrası kıyafette hayvansı kısım aromatiklerle beraber. Kusturacak bir hayvansallık değil. Amber Ambergris Balina Amberi?? açıklanmış ve açıklanmayan oudh oud Ud udu hindi Hint odunu bence olabilir.

Sandal odunu ile süslenmiş olabilir ama bu denememde çok sık koklayamadım, yoğundum. Bir daha sokacağım inşallah yazarız. Instagram'da resim ve burada paylaşırım inşallah.

Zevk aldım parfümden oldukça. İyi iş maşallah.

Fragrantica.com alıntı :Dhofar by Xerjoff , erkekler için Odunsu(Woody) Aromatik bir koku. Dhofar 2009 yılında piyasaya sürüldü. Üst notalarda Çam, Kişniş, Lavanta, litsea cubeba, Adaçayı, Fesleğen, Limon, Bergamot ve Greyfurt; orta notalarda Defne Yaprağı, Nard Himalaya (Jatamansi), Gül, Afrika Portakal çiçeği ve Galbanum; Temel notalarda Karanfil, Fransız labdanum, Sandal ağacı, reçineler, Ambergris, Paçuli ve Vanilya bulunur.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Dhofar for men. Yazdım bugün hangi parfümü denediniz kısımına ve konu açılır inşallah. Çok güzel parfüm, çok değişken kısımlar eh oldu ve zevkliydi. Değişik bir parfüm yapılmak istenmiş. Çiçeksi ama erkeksi çiçeksi bir parfüm. Uniseks değil çiçeksi kısımı ama bir bayan kullansa zevk meselesi derim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Umarım herkes afiyettedir... TF Noir de Noir ile helalleştik... denenmesi ve koklanması gereken bir çok parfüm varken eski gözdelere yol vermek gerekiyor. İleride kısmet olur özlem duyarsam bir miktar sağdan soldan buluruz nihayetinde... Bir süredir elimde olan TF Tuscan Leather ile benzin/gazyağı etkisini yaşamak istedim. Sevilmesi biraz zor günümüz trendlerinden uzak... kalıcılık ve projeksiyon manasında başarılı kirli masculen bir parfüm... her gün olur mu? olmaz... Bunun intense sürümü ülkemize gelmedi... gelseydi muhakkak denerdik. Ombre Leather EDP buna tercih edilebilir... Günümüz de bol ambroksan olağan üstü tatlılık vanilya 2 misli sıcak baharatlar trend... birbirini andıran bir sürü parfüm mağazalarda var... Designer tayfa dan çok kaliteli işler beklerdim... Adları bir ürünü satmak için yeterli... bütçeleri geniş... istedikleri hammedeleri parfüm evlerine göre daha ucuza alma imkanları var... çıkan parfümler ortada... Lauder zaten Tom Ford'u perişan etti.. Lauder gibi aynı şey LVMH içinde geçerli... Davidoff 2 tane parfüm çıkarttı ülkemizde yok... şişeler dolusu kullandığımız bir parfüm... 2 hatta 3 yeni sürümü var. Bizim parfümcüler ellerindeki stoğu bitirme gayretindeler galiba... o 1988 çıkışlı parfümü...

Ekli dosyayı görüntüle 3285 Ekli dosyayı görüntüle 3287

Bu 2 yeni Cool Water Intense EDP ve Cool Water Parfum şişelerini raflarda göremedim bir türlü. Üstelik bunlar aşırı pahalı parfümler değil... Umarım deneme fırsatımız yakında olur... Beymen durmadan zam peşinde ancak yeni parfümlerin denenmesi açısından iyi bir mağaza. İstanbul dışı Beymen mağazalarında durum nasıl bilmiyorum... görüşmek dileğiyle...
Çok sağol hocam. Allah'a sığındık hocam. Ekonomimiz inşallah hayırlısı ile düzelir. Teşekkürler.

Armaf Club De Nuit Intense Edp 105 Ml Kadın Parfüm çok benziyormuş Tom Ford Noir de Noir'e Cüneyt hocam ve 400 TL ve de çok kuvvetli imiş. Yorumun varsa lütfen alabiliriz :) . Gerçi Gül Rose notasının çok kolay taklidi yapılıyor ve doğal her zaman başka ama TF Noir de Noir'e asıl nota gül değil pek, beyaz çikolata kokusu ve burukluk (Paçuli kaynaklı olmalı silhat tedarik)

Yurtdışı parfüm keşke serbest olsa. Gerçi döviz fiyatları ile gene zor da..

Ben doğal saf yağlar alıyorum Cüneyt hocam alırsam ve ucuza geliyor ve kuvvetli oluyor :D

Davidoff Cool Water aslında güzel koku da iyice bozdulardı yıl 2010-12 civarı Ykm'de denemiştim ve maalesef sentetik sucul nota rahatsız edici kurumsu kısmen idi.

Piyasada hele Türkiye piyasasında sahte parfüm de çok. Sephora da, Sevil'de aldığın parfüm ile N11 falan gibi yerlerden aldığın parfüm değişik olabiliyor. @Mehmet hoca bu işi bilenlerden, sen de duymuşsundur günümüzde de..

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Strangers | Scotch Peat
ismine yaraşır şekilde yarı kirli nemli balçıklı biraz boozy kafurik bir açılış sergiliyor. 5-10 dk.ya boozy kısım sönüp balçık kuruyor ve üstüne hafif isli koyu paçuli-saman nüanslı bir yapı ekleniyor, yine çok geçmeden buna yağlı yumuşak çiçekler ve sandal-atlas sediri benzeri tatlı bir odunsuluk da dahil.
Gheorghe'un geliştirilmiş hali denir mi bilemiyorum ama yakın bir versiyonu olarak toprağının daha küllü nisbeten sert sunulup son kısımdaki tatlılığının dengeli sade yapısı ile bence ondan daha güzel bir uyum yakalanmış. yine de nota çeşitliliğine rağmen birşeyler fazla kaçmış değil de eksik kalmış gibi, bu konsept için bence köşeli elementlerde daha cesur oynanması gerek.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Strangers | Scotch Peat
ismine yaraşır şekilde yarı kirli nemli balçıklı biraz boozy kafurik bir açılış sergiliyor. 5-10 dk.ya boozy kısım sönüp balçık kuruyor ve üstüne hafif isli koyu paçuli-saman nüanslı bir yapı ekleniyor, yine çok geçmeden buna yağlı yumuşak çiçekler ve sandal-atlas sediri benzeri tatlı bir odunsuluk da dahil.
Gheorghe'un geliştirilmiş hali denir mi bilemiyorum ama yakın bir versiyonu olarak toprağının daha küllü nisbeten sert sunulup son kısımdaki tatlılığının dengeli sade yapısı ile bence ondan daha güzel bir uyum yakalanmış. yine de nota çeşitliliğine rağmen birşeyler fazla kaçmış değil de eksik kalmış gibi, bu konsept için bence köşeli elementlerde daha cesur oynanması gerek.
Gheorghe tam benim parfüm gibi görünüyor :) . Teşekkürler hocam :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

Ekli dosyayı görüntüle 3272

Teşekkürler :)

Bottled Intense Eau de Parfum ve EDT versiyonu varmış. 2015 senesinde Eau de Toilet sonra da Edp versiyonu çıkmış 2026'ds. İlk Hugo Boss Bottled ile çok benzetmiş.

Aslında methini duymuştum bunların ama denemedim tam. İnşallah deneriz avm'ye falan gittiğimde. @Premiumperfume hocam sen daha önce de bu parfümü övmüştün diye hatırlıyorum:) ..

@tueyap hocam teşekkürler gene yazılarını bekleriz. Hoş gelmişsin foruma tekrar :) selamlar :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

fit.56591.jpg
fit.56590.jpg

Scent of Paradise Alghabra Parfums for women and men​

Güllü ama gül suyundan da daha az. Şakayık gibi sanki. Extrait de parfüm denmiş ama ben zayıf buldum, demiyorum bakalım. Teşekkürler @Mehmet kardeşim hocam..

Kuruluk biraz var, artı çok hafiften kimi zaman pudralılık. Güzel bir şey aslında. Ne feminen o kadar ne de erkeksi.. Çiçek parfümü ana hatı

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus markası sevgim biliniyor :) . Amouage, Serge Lutens , Nasomatto, Christian Dior (Designerları bile çoğu Niş kalitesinde) , Clive Christian, Prkji sevdiğim Niş markaları özellikle. Daha da Niş var da şu an aklıma gelmedi :) yazarım inşallah..

Vertus Vanilla Oud genel beğeni parfümü. Yazın bile kullanıyor kardeşim uygun dozda. 2,5 şişe bitirdik neredeyse :D . Bence bu parfümde doğal koku notası çok yani böyle hissediyorum ama kimyasal analiz yapmadım :) , hissettirdiğini göre konuştum.

Vertus Vanilka Oud'da kullanılan Vanilya bence Çiçek vanilya değil Tom Ford Tobacco Vanille, Christian Dior Opium'daki falan gibi. Kullanılan Vanilya Bourbon Vanilya yani çubuk vanilyadan elde edilen vanilya ve karamalize, yanık kokar. Oud ve Safran başrollerde. Bu parfümü benden isteyen bayan bile olmuştu.

Vertus markası boş bir marka değil bence ve tanıyan iyi tanıyor ve seveni çok. Aslında bu Niş markası tanıtım olarak iyi başlangıç yapmadı, bilirsiniz imaj da çok önemli. Yıllar önce piyasaya yeni girdiği için Türkiye piyasasında çok ucuza düşmüştü parfümleri ama şu an pahalı bir Niş markası. Tabi keşke güzel nişleri de alabilsek hayırlısı ile :) .

Vertus Ombre çok seviyorum ben. Evet Amouage Interlude Man'in klonu ama daha tatlılık ön planda ve İnterlıde Man'drki keskin, acımsı baharatlar yok ve aslında bu daha ön plana çıkarıyor böyle baharat sevmeyen parfümleri. Oldukça da gene Vertus diğer parfümleri gibi oldukça güçlü. Bir ay triko kokuyor o da en az süresi :)

Vertus Vanilla Oud açılışında keskinlik de var. Geçtiğimiz yer huzurla doluyor bu arada

Bahsetmişken diğer Vertus'lardan da bahsedeyim inşallah :). Vertus Rose Morocco çok sevdiğim gül parfümü ve tatlılık. Aslında ilk Vertus Rose Morocco kullandığında gülü doğal mı diye düşünmüştüm çünkü bahsettim imaj olayı ama çok hoş kokuyor, gücü de iyi oldukça. Aslında öyle kaliteli sentetik koku notaları varki doğal kimi koku noktalarından oldukça pahalı ama ben bir Niş markasına çok para falan veriyorsan tamamen doğal koku notası istiyorum ve etik olarak bir parfüm markası on kullandığı sentetik koku notasını belirtmesine şart görüyorum kendimce. Tabi hiç doğal ile sentetik koku notası karışmamalı :)...

Tüm niş markalarda bu şüphe var maalesef haklı olarak ama yukarda saydığım parfüm markalarında bu en az veya hiç hele bir Amouage. Serge Lutens'e hiç yakıştırma sentetik'i.. Vertus ise dediğim gibi.

Vertus Amber Elixir'de ilk tanıştığında ve hala çok sevdiğim bir parfüm oldu. Sentetiklik olabilir ama oranı çok yoktur veya çok çok azdır kim bilir belki hiç yok. Aslında 4 mevsim bir parfüm. Turunçgil tarzı koku, tatlılık falan Xerjoff Lira'yı anımsatıyor ama farklılıklar var.

Vertus Narcosis mutlaka kahve severler denemeli. Kahve kokusu bilmeyen benim gibi ilk başta sentetik sanabilir ama dediğim gibi ne kadar oranda ne sentetik var veya yokmu tam bilemiyorum kimi başka Niş markaları gibi. Keskin bir Kahve açılışı (Taze kahve yani yeşil kahve) ve devam ediyor.

Aslında ev Vertus dolu ama biliyorsunuz splite girdiğim çoğu parfüm gibi deneyip yazmadım denesemde.

Vertus 1001 çok sevilmişti ama aradığımı tam bulamamıştım ama zaten her Niş markanın her parfümü de herkes sevecek diye bir şart yok. Tekrar deneyeceğim ama inşallah.

Vertus Sole Patchouli çok öven duydum.

İnşallah hayırlısı ile Türk Niş markaları artar doğal koku notalı haha :D ki zaten Pekji de çok sevdiğim bir Türk Niş markadı. Nishane Karagöz'e bayıldım zaten çok güzel ama Nishane doğal koku notalarını fiğer modellerde kullanmalı.. Nishane parfümde falan altta İstanbul yazmadı bence çok güzel bir şey Elhamdulillah, hayırlısı inşallah

Nişhane Nishane Karagöz koyu yeşil renkli olan ve meseyosunu ve kısmi tatlılık öyle harman olmuşki ne tatlılık ne meşeyodunu tek başına ben varım demiyor. Baikal nich niş parfümünü anımsatıyor ama o kadar hayvansal değil ki Baikal da çok hayvansal değil. Christian Dior Eau Sauvage Parfüm yeşil parfümün keskin olmayan hali diyebilirim Nishane Karagöz için ve şişeli alınabilir.

Ekli dosyalar

• 1646942727474.gif
    1646942727474.gif
    42 bayt · Görüntüleme: 142

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
Imaginary Authors Telegrama

Ozonik tıraş losyonu anımsamaları yaratan Citruslar, soğuk çay ferahlığı ve mentol efekti taşıyan çiğ herbal otlar, kurumuş tahrişli deriyi ve aynı zamanda suni plastik deriyi verebilen; zencefil, serin kremsi bir akışkanlığa sahip lavanta ve bunların beraberinde oluşan esmer şekerli meyankökü ile ısıtılıp karamelize edilmiş gurme vanilya akoru.

İnce örgülü hasır hissettiren plastik askeri tıraş çantası; herhangi bir temizlik görmediği için ortamı yeteri kadar aydınlatamayan floresan lambalar etkisiyle daha da karanlık ve mat görünen tıraş bıçaklarının flu aynalı yüzeyleri, pratik tıraş köpükleri; tıraş işleminin biraz acelece olması gerektiği için bu malzemelerin ıslak bir şekilde çantaya geri doldurulması ve aynı zamanda çantanın bulunduğu zeminin de az önce gerçekleşen bir önceki, bir önceki acele tıraşlardan dolayı fazlaca ıslak olması; sonra çanta sahibinin bu döngüyü defalarca tekrarlayacak şekilde çantayı ısı alışverişine kapalı, karanlık ve rutubetli dolabına götürmesi. Neme bağlı olarak; pratik tıraş köpüğü tenekesi üzerinde oluşan korozyon çatlakları, artık daha sulu ve acı kokan, yüzünüze sürmekten suçluluk duyacağınız tıraş köpüğünün kokusu, tıraş bıçağı üzerinde bir önceki tıraştan kalan ufak kan benekleri, ve bu tıraş çantasında artık oluşan hafif Castoreum benzeri plastik bir deri kokusu. Kurumada; pişen boş poğaçalar, ve bu poğaçaların içinin krem peynir, maydonoz ya da dereotu ile doldurulması. Aslında kısaca, çarşı izninde biraz değişiklik olsun diye bir pastanede boyoz ya da sakallı poğaçalarla kahvaltı yapmak isteyen bir er/erbaşın bir an önce içtimaya hazır olmak istediği hızlı tıraş aktivitesi ya da zorunluluğu olarak görebiliriz Telegramayı. Ya da Amerikan Rüyası seviyorsak; iki katlı müstakil bir konutta, beyaz-turkuaz fayanslarla döşeli lavabosunda akordiyonlu aynasına bakarak tıraş olan orta yaşlı bir adamın burnuna mutfaktan gelen pişmekteki poğaça kokuları olarak da görebiliriz.

Benim için, denediğim en benzersiz Gurme-Fujer, aynı zamanda en beğendiğim de diyebilirim artık herhalde. Doğrudan benzemese de hafif kolalı tonları ile Masculin Pluriel arasında belki belli bağlar yakalanabilir, fakat Telegrama, Masculin Pluriel e göre oldukça çok boyutlu bir fujer. Bir tık üzerinde benzetebileceğim Brin de reglisse var, o da farklı olarak Lavantayı biraz daha Shalimar a yakın bir şekilde yorumlayan bir gurmemsi fujer, aslında bu yüzden de biraz yakın olarak yorumlanabilirler. Markanın diğer bir denediğim kokusu Decisions, Decisions taki, markanın artık imzası olduğunu düşündüğüm pastalı vanilyanın Telegrama da karşıma pastörize peynirli ve maydonozlu poğaça olarak çıkması beni dumura uğratmış durumda ve an itibariyle markaya ait ne var ne yok silip süpürmek istiyorum. Başlık uygun olmayabilir, ama elinizdeki Imaginary Authors numune, dekant ve şişeleri için mesaj atabilirsiniz.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Imaginary Authors Telegrama

Ozonik tıraş losyonu anımsamaları yaratan Citruslar, soğuk çay ferahlığı ve mentol efekti taşıyan çiğ herbal otlar, kurumuş tahrişli deriyi ve aynı zamanda suni plastik deriyi verebilen; zencefil, serin kremsi bir akışkanlığa sahip lavanta ve bunların beraberinde oluşan esmer şekerli meyankökü ile ısıtılıp karamelize edilmiş gurme vanilya akoru.

İnce örgülü hasır hissettiren plastik askeri tıraş çantası; herhangi bir temizlik görmediği için ortamı yeteri kadar aydınlatamayan floresan lambalar etkisiyle daha da karanlık ve mat görünen tıraş bıçaklarının flu aynalı yüzeyleri, pratik tıraş köpükleri; tıraş işleminin biraz acelece olması gerektiği için bu malzemelerin ıslak bir şekilde çantaya geri doldurulması ve aynı zamanda çantanın bulunduğu zeminin de az önce gerçekleşen bir önceki, bir önceki acele tıraşlardan dolayı fazlaca ıslak olması; sonra çanta sahibinin bu döngüyü defalarca tekrarlayacak şekilde çantayı ısı alışverişine kapalı, karanlık ve rutubetli dolabına götürmesi. Neme bağlı olarak; pratik tıraş köpüğü tenekesi üzerinde oluşan korozyon çatlakları, artık daha sulu ve acı kokan, yüzünüze sürmekten suçluluk duyacağınız tıraş köpüğünün kokusu, tıraş bıçağı üzerinde bir önceki tıraştan kalan ufak kan benekleri, ve bu tıraş çantasında artık oluşan hafif Castoreum benzeri plastik bir deri kokusu. Kurumada; pişen boş poğaçalar, ve bu poğaçaların içinin krem peynir, maydonoz ya da dereotu ile doldurulması. Aslında kısaca, çarşı izninde biraz değişiklik olsun diye bir pastanede boyoz ya da sakallı poğaçalarla kahvaltı yapmak isteyen bir er/erbaşın bir an önce içtimaya hazır olmak istediği hızlı tıraş aktivitesi ya da zorunluluğu olarak görebiliriz Telegramayı. Ya da Amerikan Rüyası seviyorsak; iki katlı müstakil bir konutta, beyaz-turkuaz fayanslarla döşeli lavabosunda akordiyonlu aynasına bakarak tıraş olan orta yaşlı bir adamın burnuna mutfaktan gelen pişmekteki poğaça kokuları olarak da görebiliriz.

Benim için, denediğim en benzersiz Gurme-Fujer, aynı zamanda en beğendiğim de diyebilirim artık herhalde. Doğrudan benzemese de hafif kolalı tonları ile Masculin Pluriel arasında belki belli bağlar yakalanabilir, fakat Telegrama, Masculin Pluriel e göre oldukça çok boyutlu bir fujer. Bir tık üzerinde benzetebileceğim Brin de reglisse var, o da farklı olarak Lavantayı biraz daha Shalimar a yakın bir şekilde yorumlayan bir gurmemsi fujer, aslında bu yüzden de biraz yakın olarak yorumlanabilirler. Markanın diğer bir denediğim kokusu Decisions, Decisions taki, markanın artık imzası olduğunu düşündüğüm pastalı vanilyanın Telegrama da karşıma pastörize peynirli ve maydonozlu poğaça olarak çıkması beni dumura uğratmış durumda ve an itibariyle markaya ait ne var ne yok silip süpürmek istiyorum. Başlık uygun olmayabilir, ama elinizdeki Imaginary Authors numune, dekant ve şişeleri için mesaj atabilirsiniz.

Mesajlarını okumak güzel hocam maşallah :) döktürmüşdün gene :)

Dedemin aynalı tahta tıraş kutusu vardı. Resim çekmiştim ama çok gerilerde. Bir ara inşallah yayınlarım. Ekmek kutusundan biraz falan daha küçük diktörgenli kutu. Aslında ekmek kutusunun yarısı kadar diyeyim. Gerçi ekmek kutusu da kimi yerde standart olmayabilir :D . Hmm, ebatları 40x25 cm yükseklik ise 20 cm gibi. Gibbs kullanırdı. Barbasol Original daha önce çıkmış galiba şimdi tam hatırlayamadım ve Gibbs beyaz, parlak biraz da mavimsi renkte olurdu ve Barbasol Original'in daha lavantalısı idi

Hocam, hocalar şimdi ıslak tıraş da iyice rafa kalkıyor. Taraklı tıraş makineleri ile ben haftada bir kesiyorum daha doğrusu kısaltıyorum. Bıyık ve dudak altını da Braun elekli tıraş makinesi ile alıyorum.

Braun jiletten yani jiletli ıslak tıraşdan daha sıfır alıyor veya kestiği yer daha geç çıkıyor :D tam bilemedim :) :D . Bu konuda bir yazı yazalım inşallah.

Kısaca şunu diyeyim burada, Braun her elektrikli tıraş makinesi gibi boyundaki sakalları sıfır almıyor ama yanak falan genel yüz harika Benim kullandığım
BRAUN 6 SERISI 60-B1000S BLU Islak&Kuru Kullanım Traş Makinesi Mavi/Siyah
₺1.699,00
MediaMarkt Türkiye fiyatı

5 Serisi de kullandım, su delikli olan ama 6 serisi öneririm, başlık daha çok oynadığında daha rahat tıraş oluyor bence, hem kesim de iyi Yeni Avrupa Birliği yönetmeliği gereği suda çalışan tıraş makineleri şarjın elektrik fişi takılıyken çalışmıyor arkadaşlar bilginize. Ben 7-8 ay önce almıştım şimdi fiyatlar ikiye falan katlanmış maalesef, hayırlısı inşallah.

Braun 9 serisine gerek yok bence. Pahalı oyuncak üretmişler bu işle meraklılara ve parayı nereye harcasam diye düşünen çok zenginlere diyelim. Alan alır, kendi bilir. Çok hızlı tıraş ediyor Braun 9 daha çok kafasında başlıklar var ama 6 serisi, 5 serisi de çok iyi Askerler 3 serisini alıyor askerde kullanım için hem cepte bile taşıması kolaymış Braun 3 serisinin çünkü zaten yassı yapıda

7 serisi var Braun'un bir de

Babamda Braun 6006 vardı ve hala evde. Hatta bir ara bir tane daha almıştım çok ucuza, bayağı oluyor eh. Elektrikli antika bir şey ama hala folyosu, bıçağı satılıyor. Kalite yapmışlar ve kullananı çok demek. Yıllardır kullanılıyordu ve kapağı aliminyumsu az yeşillenmiş. Bir vida düşmüştü, o da benim hatam ama çalışıyor ikisi de. Vida aslında bulunur da servise yazmıştım cevap alamadım bir daha yazayım inşallah.

Antika (Vintage) Braun 6006 bayağı titreşimli çalışırken ve bu ayrı bir zevk veriyor aslında Ben İlkokul 4-5 ve Ortaokul 1"de de babamın aldığı bu makinayı açar bakardım. Aslında o zamanlar şöyle bir söylenti vardı, bu elektrikli folyolu Tıraş makinaları ile tıraş ilerde cildi delik delik yapıyormuş diye haha ama bence yalan. Kim bilir algı yalanı belki, belki ıslak Tıraş jileti firmaları çıkardı bu yalanı. Gillette yani Procter&Gamble satın almış Braun'u. Braun Almanca bir kelime ve Kahverengi demek yani İngilizce Brown. Haha Almanca ve İngilizce birbirine benzer derlere kanıt kelimelerden :) .

Kısaca yazayım demiştim Elektrikli Tıraş makinasını uzattık biraz :)