Bugün Hangi Parfümü Denediniz

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Asaq Bergamot Musk..

Yağ formunda beyazımsı beyaz kemik, ilik miski gibi görünümlü ama turunçgilli ferah parfüm. Bergamut ve Limon karışımı çok güzel oluyor. Eve gidince şişe resimi atacağım inşallah arkadaşlar :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Beach Hut Man Amouage for men

Ferahlık güzel ama o rujumsu ve kadın kozmetik ürünleri gibi kokusu parfümü feminen yana kaydırmış kısmen. @azzura hocam ıslak tahta kokusu diyor parfüm için baştan sona. Dekantı mevcut deneyeyim iyice yazarız inşallah.

Beach Hut Man
2017for men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vierges et Toreros Etat Libre d'Orange for men

Parfümü çok sevdim. Deri ve Tuberose güzel birleşmiş. Sıktım parfümü ama çokda geçişlere bakamadım henüz. @Mehmet hocamın kardeşimin sevdiği kadar var parfüm. Ben de sevdim.. Tuberose, meyveli, kısmen yaseminsi bir çiçek kokusudur.. Ferahlık da var kısmen parfümde..

Vierges et Toreros
2007for men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Royal Vintage M. Micallef for men / erkekler için - 2013

İçerik farklı açıklanmış sanırım patent yüzünden. Bildiğin Creed Aventus for men klonu olmuş. Oldukça kuvvetli sayılır, tende uzun ömürlü. Denemelere devam, konusu gelir inşallah :) .. Turunçgil ve Ananas ve Ekşi Elma ..

Royal Vintage
2013for men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_0324.JPG

TARİŞ Zeytin çiçekli kolonya. Uniseks bir koku, yumuşak bir koku mest etti. Bayrama özel 8 küsür tl arkadaşlar kaçırmayın derim. Ben alacağım inşallah :) .. Yumuşatılmış vanilya gibi kokuyor. TARİŞ Zeytin Çiçeği Kolonyası. TARİŞ Yeşil Çay Kolonyası denemedim henüz..

Rebul kolonyaları da iyi. Mesela Rebul Yasemin denedim zambakvari kokusu var. Zambakyasemin kullanılmış olabilir çeşit olarak. Mest edici, saygı duydum.. Bildiğiniz sıcak yasemin gibi değil ferahımsıve zambakvari bir yasemin..

Rebul Lime (Misket limonu) da çok övülüyor. Lime mest edici meyvemsi, ferah, canlı(Fresh, Fireş) bir kokudur. Limon keskinsilik taşır Lime'a göre.. Lime beni mest ediyor ve en ünlü örneklerinden biri Creed Virgin Island Water (Viw)dir..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Ombre ve Amouage Interlude Man benziyor ama @rasta82 hocamında dediği gibi Amouage interlude Man Lamborghini, öbürü ise ekonomik bir araba. Amouage interlude Man oldukça oturaklı koku, Vertus Ombre 'ye göre. Ha işinizi görür, mest eder orasıda öyle..

Triko kazakda öyle güzel kokuyorki aylar sonra Vertus Ombre ki Amouage interlude Man de öyledir..

Laden amberi, Reçine yağı bol bol kullanılmış görünüyor..

Histoires de Parfums (Hdp) Fidelis 'de Amouage interlude Man benziyor ama bence farklı kulvarlar kısmen. Ud ve kakao kokusu da yoğun Hdp Fidelis 'de.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Supremacy Noir Afnan Perfumes for women and men

Yorum yapacağım pek bir durum yok inanın, kalitesi de düşük performansı da düşük. Bir halta yaramaz. Adam diyor ya "bakın görüyorsunuz anlatmaya gerek yok görüyorusunuz" diye bu da o durumun farklı bir hali işte.

Bir alıntı daha yapalım: Rezalet puanım 5/10

Ekli dosyayı görüntüle 2108

Ladin ve Çam terebentini hoşuma gitti, Lavanta çok kendini hissetirmese de eşlik ediyor.. Dediğin gibi daha güçlü olmalıymış.. Güçlü olsa bence tam senin poarfümün, metalik değil o kadar ve Bond No9 New York Amber andırıyor o kadar benzemese de .. İçerikde karabibeber yok ama var gibi efekt, his oluşmuş veya belki koymuşlardır .. Konusunu yazalım bunun inşallah ki buı yazıda konu gibi oldu :D ..

Netten alıntı içerik : ''

Afnan Parfümleri tarafından Supremacy Noir ,kadınlar ve erkekler için Oryantal Baharatlı bir parfüm. Bu yeni bir koku. Supremacy Noir 2015 yılında başlatıldı. Üst notalarda bergamot, menekşe ve ladin var; orta notalar deri, lavanta ve çam ağacıdır; Baz notaları paçuli ve labdanumdur.

Parfüm derecesi: 7 oy ile 5 üzerinden 3.00 .
'''''''''

Parfüm için Nokta Cosmetics 'e tekrar teşekkürler Muhip kardeşime :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Santos de Cartier Cartier for men

Santos Concentrée Cartier for men

HARİKA bir parfüm. Denediğim Edt mi Yoksa Edt Consatree mi bilmiyorum. Resim vereceğim, bilgileri beklerim. Sandal odunu, Lavanta, Amber mükemmel birleşmiş. Ne eski Brut Madalyonlu ki Brut MAdalyonlu da bence her zamanın parfümü, ne modern bir parfüm, geleceğin mükemmel parfümü laf süslemek olursak :D ama şunu unutmayın ben vintage denedim.. Sonuçta hangi çağ olursa olsun bence her çağ parfümü, zevk meselesi..

Denediğim altın yazılı mini örneği idi. Resim vereceğim inşallah :) .. Edt konsatre de altınyazılı ama konsantre yazmıyor.. Sandal odunu da güzellik katmıştır parfüme..

Edt ve Edt Konsatre aynı içerik gibi görünüyor ama farkı şu an bilmiyorum. Bilen arkadaşları bekleriz.. Şişeli alacaklarım arasında parfüm..

Parfümü gene anlatayım. Parfüm ağırımsı misk, Amberimsi gibi kokuyor ama ağır parfüm sevmeyenleri bile sevdirebilir.. Aromatik koku Brut Madalyonlu anımsatıyor ve tatlı karanlık koku ile karışım olmuş, bu kısımı çok sevdim. Ağırlık sandal odunu ve amberde diyebilirim..

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kahve ve yanına Areej Le Dore - Russian Oud. Hayatımda tek parfüm olsa bu parfüm yeter bana sanırım pür çikolata ve inanılmaz kaliteli öd bu kokuya bayılıyorum. Çok değerli bir koku benim için..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
OUD DENEMELERİ PART .1

Oudfactory, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan bir ud yağı üreticisi firmasıdır. Oldukça iyi ve başarılı ud yağları üretmekte ve bunları satmakta. Doğada doğal yolla yetişen "wild" sıfatlı udları olmakla birlikte kendi yetiştirdikleri çiftlik udları da bulunmaktadır. Ud yağları açısından Türk Lirası'nın biraz değersiz olması sebebiyle 3 ml yağların en ucuzu 350 - 450 ₺ arasından başlayıp 2000 ₺'ye kadar uzanmakta. Benim tavsiyem denemeniz yönünde kesinlikle pişman olmayacağınız ud yağları üretmekteler.

Bu kadar açıklama sonrasında bu markadan yağları deneyip dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Umarım faydalı bir dosya olur ve ud yağı sevenlere bir katkısı dokunur.

Not: Ud yağları alkol ile karışık olmadıkları için kıvamları koyu ve sprayer ile sıkılması mümkün olmadığı için tenime sürerek denedim.

TRAT OUD OIL: İlk ud yağımız Tayland kökenli trat udu. Markanın en ucuz yağı. 3 ml’i 250 AED yani 385 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

Yağın kokusuna ilişkin analizim hafif hayvansal, canlı, çiçeksi ve tatlı. Tenimde ilk sürdüğüm an 10 yıllık Kamboçya udunda da hissettiğim ağır bir kuruluk ve karanlık gizemli yapıda kokusunu hissetmeye başladım. Açılışında bu kuru odunsu yapı hafif hayvansal şekilde -eşimin tabiriyle köyde inek ağılı gibi koktuğu- açılışını yapıyor. Sonrasında bu muhteşem yağ çiçeksi bir hissiyata bürünüp hayvansallığı geriye doğru itmeye ve meyvemsi yönü ile tatlılaşmaya başlıyor. Aslında bu bir mucize. Çünkü saf yağ olan bu koku zaman geçtikçe değişiklik gösteriyor. Koku uzun bir ara geçtikten sonra oldukça azalmış earthy topraksı metalik bir his ve hafif hayvansallık ile tenden uzaklaşıyor.

Yağ karakteri; Çiçeksi, tatlı, hafif hayvansal, hafif odunsu. 9/10

SEUFI OUD OIL: İkinci denediğim ud yağı Hindistan’ın Assam bölgesinden oldu. Seufi kelimesinin anlamı “yüksek kalite” anlamına gelmekte. 3 ml’i 350 AED yani 540 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

İlk sıktığım andan itibaren oldukça sert bir ud ile karşılaştım. Karnıma yumruk yemişim de nefessiz kalmışım kadar sert bir hayvansallık bulunduruyor. Herkesin koklayamayacağı kadar sert ve hayvansal hissiyatta. Bana bile fazla sert geldi. Ufacık minnacık bir damla yağ çalışma odamı kapladı ve oldukça sert tepkiler aldım. Sonlara varıncaya kadar sabit bir şekilde güçlü şekilde ilerlerken sonlara doğru Tiziana Terenzi Ursa’dan görebileceğimiz ud ve paçuli karışımı kremsi bir yapıya bürünüyor. Yağın sonlara doğru olan halini beğendim.

Koku karakteri; Oldukça hayvansal, tekdüze, karanlık, sert, dip notalarda odunsu ve kremsi yapıda. 7/10

UNIQUE PRACHIN OUD OIL: Üçüncü denediğim ud yağı yine Tayland’a ait. 3 ml’i 350 AED yani 540 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

Yağın tenimde ilk temas ettiği an açılması biraz uzun sürdü. Sonrasında hafif alkolleşmeye başlamış meyvemsi bir hissiyata sahip oldu. Derinlerden gelen meyvemsi his canlı ve kaliteli. Ferah bir yapısı var. Oldukça kullanılabilir bir yapıda. Meyvemsi hafif tatlı yapısı ile benim oldukça beğenimi karşıladı. Sonlara doğru yağ hafif ve çok kaliteli bir kayısı kokusunu andırır şekilde tenimden ayrıldı. Tek kelimeyle harika bir kokuydu.

Koku karakteri; Hafif hayvansal, meyvemsi, hafif ekşi, sonlara doğru hafif tatlı kayısı kokusunu andıracak yapıda. 10/10

CAMBODIAN OUD OIL: Dördüncü denediğim ud yağı, Kamboçya’nın Koh Kong bölgesine ait bir yağ. 3 ml’i 350 AED yani 540 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

Yağ ilk anda oldukça kapalı kasvetli karanlık bir açılış ile başlamakta. Biraz da hafif tatlı bir hissiyata sahip. Dumansı bir yapıda ve kakaoyu da andırır bir hissiyata sahip. Yağ açıldıkça tatlı yapı daha da belirginleşiyor ve odunsu hissiyat artıyor. Çiçeksi bir şekilde ilerliyor.

Koku karakteri; Hafif hayvansal, meyvemsi, tatlı ve çiçeksi sonlara doğru paçuli kıvamında topraksı. 10/10

LAOSIAN OUD OIL: Beşinci denediğim oud yağı, Hindistan’a ait bir yağ. 3 ml’i 400 AED yani 600 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

Yağımız tenime sürdüğüm andan itibaren hafif tatlı ve çiçeksi bir şekilde gerçekleşiyor. Bu tatlı – çiçeksi yapısına eklenen hafif hayvansal peynirimsi hissiyat da oud’a ekleniyor. Koku uzaktan böyleyken burnumu tenime dayadığımda oldukça hayvansal – odunsu bir yapısı olduğunu seziyorum. Uzaktan oldukça keyif vericiyken yakından oldukça sert ve sarsıcı. İlerledikçe ve yağ tenimle uyum sağladıkça kokudaki hayvansallık kaybolmaya odunsu, sandal ağacı kıvamında bir yapıda oldukça keyif verici derin, hafif tatlı çiçeksi, odunsu yapısı ile parfüm tarzı bir yapıya bürünüyor. Bu kadar keyif alacağımı tahmin etmediğim bir oud oldu benim için. Sabah tenimde daha odunsu ve tatlı kremsi bir yapıya bürünen bir koku şekliyle baş döndürücü oldu.

Koku karakteri; Açılışı hafif tatlı - çiçeksi ve hayvansal, meyvemsi ve odunsu yönleri ağır basıyor. 10/10

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Azzaro Wanted by Night; uzun lafın kısası baharatlı bir tütün parfümü tatlı ve genel beğeni için üretilmiş. Kış aylarında çevrenizi ve sizi mutlu eder. Klasman olarak ben aynı kulvarda olan Versace Eros u daha çok beğendim. Bu fiyatları verir misin dersen vermem bence o derece güzel de değil. 7/10

Tom Ford - Ombre Leather: Meyveli deri parfümü pek bi özelliğini görmedim isminden başka bi özelliği yok parfümden tom ford ismini çıkarın 100 tl etmez bence. 3/10

aytaccinarr

TürkParfüm Üyesi
J. Del Pozo Amber paculi night harika bir parfüm Sevilde denedim arabik kokulara mesafeliydim ama tabulari yikan cinsten

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aytaccinarr

TürkParfüm Üyesi
Azzaro Wanted by Night; uzun lafın kısası baharatlı bir tütün parfümü tatlı ve genel beğeni için üretilmiş. Kış aylarında çevrenizi ve sizi mutlu eder. Klasman olarak ben aynı kulvarda olan Versace Eros u daha çok beğendim. Bu fiyatları verir misin dersen vermem bence o derece güzel de değil. 7/10

Tom Ford - Ombre Leather: Meyveli deri parfümü pek bi özelliğini görmedim isminden başka bi özelliği yok parfümden tom ford ismini çıkarın 100 tl etmez bence. 3/10
Wanted guzel aslinda ve günlük kullanima uygun kokuda ust seviye yoğun parfumlerle belki kiyas edilmez ama disayner parfumlerde fena sayilmaz

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Wanted guzel aslinda ve günlük kullanima uygun kokuda ust seviye yoğun parfumlerle belki kiyas edilmez ama disayner parfumlerde fena sayilmaz

Yani koku olarak kötü değil ama fiyat bandına bakınca ve beğeni açısından eros'un daha önde olduğunu düşündüğümden böyle dedim:) Maksat beğenilmekse :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler - A*Men for men 1996 VS Saklı Notalar..: Thierry Mugler - A*Men Pure Malt..

"Amen Pure Malt" çok benziyor Amen'e.. Sadece daha yumuşak ve vanilya içeriyor. Amen'de Malt benzeri kokuyor "Amen Pure Malt" gibi.. Sentetik şeker o kadar bayıcı değil. Konusu da yazılır inşallah :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
OUD DENEMELERİ PART .1

Oudfactory, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan bir ud yağı üreticisi firmasıdır. Oldukça iyi ve başarılı ud yağları üretmekte ve bunları satmakta. Doğada doğal yolla yetişen "wild" sıfatlı udları olmakla birlikte kendi yetiştirdikleri çiftlik udları da bulunmaktadır. Ud yağları açısından Türk Lirası'nın biraz değersiz olması sebebiyle 3 ml yağların en ucuzu 350 - 450 ₺ arasından başlayıp 2000 ₺'ye kadar uzanmakta. Benim tavsiyem denemeniz yönünde kesinlikle pişman olmayacağınız ud yağları üretmekteler.

Bu kadar açıklama sonrasında bu markadan yağları deneyip dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Umarım faydalı bir dosya olur ve ud yağı sevenlere bir katkısı dokunur.

Not: Ud yağları alkol ile karışık olmadıkları için kıvamları koyu ve sprayer ile sıkılması mümkün olmadığı için tenime sürerek denedim.

TRAT OUD OIL: İlk ud yağımız Tayland kökenli trat udu. Markanın en ucuz yağı. 3 ml’i 250 AED yani 385 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

Yağın kokusuna ilişkin analizim hafif hayvansal, canlı, çiçeksi ve tatlı. Tenimde ilk sürdüğüm an 10 yıllık Kamboçya udunda da hissettiğim ağır bir kuruluk ve karanlık gizemli yapıda kokusunu hissetmeye başladım. Açılışında bu kuru odunsu yapı hafif hayvansal şekilde -eşimin tabiriyle köyde inek ağılı gibi koktuğu- açılışını yapıyor. Sonrasında bu muhteşem yağ çiçeksi bir hissiyata bürünüp hayvansallığı geriye doğru itmeye ve meyvemsi yönü ile tatlılaşmaya başlıyor. Aslında bu bir mucize. Çünkü saf yağ olan bu koku zaman geçtikçe değişiklik gösteriyor. Koku uzun bir ara geçtikten sonra oldukça azalmış earthy topraksı metalik bir his ve hafif hayvansallık ile tenden uzaklaşıyor.

Yağ karakteri; Çiçeksi, tatlı, hafif hayvansal, hafif odunsu. 9/10

SEUFI OUD OIL: İkinci denediğim ud yağı Hindistan’ın Assam bölgesinden oldu. Seufi kelimesinin anlamı “yüksek kalite” anlamına gelmekte. 3 ml’i 350 AED yani 540 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

İlk sıktığım andan itibaren oldukça sert bir ud ile karşılaştım. Karnıma yumruk yemişim de nefessiz kalmışım kadar sert bir hayvansallık bulunduruyor. Herkesin koklayamayacağı kadar sert ve hayvansal hissiyatta. Bana bile fazla sert geldi. Ufacık minnacık bir damla yağ çalışma odamı kapladı ve oldukça sert tepkiler aldım. Sonlara varıncaya kadar sabit bir şekilde güçlü şekilde ilerlerken sonlara doğru Tiziana Terenzi Ursa’dan görebileceğimiz ud ve paçuli karışımı kremsi bir yapıya bürünüyor. Yağın sonlara doğru olan halini beğendim.

Koku karakteri; Oldukça hayvansal, tekdüze, karanlık, sert, dip notalarda odunsu ve kremsi yapıda. 7/10

UNIQUE PRACHIN OUD OIL: Üçüncü denediğim ud yağı yine Tayland’a ait. 3 ml’i 350 AED yani 540 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

Yağın tenimde ilk temas ettiği an açılması biraz uzun sürdü. Sonrasında hafif alkolleşmeye başlamış meyvemsi bir hissiyata sahip oldu. Derinlerden gelen meyvemsi his canlı ve kaliteli. Ferah bir yapısı var. Oldukça kullanılabilir bir yapıda. Meyvemsi hafif tatlı yapısı ile benim oldukça beğenimi karşıladı. Sonlara doğru yağ hafif ve çok kaliteli bir kayısı kokusunu andırır şekilde tenimden ayrıldı. Tek kelimeyle harika bir kokuydu.

Koku karakteri; Hafif hayvansal, meyvemsi, hafif ekşi, sonlara doğru hafif tatlı kayısı kokusunu andıracak yapıda. 10/10

CAMBODIAN OUD OIL: Dördüncü denediğim ud yağı, Kamboçya’nın Koh Kong bölgesine ait bir yağ. 3 ml’i 350 AED yani 540 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

Yağ ilk anda oldukça kapalı kasvetli karanlık bir açılış ile başlamakta. Biraz da hafif tatlı bir hissiyata sahip. Dumansı bir yapıda ve kakaoyu da andırır bir hissiyata sahip. Yağ açıldıkça tatlı yapı daha da belirginleşiyor ve odunsu hissiyat artıyor. Çiçeksi bir şekilde ilerliyor.

Koku karakteri; Hafif hayvansal, meyvemsi, tatlı ve çiçeksi sonlara doğru paçuli kıvamında topraksı. 10/10

LAOSIAN OUD OIL: Beşinci denediğim oud yağı, Hindistan’a ait bir yağ. 3 ml’i 400 AED yani 600 ₺ (kur 1 AED = 1,54 ₺) değerinde.

Yağımız tenime sürdüğüm andan itibaren hafif tatlı ve çiçeksi bir şekilde gerçekleşiyor. Bu tatlı – çiçeksi yapısına eklenen hafif hayvansal peynirimsi hissiyat da oud’a ekleniyor. Koku uzaktan böyleyken burnumu tenime dayadığımda oldukça hayvansal – odunsu bir yapısı olduğunu seziyorum. Uzaktan oldukça keyif vericiyken yakından oldukça sert ve sarsıcı. İlerledikçe ve yağ tenimle uyum sağladıkça kokudaki hayvansallık kaybolmaya odunsu, sandal ağacı kıvamında bir yapıda oldukça keyif verici derin, hafif tatlı çiçeksi, odunsu yapısı ile parfüm tarzı bir yapıya bürünüyor. Bu kadar keyif alacağımı tahmin etmediğim bir oud oldu benim için. Sabah tenimde daha odunsu ve tatlı kremsi bir yapıya bürünen bir koku şekliyle baş döndürücü oldu.

Koku karakteri; Açılışı hafif tatlı - çiçeksi ve hayvansal, meyvemsi ve odunsu yönleri ağır basıyor. 10/10

Teşekkürler Azzura hocam, Maşallah :) .. Devamını bekleriz her zaman :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kouros Yves Saint Laurent for men
Kouros Yves Saint Laurent for men sephora 2018 şişe.jpg

Üstteki güncel şişe.. Vintage'ler gümüş, metal yeleli oluyor.. Ama kimi güncel vesiyonalrda da Gümüş sırt, yele kullanıldı..

Vintage'e evet benziyor ama Vintage Kouros çok daha kuvvetli ve farklar var.. Genede Güncel versiyon tatmin edebilecek düzeyde bence.. İlk gün faaln yüzde 20-30'u gibi kokuyor güncel versiyon Vintage Kouros'un.. Güncel versiyonda köşelilik diğer günceeller kadar değil ve Vintage daha hoşuma gitti o yumuşaklık..

Bu parfümde meşeyosunu var arkadaşlar hele de Vintage'de.. Civet Miski güzel oluyor Meşeyosunu ile ve bol bol var Vintage modelde.. Ayrıca misk de kullanılmıştır Vintage Kouros modelde..

Bakmayın sidik kokuyor, keçi sidiği kokuyor diyenlere, mest edici bir kokusu var ve yakından evet elinizi koklamanız hoş olmayabilir ama etrafa verdiği koku, aura cennet kokusu gibi, çok güzel, mest ediyor..

3-4 gün hala kokar kıyafette Vintage Kouros.. Vintage Kouros'da kendi içinde güç farkı falan olarak ayrılıyor.. Benim şu an denediğim 2000 sanırım, bakarsam düzenlerim mesajı.. Bir harika MAşallah, Elhamdulillah :) . Koku kağıdına da sıktım diğer sephora'da denediğim günceel versiyonal ve vintage hala kokuyor kaç gün geçti..

Vetiver(kabesamanı) bile kullanılmış bu parfümde. Kurumsu bir hava evet var ama hemen dolduruyor parfümü yumuşak ıslağımsı kokular.. Aldehitte kullanılmış açıklamda parfümde.. Karanfil çiçeği de hissedilebiliyor ve diğer kokularda benzer olabilir mesela Civet Miski..

Yumuşak hayvansı bir şekilde Sardunya çiçeği ve kısmen bal düşünün ve az kısmen aromatiklik işte bu parfümün özeti olabilir bilmeyenlerce kısaca, öz olarak anlatacak olursak..

Süslenmiş ana kokusu diyorum bazen bu parfüme ve annem de zaten kullanıyor :D .. Bu parfümü soran bayan oldu.. Vintage modeli yazın bile gidebiliyor ama soğukta daha iyi olur gibi..

İnşallah Vintage modeli üretilir bu parfümün.. Yumuşak saran ve içinde güçlülük barındıran bir parfüm Vintage Kouros ve eh Güncel Versiyon.. Dediğim gibi gücü de azaltılmış Güncel Versiyonun ama yeteceilecek güçte bence o günü kurtarmak için.. Hele 1987 var ebnde 2.gün yüzde 40-50-60 gibi hala kokuyor giyside, inanılmaz kuvvetli.. Her dönemin güzelliği var ve eskiler böyle parfümleri dökme bile kullanmış ya hayranım bu olaya.. Düşünsenize Old Spice'ın Dökmesi ve diğer kimi baba, meşhur parfümlerin dökme şişe kolanya gibi kullanılan modelleri hatta kiminin ağzı çok geniş.. Hey gidi günler.. Aranırsa bulunabiliyor gerçi ve ben bu piyasa için New-Vintage veye Retro mu deniyor yeniden Vintage üretim olacağına inanıyorum ve yapıldığını düşünüyorum.. Kimi dürüstçe söyleyebilir ama kimi eski tarihmiş gibi satıyor olabilir, yurtdışında bu olay var..

Parfümde Civete, Civet miskine doyuyorsunuz.. Ben hayvansı kokuları insan terine benzetiyorum. Gerçi insan teri kimi ek baharatlı, kimi vanilyamsı ve çok daha değişik kokabiliyor.. Ayrıca insan bölge bölge kokular değişiklik gösterir.. Tabi insann teri kalıp bakterilerce ekşime , bozulma sürecini kastetmiyorum..

Kouros'da özellikle Vintage'de Meşeyosunu kokarkeni bir dalga gibi çok köşeli olmadan bir sertlik oluşuyor ite bu karanfil çiçeği, Sardunya çiçeği gibi Civet Miski.. Kuru odunsu artı reçineli bir kokunun hayvansı hali gibi, mest edici.. Parfümde bal koku notası kullanıldığı resmi olarak açıklanmış.. Arkadaşlar bildiğiniz çoğu bal koku notası ile parfümlerdekiler farklı. Çünkü parfümlerde genedle sentetik bal kullanılıyor. By Kilian Back to Black son versiyonalr denemedeim ve çok güzel olmuş diyorlar ama eski modeli bence çok kısmen sentetik bal idi. Doğal bal (balmumu kokusu) karakovan balını balmumlu, petekli yerkenki hissettiğiniz koku, tad gibidir.. En çok 2014'deki Thierry Mugler Pure Havane'yi benzettim bu bal koku notasına.. Eski Vintage Naxos'da dahi bu doğal bal koku notasını tam alamadım.. Aynı anda sıktım hepsini çoğu bal koku notalarını ve saf doğal bal motasını. Tekrar deneyeceğim inşallah arkadaşlar.. Videosunu da çekmeyi düşünüyorum..

Evet farklı koku notalrı var Kouros'da ama baştan sona hayvansı bir koku notası.. Meşeyosunu da aslında çoğu çeşidi falan soft ve ahyvansı bir kokudur arkadaşlar.. Ayrıca konusu açılırsa yazarım ek detayları inşallah :) .. Eski Vintge şişeler daha ince ve boyalı cam değil arkadaşlar, değişik bir meteryal porselen gibi veya cam.. Aşağıda Vintage Kouros'unda bulunduğu koleksiyonu verelim nazar değmesin inşallah, MAşallah, Elhamdulillah diyeyim, diyelim :D :

baykal baykalbul parfüm koleksiyonu kısmen 2.jpg
0
baykal baykalbul parfüm koleksiyonu kısmen.jpg
00
baykalbul ysl kouros vintage ve arka planda commercial sütun benzetmesi el yatık.jpg
0
baykalbul ysl kouros vintage ve arka planda commercial sütun benzetmesi el.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Guerlain Derby Vintage .. Neden piyasadan kalktığını anlıyorum çünkü çok pahalı idi teekl olduğu yıllardan dolayı da ve çok daha ucuza çok daha iyi benzerleri, rakipleri var.. Güncel Derby ise çok pahalı geen satılıyor aam eskisi gibi de fiyatı yoktur sanırım. Aslında kartal şişe bence çok güzel görünümde. Ben de minyatürü var, resimini çekeceğim inşallah ki forumda genel parfümlerimi çektiğimde ön sırada görebilirsiniz Elhamdulillah :) .

Derby Vintage ufak dekant kırıldı bugün ki çok şükür daha var.. Kısmen kurumsu bir havası var Guerlain Derby Vintage'in .. Deri öyle çok mide bulandırıcı hayvansallıkta değil ve çok şey kaybetmiyorsunuz koklamakla.. Bir Knize Ten asla değil ama Vitage Guerlain derby bozulma özelliği çok olan bir parfüm.. Antonio Puig Quorum hem çok çok ucuz hem de yeterli bence böyle tarz parfümler için ama Knize Ten kunduz yağı ile ayrı bir yerde. Quorum'da Küçükhindistancevizi (sıcak lavanta diyebiliriz bu koku notasına) de olabilir ve aromatik başka kokular lavantamsı..

aytaccinarr

TürkParfüm Üyesi
Antalyadaki 5m migrosta boyner ve sephoraya gidip denemediğim kokuları denedim parfüm sever bir arkadaşımla birlikte hoşuma gitti bazi parfümler

Sephoraya gidip denediklerim:

Gucci guilty pour homme:denedim turunçgil limon agirlikli çok birsey vermedi bana hitap etmedi diyebilirim siradan parfümlerden

One million prive kakaolu kek gibi fındık kurabiyesi veya brown tarzinda bir keke benzettim kokuyu fena deil ama piyasa kokusu günlük kullanima çok uygun piyasa kokularindan bitanesi genel beğeniye çok uygun

Salvatore ferragamo uomo gerçekten beğendim bir koku parfüm notalari hoşuma gitti tiramisu kaşmir ağaci sandal ağacı kakule gibi sevdiğim notalar var güzel ben sevdim içlerinden en çok bunu

Boynerde denediklerim ise

Dolge gabbane the one edp:Tatli hoş bir parfüm edt ayni ama daha yoğun ve daha kalici gerçekten baya güzel bir parfüm tütün ve turunçgil meyve kokusu geldi bana greyfurt elma kokusu aldım baya koluma sıkmıştım 2 de bir kokladım

Givency gentilmen only absolute:baharatli orjinal kokusundan çok farkli güzel baharat yoğunlukta vanilya ve tarçın sonradan alabildiğim değişik bir parfüm bence klasiğiyle pek alakasi yok güzel bir parfüm tavsiye ederim denemenizi

Azzaro amber fever:Çok değişik bir koku azzaro daha önce parfümlerini denedim ama bu farkli sicak baharatlar var kakao hissedilir baya adacayi diyolar ama pek alamadim onu kehribar daha çok geliyor kakao notasiyla tam çözemedim kokuyu daha sonra tekrar gidip sıkıcam sanirim

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Antalyadaki 5m migrosta boyner ve sephoraya gidip denemediğim kokuları denedim hoşuma gitti bazilari

Sephoraya gidip denediklerim:

Gucci guilty pour homme:denedim turunçgil limon agirlikli çok birsey vermedi bana hitap etmedi diyebilirim siradan parfümlerden

One million prive kakaolu kek gibi fındık kurabiyesi veya brown tarzinda bir keke benzettim kokuyu fena deil ama piyasa kokusu günlük kullanima çok uygun piyasa kokularindan bitanesi genel beğeniye çok uygun

Salvatore ferragamo uomo gerçekten beğendim bir koku parfüm notalari hoşuma gitti tiramisu kaşmir ağaci sandal ağacı kakule gibi sevdiğim notalar var güzel ben sevdim içlerinden en çok bunu

Boynerde denediklerim ise

Dolge gabbane the one edp:Tatli hoş bir parfüm edt ayni ama daha yoğun ve daha kalici gerçekten baya güzel bir parfüm tütün ve turunçgil meyve kokusu geldi bana greyfurt elma kokusu aldım baya koluma sıkmıştım 2 de bir kokladım

Givency gentilmen only absolute:baharatli orjinal kokusundan çok farkli güzel baharat yoğunlukta vanilya ve tarçın sonradan alabildiğim değişik bir parfüm bence klasiğiyle pek alakasi yok güzel bir parfüm tavsiye ederim denemenizi

Azzaro amber fever:Çok değişik bir koku azzaro daha önce parfümlerini denedim ama bu farkli sicak baharatlar var kakao hissedilir baya adacayi diyolar ama pek alamadim onu kehribar daha çok geliyor kakao notasiyla tam çözemedim kokuyu daha sonra tekrar gidip sıkıcam sanirim

Eline sağlık Aytaç kardeşim :) . Devamını bekleriz hocam, konu da aç sen, çekingen olma, anlatım güzel maşallah . MAC parfümlerini övmüştün oldukça, ilgimi çekti deneyeceğim inşallah ..