Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Esquel

Çok zengin bir parfüm özellikle lavanta, vanilya bergamot türevleri ve hafif burukluk katan paçuli ön planda.

Parfümü beğendim ancak performansı ortalama. Ofis kokusu, genel beğeni kokusu çevreyi rahatsız etmeyen nota ve çeşitlilik bakımından zengin ancak sakin bir parfüm.

Her iki kullanıma uygun. Ylang-ylang varsa kadın kullanımını da uygundur. :)

Ekli dosyayı görüntüle 2639
Şişesi güzelmiş :) .. Saydam şişeleri ayrı bir seviyorum :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Montale Roses Musk Edp sıktım elime. gülsuyu kokusu var bu parfümde kuvvetli. Montaleler bence genelde senteitk. Doğal vanilyasına denk gelmedim ama bu parfümü sevdim sentetaik de olsa..

Bugün sarı triko kazağım HDP fidelis koktu ve Roses musk u o an unuttum ve bunu sıktım :) .

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Parfüm güzel başarılı güzel bir kompozisyon oldukça karanlık ve acı odunsuluğa sahip. Sanki yanık bir hava var ve sürekli gölgesinde barınan yoğun bir tütsü hakim. Yeteri kadar performanslı etrafı rahatsız eden bir yapıda değil. Kaliteli olmuş ancak çürük ve ezik zeytin kokusuna dönmüyor buna benzeyen kalitesiz parfümler gibi. Tam çizgide.

Ama benim beklentim daha yüksekti, biraz altında kaldı özgünlük bakımından. Bu kalitede denemedim ama bunu yapmak isteyip beceremeyen benzer parfümleri denemiştim. Alanında başarılı, ancak arayacağım bir parfüm değil.

Hayırlı cumalar.

2019-04-26_08h33_56.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Moh Orca .. Güzel parfüm ama zayıfca. Blackbird No1 i tercih ederim ki onun kısmen tütsülüsünü andırıyor. Moh Orca Tom Ford Sahara Noir'e benzemiyor da değil ama onun kadar baharatlı, ''kısmen kasvetli'' değil.. Koklamak hoşuma gidiyor Moh Orca'yı ama zayıf kaldı maalesef tenimde ve daha tenime iyice süreli 1 saat olmadı gibi.. Yumuşak deniz yosunu kokusu Orca'da da var Blackbird No1 gibi. Sanki sütlü meşeyosunu kokusu gibi bu koku..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira ile akşam keyfi :) . Aslında kullanılan malzeme ucuz kan portakalı dışı ve kan portakalı kulanılmadan ucuz klonları olacağını düşünüyorum :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Sahara Noir .. Labdanum(Laden, Kayagülü) deposu :) .

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Amouage - İmitation; kullanılan deri akoru olmasa notaları güzel işlenmiş. Sentetiklik çok belli oluyor ama kompozisyon başarılı. Çiçeksi yanı maskulen tarafa yakın ama o deri akoru parfümü biraz plastiğimsi hava katmaya sebep olmuş.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira.. Bu yaz da sıkacağım belli oldu :) . Bu yazın diğer favorilerinden biri Creed Viw olacak inşallah ve çok parfüm deneyeceğim bu arada :) ,yazarız :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kardeşim Hermes Terre d'Hermes sıktı bol bol. Mis gibi koktu yahu, sıkasım geldi. Yarın belki :) ..

Armani Prive Rose d'Arabie sıktım beyaz gömlek :)

Son düzenleme: