Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,246
4,630
113
immortelle (Ölmez Otu) ( kurutulduğunda rengi bozulmayan çiçek ). Harika bir koku. Kekremsileşti ilerledikçe. Başlarda Kürdan otunun az keskinlisi gibi, daha naif ve giderek kısmen keskinleşen çiçek kokusu. Kurumuş Ölmez otu bilirsiniz. Bu çiçeği kokladığımda bunun eterik yağı var mı diye düşünürrdüm ki demek varmış.

Helichrysum 5 ml 27 sterlin civarı gümrüklü fiyatı MY Stick Cosmetics UK sitesinde. Bir çeşit Ölmez otu diye geçiyor ki tür isimi falan galiba. Pahalı bir koku notası arkadaşlar.

Tenimde 24 saat oldu hala kokuyor, ilginç kuvvetli, harika. 12.saatteki gücü gerçekten takdire şahan tendeki gücü..

Bu parfüm olarak kullandım ve peki adı ne :)The Afternoon of a Faun Etat Libre d'Orange for women and men

Yani Eldo Faun kısa isimi le kullandım :)
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,246
4,630
113
Yazın serin serin hissettiren koku = Lime (Misket Limonu). Kendisini Creed Viw ile iyice ilk tanıdım.. Huzur..
 
Beğeniler: Mehmet ve RİYAFES

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,246
4,630
113
Eldo faun ilk başta çok kuvvetli değil gibi ama sonra çok kuvvetleniyor. Bazı parfümlerde bu oluyor. Kullanılan kimyasallardan olabilir.
 
Beğeniler: Mehmet ve RİYAFES

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,246
4,630
113
Xerjoff Lira for women. Yazın çok sıkmamak lazım, hacıyağı sıkmışsınız diyebilirler :) . Bir arkadaş bu tarz konuştu, dedim 2 bin tl'lik parfüm :D .. Şaka yapıyorsun dedi, Yo dedim :D .....

Snuff da kullandım dün akşam. Deteylarını yazacağım inşallah. Daha ferah Aramis Aramis tarzı, doğalımsı parfüm. Şişesi bir harika. Daha kuvvetli beklerdim ve parfüm sıvısı saydam. Aromatik ferah kokular ile sıcak kokular kısmen, ilginç, güzel birleşim olmuş. Giderek otsulaştı ki hoşuma giden tarzda oldu. Bir ara salçalı yağlı yemek kokusu oluştu kısmen, ki pek sevmem bu kokuyu üzerimde. Gücü pek hoşuma gitmedi. Kışlık, soğuk hava parfümü daha çok ama yazın da serinlikte de gider gibi.
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,246
4,630
113
Xerjoff Homme

Knize ten in törpülenmiş hali. Kesinlikle çok daha iyisi ancak arada bu kadar fark varken knize ten tabi ki tercih edilir.

Ekli dosyayı görüntüle 2691
Knize Ten hastasıyız başkan :) . Daha iyisi olamaz ama zevk meselesi. Hayvansı kokmak için güzel bir alternatif ve çok bereketli bir parfüm. Tekrar teşekkür sana :) . Luca Turin bu parfüme yani Knize Ten e neden Ambergris(Amber, Balina amberi, Gri amber) parfümü demiş henüz tam anlayamadım. Castoreum Kunduz yağı bol bol kokuyor ki doğal saf Castoreum yağı aldım, gelecek inşallah, iyice deneyeyim bakalım inşallah :) .
 
Beğeniler: Mehmet

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,246
4,630
113
Akşam Areej Le Dorè Baikal Gris.. Yumuşak, kısmen keskin pudralı güzel kokulu parfüm. Meşeyosunu bol ama hayvansı değil o kadar, Amberi, Old Spice'daki gibi. Pudralılık var çok sevdim. Mür açıklanmamış ama var gibi aam az keskin bir parfüm. Mest etti. Yumuşak denizyosunu kokusu da hissettim, bu açıdan Moh Blackbird No1 benzeri(kısmen altı).. Vintage Christian Dior Eau Sauvage Parfum bu parfümün kısmen daha keskini meşeyosunu ve diğer keskinlikler için(Mürrüsafi, Myrrh, Mür).

Gündüz Christian Dior Dior Homme Cologne..
 
Son düzenleme:
Beğeniler: RİYAFES ve Mehmet

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,246
4,630
113
Beğeniler: Mehmet

Mehmet

Moderator
Yönetici
6 Eyl 2017
830
3,075
93
Günaydınlar..

İlk denediğimdeki heyecanı bugün de yaşamak istedim ancak hava sıcaklığından mıdır bilinmez, ağır şekerli geldi.

Fabrikaya girerken aynı şeyi düşünmüştüm ki Frag yorumlarında Ferit de lüks güneş kremine benzetmiş ama özellikle feminen güneş kremleri.

Böyle 45+ kokoş ablalarımızın kullandığı güneş kremlerinden bahsediyorum yanından geçerken yüzüne vuran.

Performans ve kalıcılık bence inanılmaz boyutta. Kışın denemek lazım. Yoğun tatlı kokan parfümleri seven kadın arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum 5 ml alın kenara atın.

Yine de her zaman derim "Şekerli kokuları sevmiiim."2019-05-30_08h36_05.png