Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio For Men for men (Pour Homme). Sevilen parfüm asiliğine rağmen :)

Bir burukluk var tüm cıvıl cıvıl neşesine rağmen.

Bugünlerde miskinlik üzerinde, yeni parfüm deneyemedik. İnşallah deneriz :)

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bu gün önceden yapmış olduğum Armani Privé Rose d'Arabie Giorgio Armani Markalı parfümü denedim. Gül ağırlıklı bir tarif oldu kendi yorumumla güzelde kokusu var, uzun sürede kalıcı olmuş.

Kullanılan yağlar;

Gül, Agarwood, Paçuli, Vanilya

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu gün önceden yapmış olduğum Armani Privé Rose d'Arabie Giorgio Armani Markalı parfümü denedim. Gül ağırlıklı bir tarif oldu kendi yorumumla güzelde kokusu var, uzun sürede kalıcı olmuş.

Kullanılan yağlar;

Gül, Agarwood, Paçuli, Vanilya
Çok sevdiğim bir parfüm Orjinali. Evet gülü bol tutmak da güzel fikir olabilir :) zevk meselesi :)

• Like
Tepkiler: Ali

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio For Men for men (Pour Homme)

Ali hocamdan esinlenip canım Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie çekti :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam istersen senin için hazırlarım, test edersin...
Aynen olur, teşekkürler. Gönderdiklerin için de teşekkürler çok güzel kokular vardı.

Ben de sana gene paket yaparım inşallah aklımdadın. Şu günlerde çok yoğunum hocam. Kakao yağı aklımda :)

Sümbülteber Tuberose evde kayıp hala. 5-6 ml vardı 600-700 TL en az en ucuz yerde :) . 100 sterlin civarı 10 ml..Sağlık olsun, hayırlısı inşallah :)

.

• Like
Tepkiler: Ali

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu kullandım bugün. Müptelası olduk haha :)

Kışın özellikle tekrar deneyeceğim, bakalım yaz mevsimi gibi sevebilecek miyim. Sıcak havalarda yüksek dozajlarda falan bile öyle rahatsız etmiyor. Tabiki Limon ? yağı bile yüksek dozajda bu bile tehlike :)

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bugün Manifesto Le Parfum Yves Saint Laurent Markalı kendi yaptığım parfümü denedim, hoş güzel bir koku olmuş...

Kullandığım Yağlar;
Bergamot, İris, Yasemin, Sandal Ağacı, Styrax benzoin, Tonka Fasulye

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Serge L. | Chene
ölmez otu başta olmak üzere hafif düzeyde kimyon ile de baharatlandırılmış bütünde meşe odunu talaşını hatırlatan oldukça ince tozlu bir karışım. tatlılık kısmında ölmez otu'nun kendine has tatlılığı ile kuru üzümsü bir doku birleşik sıcak bir yapı hissediliyor. ismini tam yansıtan iyi harmanlanmış çok zevkli bir koku.
aynı tozlu meşe akoruna sahip olup baharat ve yanık karamel kısmı ile daha yoğun olan Le Participe Passe kadar olmasa da yine de bir süre sonra kapalı alanda tozluluğu rahatsız edecek düzeyde yoğun.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu yağı ve Amber Ambergris ?? Balina Amberi kullandım. Sandal odunu elime az gelmiş şişeden şimdi yenileyeceğiz inşallah. Elime damlayan tıpalı şişeden elimi sürüp alıyorum çünkü kıvam oranı biraz fazla ama daha koyu başka yağlar da var hem akıcı hem vizkos akıcılığı düşük başka cins yağlar . Kimi yağlar da katı olabiliyor üretim şekli de etkiliyor Kakao yağı mesela koyu krem gibi ve koyu kahve siyah renkli.
THY
Yağ az sürüyorsun Sandal odununu ve kuvvetli. Misk kadar kuvvetli değil ama gene de kuvvetli eh. Konusuna resim koyacağım inşallah.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu yağı. Kardeşim ağır dedi ama Adana yaz sıcağında rahatsız da olmadı benden :) .

Adana Eylül bir sıcak bir soğuk, havacı da Deli :) aslında "Yiğidin hasına deli derler" sözü var. Hz.Sli'ye de deli demişler.. Malatya'lı arkadaşım gerçekten Adana'da kaldıkça Adana'lı gibi delivari oldum ama anlamadım suyundan mı, havasından mı, kebabındsn mı diye konuşmuştuk :) .

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mancera | Red Tobacco
tatlı vanilik metalik sentetik bir keskinlikle geçen baştaki bir saati atlattıktan sonra, kalın bir vanilya baskınlığında tütün nüansları olan yumuşak bir kokuya dönüşüyor. yayılım iyi, kalıcılık çok iyi.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Misket limonu Lime devam. Gün içi yeniliyorum. Günde iki defa yenilesem hmm 1-3 ml gidiyordur. 3 ml abartı mı oldu diye düşünüyorum şu an bu tahminde bulunurken :) .

Güzel koku Elhamdulillah :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chanel Egoiste Vintage 75 ml dökme şişeden 7 fısfıs

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Amouage | Opus XI
çok doğal hissedilen mercan köşkten gelen bir parça semiz otunu da anımsatan koyu yeşil yumuşak tek boyutlu bir aromatik kısmın, neredeyse pudramsı incelikte, bir parça duvar boyası efektli derili grimsi bir tozlulukla birleşimi. Royal Leather'daki çiğ yeşilli gıcır deri ile aynı tarzlar fakat buradaki yeşil kısım daha pişmiş ve deri, tozlu tatlımsı yapışkan gotik efekt içine gömülü şekilde daha pürüzsüz sunulmuş. yayılım ve kalıcılık çok iyi.