Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Batı Sezer Envido Gucci Envy for men benzetmesi.

Kibar beyefendi kokusu :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
V Canto Mastin
Keskin denilebilecek ilacımsı hatta çamaşır suyu efekti veren açılışı geçtikten sonra - bende yaklaşık 1,2 saat civarı - daha çok iris hakimiyetinde sonlanıyor.Dior Homme EDT sıkmışsınız da sanki aradan uzun saatler geçmiş gibi.
Zaten varlığın güzel Maşallah hocam. Güzel bilgiler için teşekkürler :) . Kötü nazar değmesin inşallah hayırlısı ile :) .

İris zaten çamaşır suyunu anımsatabilir Amouage. Opus V (OpusV) den iyi bilirim. V Canto lar ile pek tanışamadık. Terenzi'nin di galiba bu marka.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Serge Lutens Ambre Sultan :) . Canım çekti. Mest içindeyim şu an :)

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Zara'dan Gio muadili Lisboa
Tıpki maşa ile koca ayı çizgi filminde,görüntüsü itibariyle korkulması gereken ama özünde naif ve kırılgan olan zavallı ayı gibi.
Gio olmaya çalışmış ama becerememiş

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Rose Morocco ??

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
GivenchyPi kullandım hafta sonu..

Bugün Batı Sezer Oldy (Old Spice Original benzetme çalışması). Bu benzetme birebir değil ama buradaki tatlılık çok hoşuma gidiyor ve kuvvetli. Şimdi nasıl bilmiyorum :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Vanilka Oud. Çok güzel Safran, Oud ve tatlılık. Çiçek vanilyadı kullanılmamış demiştim ama geri alıyorum ama çok değil gene çiçek vanilya ama kuvvetli parfüm :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yves Saint Laurent YSL Kouros vintage 2006 . Adana bugün bayağı sıcak bahar havasındaydı gene de iyi gitti :)

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Vintıçgillerden Adidas Action
Kırmızı ve asitli meyveler eşliğinde geçmişe yolculuk.
Okul çıkışı acele ile eve gidip akşam ezanına kadar bir elde üzeri yağlı ve reçelli ekmek eşliğinde oynanan futbol ve tabi üzerinden defalarca kamyon geçen her tarafından dikişleri görünen ama hiç patlamayan top,cumartesi sabah erkenden uyanma ve çizgi film kuşağına yetişme,sonbaharın gelişiyle beraber sokaklarda yankılanan motorlu testere sesleri eşliğinde kesilen mis gibi odun kokuları,her yeni okul dönemi öncesi alınan defter ve kitapların özenle kaplanma heyecanı,asla geri gelmeyecek çocukluk yılları ...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vintıçgillerden Adidas Action
Kırmızı ve asitli meyveler eşliğinde geçmişe yolculuk.
Okul çıkışı acele ile eve gidip akşam ezanına kadar bir elde üzeri yağlı ve reçelli ekmek eşliğinde oynanan futbol ve tabi üzerinden defalarca kamyon geçen her tarafından dikişleri görünen ama hiç patlamayan top,cumartesi sabah erkenden uyanma ve çizgi film kuşağına yetişme,sonbaharın gelişiyle beraber sokaklarda yankılanan motorlu testere sesleri eşliğinde kesilen mis gibi odun kokuları,her yeni okul dönemi öncesi alınan defter ve kitapların özenle kaplanma heyecanı,asla geri gelmeyecek çocukluk yılları ...
Teşekkürler güzel yazı için Erdem hocam. İnşallah rüyalarda, cennette yaşarız o yılları hocam :)

Güzel yıllardı ilkokul yılları. Mahalle aralarında çok boş yeşil çimenli arsalar vardı. Futbol maçında çok kötüyümdür ve eh işte en son seçilenler den oynardık haha :D . Bazen de çok iyi oynardım garip durum haha :D

Japon kale vardı birden fazla kalenin olduğu. Yıl 1980'ler.

Sonra 1990 öncesi bile bir bir apartman oldu o boş arsalar maalesef. Ev, apartman yapılmasın değil ama özellikle çocuklar için böyle çimenli boş alanlar olmalı düşüncesindeyim. Günümüzde çocuklar enerjilerini atamıyorlar bizim gibi maç yapıp ve bir de sözde psikiyatristlerin verdiği sentetik kimyasallar ile bastırılıyor hareketlilikleri çok yazık..

İnsan doğadan bir şekilde kopmamalı, bir bağ olmalı. Yaşar Nuri Öztürk hoca bu konuda Kur'an'da Allah da böyle der falan derdi..

Sonra basketbol oynamaya başladık Adana'ya da taşınınca özellikle. Ki bura daha çok apartman vardı. Basketbol aslında zengin sporu futbola göre ama günümüzde o kadar da değil ama tabi maalesef fakirlik var ve yardım etmeliyiz, hayırlısı inşallah..

Basket zengin sporu derken basketbol ayakkabıları o dönem daha pahalıydı.. Bir de basketbol topu zor bulunuyor ve o da pahalıydı.

Sonra Tenise merak sardım. Neyse uzar gider :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Amouage Jübilation
Biter de daha nasıl alırım diye korkudan elim titriyor sıkarken :)
Güldüm ama maalesef hocam haklısın. Fiyatlar çok çok arttı maalesef.

Bu arada opponax reçinesi yönünden benzer "Tutaste Prive No.8 kullanıyorum mutlaka tavsiye ederim. Gerçi Jubi var sitesinde bir de Prive No.8'in seyreltik hali Amo. Çok tatmin edici ve tek eksik yanı ud ki aslında Amouage Jubilation'da da Oudh (Ud, öd, Ud-u Hindi, Hintodunu, Hint odunu, Udu Hindi) çok güzel kokar, baş yapıtlardan bu konuda.

Ama Amouage Jubilation'da da bol miktarda Opponax (Opponaks) reçinesi var..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Grip devam. Hafta sonu iki gün ve daha önce de Serge Lutens Ambre Sultan kullandım. Aslında benim kış imza parfümüm bence.

Yaz imza parfümün ise Creed Viw ve Creed İmperial. Creed Aventus o kadar beni anlatmıyor ama çok anlatıyor gene güzel parfüm kabul.

Creed Virgin İsland Water müdaili "Tutaste Viw" "Muscent View" var. Tutaste Viw çok kullandım ve bu yaz inşallah kullanacağım. Creed Millesime Imperial ise müdailini bulamadım geçen zamanlarda. Günümüzde yeni deneme alımlar yapmadım ucuz klon, müdahil parfüm bulmak için..

Yaz için başka imza parfüm şu an aklıma gelmedi. Gelirse konusuna yazarız inşallah da Christian Dior Dior Homme Cologne tavsiye ederim ve müdaili "Tutaste DHC". Meyveli, tok turunçgilli güzel parfüm ve Creed Aventus'dan daha çok beğenen çıkabilir. Chanel Blue da güzel parfüm..