Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Anneme YSL Kouros Vintage sıktım banyo sonrası, Maşallah, Elhamdulilah misler gibi kokuyor.

Ben Vanilya banyosu yaptım Tom Ford Tobacco Vanille ile. Kouros elime sıktım, Ruhu dürten bir şley çok bu parfümde :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Liro for women.

Yaz geliyor Adana'ya iyice. Havalar bu bahar da ve belki inşallah yazın da bulutlu, kışlar genelde güneşli idi.

Yazın incir temalı parfüm kullanmayı düşünüyorum. çok hoş kokusu var, kendine çekiyor kendini. Diğer vaforim ise Creed Virgin island water (Viw) deki Lime (Misket Limonu), çok iyi çok .. Zaten diğer Turunçgilleri de seviyoruz. Dior homme Cologne, Dior Homme Sport ..

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
1588078693089.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Parfums de Marly (PDM) Herod . Hoş bir tatlılık, erkeksi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Carlisle Parfums de Marly for women and men

Vanilya açıklanmamış ama bence var. @Mehmet kardeşimin dediği gibi PArfums de MArly Herod'un atası ve daha güzel ama zevk meselsi. Herod ayrı bir güzel meselai bu ayrı güzel. Benzerlikler var, Herod aslında daha Çok karanlık, Serge Lutens Chergui'ye kaçıyor ama onun kadar da karanlık tatlı değil. Carlisle 'de Portakal çiçeği hissettim, Herod da da Portakal kabuğu hissetmiştim veya ek Portakal çiçeği gene onda da :D . Carlisle de zaten portakal açıklanmış ki demek Herod da da var ve açıklamama ihtimalleri olabilir.

Paçuli ilerilerde ortaya çıkıyor ve oldukça lezzetli. Ha unutmadan bu parfümde özelliklebaşlarda, ilerilerde ve çok ilerilerde bile Oje kokusu var ve kötü değil, Christian Dior Dior Homme Intense (Ruj kokusu vardı DHI'da) anımsattı bu ve kısmen kimi yanlar ama oldukça farklı, DHI daha kompleks,daha birleşim ve pudralı DHI ve Sedir ağaçlı.

Kakule evet parfüme katkısı var ve o oje kokusunun o aromatik kokusuyla kaynağı bence hele de diğer koku notları ile birleşince. Menekşe çiçeği de naiften.. Guaiac da kullanılmış ama odunsu bir parfüm değil.

Fragrantica.com daki içerik vanilya dışında doğru gibi. Vanilya da bıram buram mı derseniz Herod'dan daha çok ve vaniya açısından iyi. Aslında daha iyi ürünler gördüm Frederic Male 'de emsela (konusu forumda var, isimi şimdi aklıma gelmedi)Vanilyaya doymak isteyen başka parfüm denesin derim çok daha başarılı örnekler var bu konuda ama hani bu parfüme haksızlık yapmayayım aslında bu da başyapıt gibi vanilya konusunda, iyice deneyip düzenleyebilirim yazımı. Forumumuzdan kadın, erkek, uniseks konularına ve kiminde başlık sonuna bakabilirler çünkü kendi açtığım başlıklarda içeriği kısaca belirtiyorum ön planda olanları parfüm başlıklarında.

Vanilya saatler geçti kıyafette lezzetli kokuyor. Vanilya konusunda güzel bir parfüm ama doya doya da aramayın kimi parfümlere kıyasla..

Ertesi gün Vanilya yok pek, Paçuli pudralı kokuyor.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women , mest olmaya devam :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
OLD Spice Deo sıktım giysi önüne, güzel kokuyor. Deo kullanmıyorum aslında da parfüm amaçlı sıktım. Ne güzel şeysin sen..

Ysl Kouros Vintage 1994 kapaktan kokladım, harika. Arkadaşlar kokuyorum.net te 100 ml tester Ysl kouros vintage satışı başlamış bilginize. zaten 10 ml satışı vardı ve oldukça eski idi onlarda. Şansınıza artık. Rahatlayayom gene alım yapacağım inşallah. :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rose Dream Extrait by Mutlu @Premiumperfume :D for women and men .

Miskli ,gül kokusu. YSL Kouros Vintage tarzı ama geyik miski yoğunluklu, daha tatlımıs harika hayvansal bir şey, güllü. Mutlu hocam bunun devamını yparsın inşallah :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women.

Yakında yeni parfümlerimden denemeliyim :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Armani Prive Rose D'Arabie . Benzetmeleri çok benziyor ama doğalında Lezzetli ud var. Belki doğalındaki o kısmen ilaçsı koku da sentetik olabilir bilmiyorum tam ama oldukça güzel.. Yani Rose D'Arabie'de doğal ud evet var ama ek olarak kısmen ilaçsı bir koku var rahatsız etmeden o kadar, bunu kastettim :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Histories de Parfums (Hdp) Fidelis . Tatlı kakao (Çikolata) , Ağırımsı tatlılık ama ben çok seviyorum. Bir baş yapıt. 5 fıs giysi, iki fısfıs iki taraf boyuna. 7 fısfıs deneyeyim bir dahakine giysiye inşallah :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tobacco Vanille . Annem de seviyor ben sıkınca :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yves Saint Laurent (YSL) Kouros Vintage 1994 . Giydiğim giysi bundan kokunca, zevkle gene aynı parfümü sıktım. Zor bir koku ama anlarsanız, kanatlarını indirir de anlaamnızı sağlarsa parfüm :D :D çok alışacaksınız, burakamayacaksınız. Ağır abla Kadın parfümü bu arada aynı zamanda, zatee ndaha önce de demiştim Kuzey Afrika'da belki Araplarda da kadınlar saç dökülmesine kullanırlarmış. Hz.Muhammed peygamberimin de parfüm olarak falan önerdiği bir koku notası imiş ve Abdul Es Selam dı sanırım profumo.it sitesinde yazıyor(özelden konuşmuşluğum var. time a çıkmış biri, tanıyan çok iyi tanıyor parfüm dünyasında. Ham civet satıyordu açıktan ve ben almıştım :D ). Konusunu tekrar açarım inşallah konu olarak :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Severim dedim, sevmedim.

Performans ayrıca tırt 15 fısa.

Ekli dosyayı görüntüle 3078
Khasab Al Oud Abdul Samad Al Qurashi for women and men

Altta Bois de Aoud yazmıyor Frangrantica.com'da . Bu ASAQ oldukça zayıf haklısın Mehmet kardeşim, hocam. İçerisindeki oud parçaları hoş detaylardan değil mi :) ? Resim geliyor ... @azzura kardeşe de teşekkürler :) . Kant Crafted Crystal yazıyor altta da . Odunsu bir oudh kısmen, lezzetli ama evet 15 fısa bile tırt dediğin gibi. Gene de oş deneyim oldu. Şişesi var resim koyaız konusuna inşallah :D :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Walk The Sea Kerosene for women and men
Walk The Sea Kerosene for women and men 375x500.49655.jpg

Uniseksden çok kadın kullanımına yakın . Amouage Lyric ile Amouage Reflection arası bir şey. Naif ve uzun ömürlü. Yasemin, Gül kombinasyonu var ama bağırmadan, çok alttan, naifçe kokuyor parfüm, bu sağlanmış. Belki özel seyreltilmiştir ki az konunca öyle de oluyor zaten belki :D ama kastettiğim özel seyrelticiler eğer varsa. Chole yi de anımsatıyor ki yuz notası bunda da var. Denemlere devam, oldukça yazarım yeni deneyimim inşallah arkadaşlar :) . Şakayık da kullanılmış olabilir .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Parfums De Marly (PDM) Herod .

Rebul İncir Çiçeği kullanıyorum. Şekerli bir koku ve hoşuma gitti. Şekerlilik doğal mı aklımda soru işareti ama kullanıyoruz bakalım .

Rebul Lime ise bence misket limonu yani Lime değil. Buruk bir Limon kabuğu kokusu daha çok. Bu açıdan hayal kırıklığı oldu ha güzel mi güzel bir Limon ama buruk limon tarzı. Alacaklara duyurulur :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Fougere Royale (2010) Houbigant for men

Lavantası lezzetli türden. Naif bir meşeyosunu yorumu, tatlılık var, hoşuma gitti. Amberi Knize Ten ile benzerlikler taşıyor ama Knize Ten çok daha yoğun. Denemelere devam, yazarız inşallah :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bvlgari Marine :)

Akşam ve gündüzün kiminde Maison Franchis Kurkdjian (MFK) Baccarat Rouage 540 Extrait . Erkek kristal kokusu :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Alexandria II Xerjoff for women and men

Harika bir koku. Pempe biber açıklanmamış ama var gibi ama daha doğrusu brezilya gül ağacı bu hissiyatı vermiş olabilir ki çok da bibersi değil, bir ortaya çıkıyo sonra lavantalaşma gene ki lavantaya da benzer Brezilyan gül ağacı. Ama hafiften baharatımsı koku devam ediyor ve bence dediğim gibi Brezilyan gülağacı kaynaklı olmalı. Lavanta, Brezilyan gül ağacı ve Sandal odunu güzel kombinasyon. Alex 3 ü çok merak ediyorum onu da deneriz inşallah :) . Palisender yazmışlar Brezilyan yerine hmm Fragrantica.com 'da ama resim Brezilyan gül ağacı resimi :) .

Son düzenleme: