Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Amouage | Myths Man
oldukça ekşi greyfurtlu boozy çiçeksi ve böyle bile yeterince özgün ve ilginç bir yapı üstüne kıyafet üstünde ve yakından daha belirgin olmak üzere burun yakıcı bir barut efekti verilerek nişin tanımı yapılmış. tatlı-boozy kısmında Overture ve Barrel'ı anımsatan nüansları var.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal ? kabuğu yağı ve 2000 ler Yves Saint Laurent Kouros eh Vintage :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Regalien | Spade of Vetiver
baştaki o dumansı yumuşak tatlı yeşil kısım, vetiver bazlı kokularda en sevdiğim açılışlardan biri. az süre sonra dumansı olgun yeşil kısım sönüp denk geldiğim en çiğ ve nemli, biraz samansı ve ekşi bir vetivere evriliyor. genel yapı basit ama arka plandaki özgün nüansları kompleks bir his veriyor. kalıcılık ve yayılım iyi seviyede.
kaliteli malzeme kullanıldığı kokusundan belli oluyor. benzerine de denk gelmediğim Regalien'ın en beğendiğim çalışmalarından biri. güncel fiyatı daha uygun olsa şişeli düşünebilirdim. tüm kabahat tabi onların değil, doğal hammadde fiyatları eskiye göre çok fazla.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal ? kabuğu yağı :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu kullanacaktır şu an az kaldığı için kıyamadım, bereket versin inşallah Rabb'im Allah'ım:)

Bugün Guerlain Lidge LidgEdp.. :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Phuong Dang | The Calling
genelinde meyve-citrus ağırlıklı yoğun ve kompleks kalın şerbetsi ama ferah, bir parça Hatkora Wood'dakini andırır ama gourmand'da kaçan bir tatlılık rol oynuyor. bu tatlılık içinde sona kadar mango hissedilir tutulmuş. keza yine Ajmal'ın ud dna'sına da sahip odunsu çok hafif bir kirlilik de mevcut. dolu ve kaliteli hissettiriyor fakat kokuyu özgün kılacak da çok da bir rötuş hissedemedim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün yeni tişört giydim beyaz, onun kokusu vardı.. Parfüm sıkmayı unuttum bugün, giysinin kokusuyla idare ettik :) ..

Kardeşim sabah Christian Dior Eau Sauvage Parfum ün benzetmesi Tutaste ESP sıkmıştı ve sabah sabah tüm oda mür meşrulaştırmak ve tatlılık koktu, mest ediyor :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vintage Yves Saint Laurent Kouros 3006 yılı :) . Sabunsu, hayvansı :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 3261

11 Carner Barcelona El-Born harika bir şey. Teşekkürler @asaid hocam

Vanilya çilekli bir şey ve Beyaz Sarı Amber Ambergris Balina Amberi ??... Vanilya ve leylak veya sümbül karışımı ve kakao tarzı ama her biri nötr harman olmuş yani pek tek başına belli değiller. Kakao ve Sümbül veya Leylak açıklanmamış. Çiçek olarak Mısır Yasemini açıklanmamış, olabilir içinde. Benzoin de evet var tarzda.. Misk de açıklanmış. Dediğim gibi oldukça tatlı ve çiçeksi parfüm ve Sarı Beyaz Amber Ambergris Balina Amberi ?? klas olmuş eski Vintage Creed parfümler tarzında bu Amber lezzeti :) . Kış parfümü bence veya soğuk bahar, sonbahar parfümü. Çok sevdim :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Akşamları Vintage Yves Saint Laurent Kouros :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tobacco Vanille :)