Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
"Tutaste Güerlain Lidge LidgEdp" her yerde gider parfüm :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Elie Saab | Essence No.4 Oud
hastane dezenfektanı - klor - plastik terlik nüanslı ferah waxsı bir nevi sentetik ud patlamasının hemen akabinde temiz topraksı vanilik nüansların ve guaiac tarzı odunsu tınıların hissedildiği hafifçe balzamik, limoni parlak vetiversi ve başa oranla suskun fakat ılık-sıcak bir temele oturuyor. baş kısım sentetiklik fazla olsa da alışılabilir ve kısa sürüyor. ikinci bölümde kendini bence affettiren ılımlı bir yapıya bürünüyor.

CNYT

TürkParfüm Üyesi
Merhaba... Doğum günü hediyemi gecikmeli de olsa aldım... Kardeşim gitmiş paraya kıymış... Seveceğimi düşünmüş... Ormonde Jayne Montabaco almış... Çok memnun oldum... sevdiklerimden bir parfüm. Bahar ve yaz aylarında iyi gider. Gerçi pek parfüm sıkmıyorum son zamanlarda... Eskiden bayağı parfüm kullanırdım gün içinde akşam dahil... şimdi 2 günde 1 olunca...ve miktar az... burnum daha iyi kullandığım parfümleri algılamamı sağladı diyebilirim... Sephora aslında bütçe dostu bir çok parfümleri satar ancak ne Joop! Homme EDP nede Davidoff serilerinden haber yok... Yeni çıkan başka bir parfüm... 40 sene sonra...

maxresdefault.jpg

Guy Laroche Drakkar Intense Notes:
Top: Bergamot, Absinth, Coriander, Rosemary
Heart: Lavender, Clary Sage, Juniper Berry
Base: Patchouli, Vanilla, Suede, Moss

Kullananlar ilk sıkışta Eski GL Drakkar Noir EDT gibi bir his bıraktığını ancak biraz daha yoğun olduğunu -sulandırılmış hissiyat yok- hafif içkimsi etkinin yanında absinth ile birlikte kişnişin belirgin olarak algılandığını söylüyorlar. Daha sonra Vanilya-lavanta ikilisi ile sıcaklık erilmiş. Günümüz trendine uygun hafif tatlılık varmış. !980 li yılların parfümlerine gönderme var... Aromatik Fujyer tarzında ama otsu göndermeler de içeriyor absinth etkisiyle... Berber tarzında etkileşim de mevcut... Pasha de Cartier ve Azzaro Pour Homme ile akrabalığı olduğu belirtiliyor.

Fiyat: 50mL/$30... Kalıcılık ortalama düzeyde... EDP konsantrasyonunda...6-7 saat kadar ki bu parfümler için oldukça iyi...

Gelirse deneyip bir yorum eklemek şart... Ne zaman gelir bilmiyorum... bu şartlarda bizim bu hobi gerçekten pahalı olabiliyor. Bu arada orijinal yağlar altının gramından daha pahalı olabilir. Belli dönemde açan çiçeklerin ve odunsu hammeddelerin yağı aşırı pahalı denilebilir.

Bu arada TF Tuscan Leather devam bir süreliğine...

Görüşmek üzere...

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Merhaba... Doğum günü hediyemi gecikmeli de olsa aldım... Kardeşim gitmiş paraya kıymış... Seveceğimi düşünmüş... Ormonde Jayne Montabaco almış... Çok memnun oldum... sevdiklerimden bir parfüm. Bahar ve yaz aylarında iyi gider. Gerçi pek parfüm sıkmıyorum son zamanlarda... Eskiden bayağı parfüm kullanırdım gün içinde akşam dahil... şimdi 2 günde 1 olunca...ve miktar az... burnum daha iyi kullandığım parfümleri algılamamı sağladı diyebilirim... Sephora aslında bütçe dostu bir çok parfümleri satar ancak ne Joop! Homme EDP nede Davidoff serilerinden haber yok... Yeni çıkan başka bir parfüm... 40 sene sonra...

Ekli dosyayı görüntüle 3289

Guy Laroche Drakkar Intense Notes:
Top: Bergamot, Absinth, Coriander, Rosemary
Heart: Lavender, Clary Sage, Juniper Berry
Base: Patchouli, Vanilla, Suede, Moss

Kullananlar ilk sıkışta Eski GL Drakkar Noir EDT gibi bir his bıraktığını ancak biraz daha yoğun olduğunu -sulandırılmış hissiyat yok- hafif içkimsi etkinin yanında absinth ile birlikte kişnişin belirgin olarak algılandığını söylüyorlar. Daha sonra Vanilya-lavanta ikilisi ile sıcaklık erilmiş. Günümüz trendine uygun hafif tatlılık varmış. !980 li yılların parfümlerine gönderme var... Aromatik Fujyer tarzında ama otsu göndermeler de içeriyor absinth etkisiyle... Berber tarzında etkileşim de mevcut... Pasha de Cartier ve Azzaro Pour Homme ile akrabalığı olduğu belirtiliyor.

Fiyat: 50mL/$30... Kalıcılık ortalama düzeyde... EDP konsantrasyonunda...6-7 saat kadar ki bu parfümler için oldukça iyi...

Gelirse deneyip bir yorum eklemek şart... Ne zaman gelir bilmiyorum... bu şartlarda bizim bu hobi gerçekten pahalı olabiliyor. Bu arada orijinal yağlar altının gramından daha pahalı olabilir. Belli dönemde açan çiçeklerin ve odunsu hammeddelerin yağı aşırı pahalı denilebilir.

Bu arada TF Tuscan Leather devam bir süreliğine...

Görüşmek üzere...
Teşekkürler Cüneyt hocam. Bu pardüm ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz lütfen :) .

Drakkar Noir denemiştim Boyner'de güzeldi de reformule kurbanı çoğu parfüm maalesef. Ya çok kişiye satmak için reformule yapmayın, iki yılda bir alınsn az öz olsun. Sen de belki reformuleler yüzünden soğudun.

Cüneyt hocam çok kuvvetli parfüm ertesi gne sarkarsa ki aslında parfüm, koku genelde böyle olmalı (ki Hz.Muhammed de iki günde bir kullanırmış diye okumuştum) ama maalesef 1 saat sürmeyen parfümler oldu artık. Bu ifra'ya çok beddua edildi :D ....

Her gün sıkıyorum parfüm, parfümkolik olduk :D ..

Drakkar Noir inteense güzl ise para da varsa çok almakta fayda var inşallah çünkü reformule çok oluyor..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Old Spice Original Eau de Toilettte (Edp yazmışım ama edt ama gene de çok zayıf dediğim gibi..) . Annem ne güzel koktu dedi, ona da sıktım :D .

Bugünlrde evde dediğim gibi denemediğim çok parfüm var ama alışkanlıklrdan gidiyorum ve onları da deneyeceğim inşallah arkadaşlar :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mancera | Aoud Vanille
ilk 1-2 saatki gereğinden fazla ilaçsı ud kullanımını saymazsak vasat üstü kalitede bir vanilya-kakule baskınlığında ilerleyen basit güzel bir koku. P.Montale'nin bu adına ud demek için kullandığı hep birbirini andırır ilginç sentetik ud bileşimi aslında çok daha güzel olabilecek parfümü çoğunlukla aşağı çekiyor. ud hariç daha sıcak baharatlısı ve bir üst kalite için bkz. Lune Feline.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Histoires de Parfums (HdP) Fidelis . Baba parfüm :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

Scent of Paradise Alghabra Parfums for women and men​

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chanel Egoiste 75 ml dökme şişe Vintage. Tam bir gurme sandal odunu ve Vanilya ve kuvvetli. Tam benim parfüm :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chanel Egoiste Vintage gene kullanacakfım ama unuttuk.

Akşam sonrası üstümü değiştirdiğimde Vintage Yves saint Laurent YSL Kouros inşallah :)

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Romeo Gigli For Man
Kaliteli bir Küba purosunun kül tablasına dökülen küllerinin üzerine bir miktar nane yağı damlatılsa sanırım aynen böyle bir koku yayılırdı.Nota piramidinde yazan diğer bileşenleri ben maalesef hissedemiyorum,ha bu haliyle kötü mü derseniz bana göre değil derim.İşini gayet iyi yapıyor,yayılım ve kalıcılık ortalama değerlerde.Tam bu zamanların kokusu

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dün Old Spice Original EDT.

Bugün Chanel Egoiste Vintage kullanacaktır ama unuttuk :D ..

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
TM Pure Havane
Elimdeki 2014 Ocak üretimli koku ve sıktıktan sonra edindiğim izlenim;
Sanki soğuk bir kış gecesinde yatmadan önce sıcak bir duş almak istiyorsunuz,su yerine küveti sıcacık bal,tütün ve vanilya ile doldurdunuz ve usulca tüm gövdenizi daldırdınız ve öylece dakikalarca o yoğun kokuyu ciğerlerinize çekiyorsunuz.Tüm koku her yerinizi kaplamış ve sizi sarıp sarmalamış daha ne olsun git mışıl mışıl uyu şimdi ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chanel Egoiste Vintage. Güzel efendi gurme :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Old Spice Original EDT son üretimlerden Migros alınma. Gene keyif veriyor vermesine de plastik şişe bile daha güzeldi bence :)

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Tiziana Terenzi Lillipur

Fırından yeni çıkmış dumanı daha üzerinde sıcacık tarçınlı çörek gibi kokuyor.Tarçın çok baskın ya da ben öyle hissediyorum kuru değil ve gayet tatlımsı verilmiş.Dsquared Potion Man EDP ile neredeyse birebir aynı kokuyor.Sadece açılışta Terenzi daha yumuşak ama koku güzelliği daha iyi derim tabi bana göre.Benzerlik yönünden Dsquared'i elimden çıkarmıştım ama uygun bir alternatif diyebilirim tabi hala bulunabilirliği varsa.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Rose Morocco. Güle doydum ama bu markada hep bu koku notası doğal mı diye düşünüyorsunuz. Niş bir marka tüm koku notalarını doğal kullanmalı bence ve sentetik versiyonu model çıkaracaksa bunu belirtmeli.

Vertus markası hızlı girdi piyasaya ama imaj tam oturtamadı. Bir dönem parfümleri el altından çok çok aşırı ucuzdu ama bunun sebebi büyük ihtimalle firmanın yeni girdiği dönemde tanınmamadan dolayı satamayıp elinde kalan parfümleri elden çıkarmasıydı ve satıcıların da.

Vertus Ombre mesela gerçekten güzel parfüm. Amouage Interlude Man in baharatsız daha tatlı hali, bayıldım.

Vertus Vanilla Oud da çiçek vanilya yok. Ne doğal ne sentetik uzun konu ama bence doğal içierik var. Aslında tamamen doğal koku notaları kullansa bu marka gerçekten köklü yer ederdi. Bu arada bu markanın benim gibi çok seveni de var tüm modelleri de sevilecek diye bir şart tüm markalar için de geçerli zaten.