Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Bugün günlerde Makassar. Pellegrino nun müthiş bir eseri. Özellikle one man show un mucidi olması ve her ikisinin de aynı dönemde bulmuş olmasından ötürü birbirlerine oldukça benziyorlar. Yalnız makassar da one man show a göre çıtayı 2-3 adım ileri taşımış. Bu da Mamunas sayesinde olmuş olabileceğini düşünüyorum.

Özetle eski kafa meşeyosunu parfümlerinin en referans imzalarının başında geliyor. Mutlaka ama mutlaka deneyin. Özellikle soğuk havalarda.

İnsana müthiş bir güven duygusu sağlayıp sizi çok eskilere götürüyor.

2019-03-08_09h38_32.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Havalar daha tam ısınmadan Histoires de Parfums (HDP) Fidelis kullanayım dedim. Gerçi havalar sıcakken de kullanabilirim :D

Annem Tom Ford Tobacco Vanille.. Aslında beğeneni çok. Vanilya çiçeği harika kokuyor mest oluyorum. Misafirlikte biri anneme ne güzel kokuyorsun demiş. 2014 civarı ve sonrası "Karanfil baharatı" azaltılmış olabilir. Zaten 2016 ve sonrası demiştim Meyvelilik eklenmiş Ylang-ylang tarzı..

Parfümü başkasında koklamak çok daha anlamama yol açıyor :) veya meşhur oda testim :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gardenia Tropical Paul Emilien for women and men - 2016

Yeterince güçlü bulmadım ama hani Musc Angelique'den daha iyi .. Gardenya ilk başt o kadar kuvvetli kokmuyor. Saf yağı ile beraber sürfdüm konusunda resim vereceğim hem parfümün hem yağın inşallah arkadaşlar. Gardenya çiçeği yağı Sedir yağına çok benzer onun çiçekli ama uniseks kokan hali gibi daha tırtırlı, köşeli hatlara sahip ama rahatsız edici nitelikte değil. Ben Gardenya kokusunu sütsü, hafifden tatlı tatlı baygınlığa götüren bir koku olarak hayal etmiştim aam öyle değil kokusu :) .. 12 saat ve sonra kıyafetinizde feminen kokacak bu parfüm. Güzel bir bayan kokusu olabilir. İlk başlarda sardunyanın keskinliği alınmış tarzı koku var. 14 saat oldu yaseminsi feminen koku var kıyafette.

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Sandalağacı ve çeşit çeşit baharat içeren, genel beğeni kokusu. Yoğun bir içerik mevcut. Spicebomb tarzı ama çoook çok üst level i.

Xerjoff - Ivory Route.

1552284745823.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Mono di Orio Vanille.. Eh günü çıkartabilir güçte. Koku kalitesi ise çok iyi.. :) .

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Royal Oud a iso-e basmışlar. O kadar çok başka parfümlerin karışımına benzetebilirim ki hiç ama hiç farklılık hissetmedim.

Pas diyorum.

2019-03-12_09h28_15.png

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Sammarco - Bond T; açılışı bolca cacao absolute ve kunduz yağından gelen hafif hayvansallık ile bana bu parfümden önce denediğim Areej - Russian Oud'u anımsattı ancak sammarco daha kaliteli malzeme ve öd kullanmaması ancak hayvansallığı kunduz yağı kullanarak iyi harmanlamasıyla daha çok beğenimi kazandı. Kokunun en beğendiğim kısmı ise sabahki hali oldu. Ne kakao ne hayvansallıktan eser kalmıştı tam bir kremsi çiçeksilik vardı açıklanmamış ama sabahki hali buram buram manolya kokuyordu.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rose d'Arabie Armani Prive .. Annem 7 fısfıs sıkınca kıyafete oğlum çık boğuldum dedi 3 dakika sonra odasına girince :D . Alışkanlık yapıyor bu parfüm .

Anneme Tom Ford Tobacco Vanille :D . Hani akıllı füzeler içi nderler ya, ''Nişan al, Hedefe Kilitlen, Füzeyi bırak, Dön, Gerisine karışma'' :D, bu parfüm içinde '' Aç şişeyi, sıkacağın yeri hedefle, fısfısla, Şişeyi koy, çık dışarı gerisine karışma'' tarzı bir şey sılajı, ömrü, kalitesiyle :D. Yakından belki sert ama etrafa mis gibi çeiek vanilyası kokutuyor, mest ediyor beni :D ..

Giysinin koluna da Agua Brava sıktım keskinimsi yeşil notalar, o da ayrı mest etti :) Maşallah .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Armaf Club de Nuit intense...

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özletme Mahmut hocam :) . Nasıl buluyorsun bu parfümü Mahmut kardeşim Creed Aventus veya Afnan Perfumes Supremacy Silver'a göre. Afnan ben de eskiyince o kadar güzel kokmamaya başladı, sanırım sentetik Ananas yağı bozuldu ki dekant almıştım ama ucuzluğu ile çok satan parfümlerden. Yarın sıkayım Armaf Club de Nuit intense inşallah :) .

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Tatlı çilek, bitter çikolata, Türk gülü, arabik oud , buruk paçuli ve dumansı tütsü. İşte size aurum. Feminenlik çizgisine göz kırpıyor "hay anasını bu da feminen" diyorsunuz. Dalga geçer gibi orada kalıyor ve maskulen yapısında devam ediyor. Unisex derler ya işte o parfüm örneği budur. Ama adam gibi unisex. :)

Oldukça beğendim. Cavour I a benzetilmiş. Cavour Xerjoff un torinoda yer alan dükkanının olduğu cadde. Bu parfüme oldukça benzetilmiş ama cavour hani o çizgiden bahsettim ya ondan sonraki ilk basamak. Kemi ise daha bu tarafta kalıyor.

Gül notasından fazla haz etmediğim halde, son zamanlarda beğendiğim ve lüks bulduğum nadir kokulardan oldu. Tebrikler Xerjoff.

2019-03-13_08h53_41.png