Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Evet, violet ve miskin verdiği feminenlik yine yine yine var. Ama bu sefer tok ve dengeli bir parfüm yaratılmış. En azından xerjofflarda bu denge konsantrasyonu yok. Frederic te sevdiğim konu, neredeyse piyasa kokusu diye tabir ettiğimiz hiç bir parfümü yok. Hepsi bana göre köşeli.

Violet parfümü "in your arms" yani dans tes bras da buna dahil.

Sonbaharda, huzur bulmak için bir parkta yürürken mükemmel gidecektir diye düşünüyorum.

2019-04-02_08h31_30.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women :) ..

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff 400 Oxford Street, London. Yani Selfridges mağazası. Xerjoff her mağazasına ait oraya özgün parfümler yapıyor.

Bu konu hakkında, Xerjoff un CEO'su ile bir sohbetimde kendisine de sorum olmuştu.

Torino da Cavour caddesinde yer alan Xerjoff mağazasında da sadece orada bulabileceğiniz parfümler mevcut.

Benim görüşüm, "preview at micro market" (önce belirli bir bölgede talep dengesini önizleme stratejisi) adlı strateji uygulanarak genel beğeni kontrol ediliyor daha sonra tutuluyor ise genel pazara yayılıyor. Tabi bu şema da aşağıdaki gibi ilerliyor.

2019-04-03_08h33_36.png

Her neyse ben bugün 400 ile beraberiz.

Portakal çiçeğinin olduğu her parfüm benim için özeldir. Lavanta, acı portakal ve odunsu notaların birlikteliği çok hoş bir hale getirmiş parfümü. Ylang-ylang notasının biraz kadınsı havası var. Eski parfümlerimde de bu daha çok hissediliyor. Bu beni birazcık üzüyor. Çünkü feminen koku sevmiiiim. Neyseki paçuli tütün ve gül ile biraz dengeleniyor.

Biraz tatlı feminen ama dengeli parfüm arayanlar için inanılmaz keyifli bir parfüm olmuş. Sıktıktan 10 dakika sonra da iki de geri dönüş sağladı.

Şayet sevseydim bu tarz parfümleri, 400 e 8,5/10 kesin verirdim.

Kadın arkadaşların, kesinlikle favorilerine alması gereken bir parfüm bu!

2019-04-03_08h44_21.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
@rasta82 reyizi rüyamda iyi, hayırlı görme şerefine bugün PDM Herod sıktım Vintage :D:cool::) .. Aziz, mübarek adam Maşallah Ergun kardeşim :) .. @Mehmet Mehmet kardeş, hocam ve diğer değerli kardeşlere de, hocalara da selam.. Portakal çiçeğimsi artı bol tatlı koku . Pdm Carlisle bundan daha güzelmiş, deneyeceğim inşallah arkadaşlar..

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Bois d'argent girişi başlıyor ardından floral eklenerek koku ferah bir hale dönüp klasik mavi xerjoff havasına bürünüyor. Dikkat ettim, xerjoff un 5 in üzeri parfümünde pudra hep ana nota ve alt taraflarda çiçeksi notalar var. Bununla birlikte tatlı bir süreç devam ediyor. En son tütün, ambergris vs. ile koku dengelenmeye çalışılıyor. Kötü mü, çok berbat bulmadım. Ama hem sıkıcı, hem parasının hakkını veren bir parfüm değil, hem güçsüz(7-8 Fıs sıktığım halde bile çok güçlü değil. ), hem girişindeki 20 saniye hariç hep tek düze. Yok bu da olmamış.

KOCA BİR PAS.

Edit1: Performans olarak beklediğimin üstünde çıktı. Daha pudralı bois dargent halini aldık. KOCA BİR PAS sözümü geri alıyorum. İdare eder.

2019-04-04_08h27_57.png

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women , iyi bağlandım, mest ediyor . Annem de alıştı, ona da sıkıyorum. Hiç şikayetini duymadım bu parfümden . YSL Kouros Vintage'de sever biliyorsunuzdur, bilen bilir bu olayı :D .. Ki zaten Vintage sılaj ve güç kuvvetli ama soft, yumuşak hayvansal koku aslında. Burnu tırmalayan bir koku yok öyle. Knize Ten ise bu parfüme göre daha parlak daha ferah hayvansallığın yanında ama Civet miski YSL Kouros Vintage'in en önemli unsuru .. Bandşit Vintage'de ikisi arasında harika bir koku bence ve YSL Vintage Kouros'a çok benzettim..

abdullahkan

Üye
TürkParfüm Üyesi
İssey miyake fresh , hiç anlamam ama üsdatlar gibi yorum yapmaya çalışayım: tarifinde olmayan farklı bir nota vardı ve o nota çok uydu ,yağmur notası çünkü hafif yağmur yağıyordu,
Gerçekten hafif Yağmur kokuya dolgunluk kattı.

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Bkz. Çok fena parfüm koktuğu düşünülen yerler. :)

Daha önceden sample denediğimde, bu kadar tatlı bir girişi yoktu.

Beni bu sefer bayağı şaşırttı çünkü yasemin çok baskın geldi. Yalnız bayıldım.

Ergun abi bu parfümün hakkını verdiği için, tekrar benzer düşünceleri yazmayacağım. Yalnız buna zorlayan hayvansal diyorsanız işiniz var.

2019-04-05_08h28_33.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tobacco Vanille .. Bugün 2-3 metreden bu güzel kokuyor dedirtmek için güzel parfüm :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women .. Vanilyayı daha da yumuşatmışlar, Mandalinamsı Turunçgiller ferahlığı hoş :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi