Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Aventus .. Aslında ben Viw'ciyim :) .. Viw'in kısmen kuru kokusunu sevmediğimdem ayrıca misket limonu kullanıyorum :) .

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Shunkoin

Adamlar ne kadar çok vanilya, pudra ve sandalağacı kullanmışlar. Bu mavi parfümleri o kadar birbirine benziyor ki girişleri hep aynı.

Daha sonra ufak tefek dokunuşlar ile, kimisinde gül kimisinde oris kökü kimisi tütün veya kimisinde meyve diye gidiyor ama genel anlamda hep birbirine benziyor.

Bu da onlardan birisi aslında beni rahatsız eden bir yapıları yok. O kadar çok aynı şeyleri kokladım ki insan yenilik bekliyor onun hayal kırıklığını yaşıyorum.

Performans konusunda da pek istediğim seviyede değil gibi geldi.

Güle güle mavi seri, uzun bir süre görüşmemek üzere diyerek bu defteri kapatıyorum.

2019-04-08_09h21_27.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gündüz Rose d'Arabie.. Sonra Adana Turunçgil çiçeği kokladım, yarın resim verimim inşallah arkadaşlar :) . Annem Givenchy Pi. Yarın ona Kouros Vintage sıkayım Ysl. :) .

Akşam sonrası annem ve ben Xerjoff Lira for women. Farklı bir boyut gene bu patfümde, şu an mest olmuş haldeyim kokusundan :) .

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Öncelikle ben saf oud sevmiyorum.

Tek artısı hafif tatlı veya yumuşak olması. En azından daha tahammül edilebilir.

50 ml 320 euro imiş ki bu avrupa fiyatı. Sadece oud ve değişken pek birşey olmadığı için öyle geçiyorum. Ama o saf berbat oudlardan daha iyi.

2019-04-09_09h06_27.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Armani Prive Rose d'Arabie 5-6 fıs fıs kıyafet, iki fıs kulak civarı.

Annem Ysl Kouros Vintage. Sabah da Tütün kolonyası dökmüş.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women..

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Giriş: Oud Tarhun.
Orta notalar: Cedar ve vetiver.
Ana notalar (10-15 dk): Önce amber ve vanilya birlikteliği, geçiş tamamlanınca tatlılık veren benzoin. Ama tarhun sürekli var.
Fiyatına göre haketmeyen bir parfüm ancak bu tarz parfüm severlerin beğeneceğini düşünüyorum çok fena değilmiş. Ama oturunca odunsu tatlılık var söyliyim.

2019-04-11_08h30_36.png