Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Vay anam vay serhat.

Bu ne efsane bir birleşim olmuş. Zengin işi biliyor. :)

1555567323371.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vay anam vay serhat.

Bu ne efsane bir birleşim olmuş. Zengin işi biliyor. :)

Ekli dosyayı görüntüle 2628

Giysimi bandım resime (Kemal sunalın tavuk çevirmeye ekmek banması televizyonda...) :D .. Gelecek inşallah. Star Musk'u denemiştim foruma biraz yazmıştım. Çok beklenti karşılamadı hani ama beraber kullanılması gerekiyormuş ve daha denemem lazım. :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dolce & Gabbana Velvet Desert Oud .. Lavantamsı koku var ama çok sırıtmadan kullanılmış hatta orta düzeyde bile hissedilmiyor o keskin lavanta hatta kısmen altı da. YSL M7 Oud Vintage tarzı bir koku ona başlarda süet ekleyin daha naif daha az ud işte size çok paraya satıaln D&G Velvet Desert Oud. Bence parasını haketmiyor. Güzel koku mu eh ama yani ben daha belirgin kokuları seviyorum bu da hissediliyorda karakkter olarak demek istedim, kişilik olarak ve zevk meselesi tabiki. Yoksa bende sevdim o yumuşak ud kullanımını aslında. Bu paraları şu an vermezdim.

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Yılmaz abime hediyesi için teşekkür ederim.

Bu parfümü o tarz parfümler ararken, bir madrid seyahatimde almaya karar vermiştim. 2017 idi.

Yoğunluktan dolayı gidememiştim ve parfümeri de çok meydana yakın değildi onu söyliyim.

Neyse ki bir gün nasip oldu. :)

Parfüme gelecek olursak, amber tütün vanilya sandalağacı zaten hep benim notalar. Rakiplerine nazaran bal yerine tatlı amber kullanılmış.

Güzelmiş, çok önyargılıyım.

2019-04-19_08h25_07.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Armani prive rose d Arabie .. Şişeli alınacaklar listesinde gene. Daha bir kış idare ettirir gerçi ama para olunca alabilirim. Şam gülü varmış içinde. Gülü doyurucu aslında ve udla kaynaşmışda olsa belli olabiliyor gül. Teyzem varken sıktım hoşuna gitti. Sevmeyeni zor çıkar her nekadar udu kaba gibi olsada ama hayvansı bir ud değil yani.

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Annick Goutal – Ambre Fetiche :Açılışını sardunya, tütsü, styrax ve paçulinin etrafında şekillenen bir amber ile gerçekleştiriyor. Kullanılan amberodunsu amberimsi hisse sahip sanırım sentetik bir notadan oluşmakta. Koku durdukça sentetik bir vanilyanın eklenmesi ile koku tatlılaşmakta ve kaya gülü(labdanum) ve tütsü ile birleşerek sıcak bir hissiyata sahip şekilde devam etmekte. Açılış sonrasında amber hissiyatının yanına daha güçlü bir deri ve tütsü notasının yaklaştığını hissettim. Kokuya eklenen bu deri ve tütsü hissiyatı baskın değilken kokuya derinlik katıp beğenimi kazanırken, baskınlaşmaya başladıkça parfümden aldığım keyifte bir o kadar azaldı. Yine de bahsettiğimsentetik amber ve vanilya kullanımı ile Grand Soir’in 2016 versiyonunun andıran yanları bana keyif verdi. Parfümün en büyük eksikliği sanırım kullanılan sentetik hammaddenin hepsinin iyi kalitede olmaması. Rahatsız etmeyen bir amber – vanilya yorumuna burnu tırmalayan bir o kadar sentetik hisse sahip tütsü olmamış. Yine de amber sevenler ve sentetik notalar ile herhangi bir sorunu olmayan kişilerin oldukça sevebileceği tütsü ve deri nedeniyle biraz kararsız bir amber yorumu. 7,5/10

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Aventus :) . Yazın kral kokuları Turunçgiller :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Mercedes Benz Intense .. Güncel Dior Homme Fahrenheit 'ten iyi. Gene de hani alır mıyım soru işareti. Alım listemde aslında Vintage Dior Fahrenheit :) ama ne zaman sıra gelir bilmiyorum. Mercedez benz intense sentetik mi derseniz doğal ve sentetik karışımı olabilir ve çok sıkmak lazım kısmen.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Beyaz non iron(ütü istemez) gömlek giydiğimden Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie .. Aklımda Xerjoff Lira vardı ve Tom Ford Tobacco Vanille, akşama artık :) .

23 Nisan Ulusal Eğemenlik Çocuk Bayramımız kutlu olsun arkadaşlar.. Gene yağmur yağar inşallah :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Mercedes Benz Intense.. Bir kez daha anladımki alınmalı Vintage Dior Fahrenheit çünkü çok güzel o kadar olmayan klonları bile .. 8-9 fısfıs sıktım Mercedes benz intense ama vintage Dior homme intense bu rakamlarda arabada her tarafı çok çok doldururdu ve msi gibi taze salatalık kokusu :D .

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Esquel

Çok zengin bir parfüm özellikle lavanta, vanilya bergamot türevleri ve hafif burukluk katan paçuli ön planda.

Parfümü beğendim ancak performansı ortalama. Ofis kokusu, genel beğeni kokusu çevreyi rahatsız etmeyen nota ve çeşitlilik bakımından zengin ancak sakin bir parfüm.

Her iki kullanıma uygun. Ylang-ylang varsa kadın kullanımını da uygundur. :)

1556169768775.png