Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Adpc (Aqua di Parma Colonia) sıktım. Gücünü çok sevemedim. Benim kullandığım parfümde, kokuda otobüsteki kişi yanımdan kalkıp yer değiştirmeli haha :D:D . Elbette psikopat değilim de yani güzel koku, doğal koku kullandıktan sonra yanımdaki yer değiştiriyorsa bu onun sorunu :D .

''Limon mineçiçeği''(Lemon verbena) kokusu hani Portakal çiçeği gibi hissiyat vermiyorda değil ADPC'de. Lavanta hissediliyor ama buramlı olmadığından tam net değil. Turunçgiller zaten başrolde ve Biberiye evet alttan destekliyor ve ilerde oldukça başrolü paylaşıyor. Giysi de aslında 12 saat sonra da kokuyor (bendeki 6 yıl oldu galiba ama reformule olmamıştır galiba). Daha güçlü Absolute(Assoluta ekli isime) modeli var bu parfümün. Ben saf yağ olarak da almaya devam edeceğim Turunçgilleri inşallah :):D .

Son düzenleme:

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Normal mefisto ya göre çok daha tatlı ve metalik geldi. Araştırdım notaları violet anladığım kadarıyla parfümü feminenleştirmiş.

Diğerine nazaran daha baskın, ama daha tatlı ve yapay geldi.

2019-05-31_08h51_20.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

Senle ortak zevkli parfümlerimiz var Sefayir hocam :) . Serge Lutens Ambre Sultan sen de çok kullanıyorsun, seviyorsundur..

Homme de Gres hakkında kısaca da olsa bir şeyler söylermisin :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
MiN New York Shaman .. Dinlendirici bir parfüm. Sucul tarzda ama pek sentetik değil gibi ama ozonik Aldehit kullanılmış gibi de. Menekşe yaprakları hmm sadece bu parfümün açıklaamsı olamaz, karışım. Silhat(Paçuli) o erkeksi, miskvari yönüyle hissedilmiyor başlarda. İlerlerde Silhat varım der gibi ama ana karakter ozoniklik, suculumsuluk. Kısmen sıcakalştı tenimde koku. Yeni sıktım daha detaylandırırım inşallah :) .

Resmi açıklanan içerik Menekşe yaprağı, Silhat, Tütsü(LAbdanun(LAden) kaynaklı evet olabilir). Ama nette şu içeriği de gördüm ki bence pek alakası olmayan bir içerik Başlangıç Notası : Menekşe yaprağı, Mandalina ve Kakule Kalp Notası : Laden Reçinesi, Gül Absolusu, Hindistan Cevizi ve Frankinsens Bitiş Notası : Paçuli, Amber, Styrax reçinesi ve Bal ama dediğim gibi epk bu kokuları hissetmedim.

Parfümde tütsü beliriyor. Paçuli beliriyor ama ana karakter Ozonik aldehitler ve menekşe..

Shaman isimi Şamanizm'den geliyor. Tütsü ise pek çok inançda kullanılabilen bir öğe ve burada da parfümde kullanılmış. Şamanizmde bildiğim kadarıyla doğa önemli bir unusr ve bu yüzden Bitkisel ve Sucul koku notları bunu temsil ediyor olabilir.

Giyside iyice denerim de tendeki performansı pek iyi değil güç olarak..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Viw. Misket Limonu (Lime)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün Ramazan bayramı arefesi, Şeker bayramı arefesi. İyi geçirirsiniz inşallah :) , iyi tatiller :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Annem Ysl Kouros Vintage 1997 sıktı :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
5 fold(filtre) portakal kabuğu yağı.. 2-3 ml kullanmışımdır giysi ve kıyafete. Arabaya bindim ve rahatsız etmedi. Arabadakiler memnun maşallah :) . My Stick Cosmetic UK.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
İsse miyake fierche , bana iyi gidiyor,postacı arkadaş ismini sordu.
:) :D postacı arkadaşın hoşuna gitmesi hoşuma gitti. Demek güzel parfüm. Kuvveti? Fierche kuvvetsiz olabiliyor isimi manası sanırım. Güle güle kullan :) dilerim

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
RİYAFES' Alıntı:
Yozgat'dan selamlar, Chanel Bleu edp

Selamlar Sefayir hocam, reis :) . Yozgatlıları severim. Askerde bir arkadaşım yozgatlıydı yo padon Afyon'lu idi ama yakın insanlar aklımda canlanıyor :):) . Önce bir konuda bana dik çıkmıştı, sonra ben alınıp cevap verdim sonra bayağı samimi arkadaş olmuştuk :) . Ya sen yanlış anladın sadece söylüyordum, belirtiyorum demişti :) . Anadolunun her insanı ayrı güzel genelde :) . Bol bol kaymak ye Manda(Camız kaymağı) :) . O gün içine kaymak konmuş kaymaklı lokum yedim gerçekten harika Elhamdulillah :) .

İzninle mesajını buraya aktardım :) , güzel mesajlarını bekleriz hocam, kafana göre :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bayrama Portakal kabuğu yağı ile gireyim dedim ama azalmasın çünkü resim çekeceğim için Creed Viw - Lime (Misket Limonu) kullandım.. Mis mis :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Mysore SandalWood Sandal odunu.. Çay ağacı(Tea Tree) ile lk Bir saat benzer kokuyor. Aromatik ferah koku ve tatlımsı. Lavanta gibi keskin değil, naif bir tatlılık. Sedir vari tatlı karamelize ama ferah(Sedir de ferahdır ama daha tatlıdır, vanilya ilesandal odunu karışımı tarzı, harika bir şey). ÜSt kalite Sandal odunu @Premiumperfume Mutlu hocamdan alınma Çayağacı gibi.. Bir saat sonra Sandalodununda tatlılık artıyor daha sedirimsi. Costume National genelde ünlü parfümlerinde Sandal Odunu tercih eden bir marka ve Çay ağacı da.. Konusuna bendeki resimleri ile koyacağım bu iki yağı da inşallah arkadaşlar, hocalar :) .

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mysore SandalWood Sandal odunu.. Çay ağacı(Tea Tree) ile lk Bir saat benzer kokuyor. Aromatik ferah koku ve tatlımsı. Lavanta gibi keskin değil, naif bir tatlılık. Sedir vari tatlı karamelize ama ferah(Sedir de ferahdır ama daha tatlıdır, vanilya ilesandal odunu karışımı tarzı, harika bir şey). ÜSt kalite Sandal odunu @Premiumperfume Mutlu hocamdan alınma Çayağacı gibi.. Bir saat sonra Sandalodununda tatlılık artıyor daha sedirimsi. Costume National genelde ünlü parfümlerinde Sandal Odunu tercih eden bir marka ve Çay ağacı da.. Konusuna bendeki resimleri ile koyacağım bu iki yağı da inşallah arkadaşlar, hocalar :) .
Konu hakkında görüşleriniz ve yorumlarınız çok hoş.. Teşekkür ederim Baykal bey notalar konusunda oldukça tecrübe kazandığınız çok bariz.. Saygılarımla

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Turunçgillerin bol bol keyfine varıyorum yazın. Acı turunçgil artı limon kullandım ve Dior Homme Cologne

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gucci Envy for men. BOL bol zencefil. Sonra tütsü ve yeşillik.