Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio FOR Men for men (Pour homme 118 ml) . Gene parlak meşeyosunu yorumlu mest olduk. Karaca merserize giydiğimden çıkardım. Denemek için Serge Lutens Chergui sıkacağım. Başları kirli ama ilersi Vanilya ve Doğal Bal kokuyor. Güzel iş ..

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Beğendim, gerçekten keyif veriyor. Ölüp bitmedim ama. Bitter meyveli notalara yeşil çay eklenmiş gibi bir hali var. Alttan da kahve notası eşlik ediyor.

Bir parfümü andırıyor ama henüz hatırlayamadım. Geza şön ün parfümlerini andırıyor. Aramızda "madem o kadar para veriyoruz, performansı ve genel beğenisi yüksek olmalı." diyen faydacı güruh için uygun bir parfüm

1562565501303.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
5 fıs sıkmıştım gece 23:00 gibi (daha erken sıkacaktım unutmuşum) ve sanki parfümü denemem istenmiş gibi (Allah bilir tabiki :D ) uykum kaçtı ki teyzeme gitmiş ve Türk çayı diye çok koyu sanki kaçak bir çay içtim ve bol bol da içtim, uzun süredir karaçay içmiyordum (aslında çayın isimi kara çaydır :) :D ) . Sonuçta uykum kaçtı. Parfüme geçecek olursak kendisi SERGE LUTENS Chergui. Bal notası zaten çok sılajlı değil o kadar ama gene de eh yeter diyelim ve parfümde bal koku notası çok geçilmek istenmediğinden çok sılaj beklemeyin bir HDP Fidelis gibi bir Amouage Interlude gibi .. Bayram çöreği kokusu almaya devam, tarçın tarzında ve karanlık bir koku..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Neroli Portofino.. Turunçgiller..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Paşabahçe Ihlamur kolonyası. Bildiğin ıhlamur çiçeği, çayı kokuyor mest oldum. 200 ml 42 tl civarı mutlaka deneyin.. Akşam yazarım konusunu inşallah :)

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Jebel :)

Artık yasemin kullanmaktan, xerjoff un yaseminini koklamaktan doydum. 1 km öteden şu yasemini koklasam bir parfümde bu xerjoff un hammaddesi diye bulabileceğime inanıyorum.

Daha önce de dedim Al-khatt ın hayvansal olmayan meyveli hali.

1562825305276.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Black Orchid.. Biz Türklerin milli parfümü :D... Dayanamadım sıktım. Orkide iyi gitti :)

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Zanzibar Xerjoff

Hayırlı cumalar ile giriş yapalım ki bu oud hele buhranlaştıran osmantus üstüne bir de yetmezmiş gibi tütün, Allah'ım sana geliyorum u ancak ifade eder. :)

O kadar yoğun, arabik ve keskin bir girişi var ki sonraki hissedilen tüm notalar yumuşatma üzerine kurulmuş. Performans açısından fena bulmasam da çok da başarılı bir kompozisyon gelmedi bana .Daha doğrusu kreatif bir hali yok. Bu alanda malle son senelerde çok daha başarılı.

Xerjoff'a tavsiyem, özellikle pikovaya dama daki çiçeksiliği ve al khatt taki yasemini temel oluşturmaya devam etsin bu alanlara hiç girmesin.

Kötü olmasa bile, çok güçlü rakipleri var bu alanda.

Parfümlerin garip isimleri her zaman ilgimi çekmiştir özellikle benim gibi gezi meraklısı bir adam iseniz, mutlaka bu yerlere bakarsınız. Zanzibar, Tanzanya ya bağlı Afrika kıtasında yer alan bir ada. Google'daki fotoğraflar eminim ilginizi çekip sizi mutlu edecektir.

1562912563993.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kardeşim Giorgio Beverly Hills Red kullandı 2014, harika..

Ben Tom Ford Neroli Portofino, Turunçgil..