Burberry Women - Burberry - for women / kadın için - 1995

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Burberry Men Burberry for men ve for women erkek ve kadın manken reklam afişi poster commercial.jpg
Burberry Women Burberry for women / kadınlar için - 1995

veya diğer adı

Burberry Classic For Women Edp .

Üstteki posterinde '' Eau de toilette et parfum d'elegance '' (Eau de toilette de l'élégance) sloganı var Fransızca.. Anlamı ''Eau de Toillete ve şıklığın(Zerafetin) parfümü'' demek.. Poster ebnce güzel olmuş..

Arkadaşlar bu arada kimi zaman parfümü tekrar sıkıp en son tecrübelerime, bilgilerime göre parfümü yeniden yorumluyorum ve başka platformlarda olan yazılarım burda değişmiş oluyor. Başka yerlerdeki yazıları da güncelleyebilirim.. Takipte kalın :)..

İlk başta kısaca kokuyu, parfümün öz detayını anlatayım sonra detaylara iniyoruz :) . Sentetik koku sevenler kullanmasın bu parfümü. Burberry Women 'in yarısından çoğu, oldukça çoğu sentetik .

Şeftalili, çilekli silgiler olurdu okul zamanlarımızda ve hala vardır tam bilmiyorum kırtasiyeciye gitmeme rağmen. Bir ara gittiğimde sorayım :).. Son zamanlarda ve uzun süredir de beyaz silgiler meşhur. Faber Castell ile başladı bildiğim en azında onun böyle silgi çeşitleri çok yani beyaz silgi.. Siyah renkli kara kalem silgileri de var bu arada.. İşte öyle kokuyor genel olarak hele ilk 1-2 saat. Çilek yok açıklanan içerikte ama şeftali var ve büyük ihtimal sentetiktir. Kokulardan anlayan bir tanıdığım öyle demişti yani şeftali, çilek gibi kokuların doğal kokusunu bulamazsın demişti ve @Premiumperfume Mutlu hocamın da dediği sıkma yöntemi ile elde ediliyor olsa bile çok pahalı olacaktır bu tür kokular ve miktari çok sayıda ticari amaçlı üretim için şu an mümkün olmadığı.. Parfüm bildiğiniz sadece sentetik şeftali kokmuyor, tozlu bir sentetikli de var şeftaliyi net, berrak agılatmayan.. Bu tozluluğa ve emyve kokularına kaysı kokusu da destek veriyor kısmen..

Kimi bitkilerin koku amaçlı daha çok kokan çeşitleri üretilebiliyor ama şeftali ve çilek için böyle bir şey duymadım henüz çok miktarlar için ve evet koku olarak varmış.. Hindistancevizi eterik yağıda duymadım o da büyük ihtimal sentetik parfümlerde ama '' crystal noir versace for women kadın '' da hiç sentetiğim diye sırıtmıyor hindistan cevizi koku notası, hele ilk başlarda ve mükemmel kokmuştu '' cyrstal noir versace for women kadın '', ykm de ilk denediğimde.. Fakat o da üretiliyor olsa da az miktarlardadır..

Koku 1-2 saat sonra bayağı bayan gibi kokmaya başlıyor. Bu kısımı hoş. Daha önce denediğimde ertesi günde de kokuyordu tenimde kısmen, Burberry Women . Elbise üzerinde denedim, umarım erkek olarak o elbiseyi yıkamadan giymeyi unutmam :p:p:cool::).. Bu arada İtalya'da erkekler kadın parfümü, kadınlar erkek parfümü kullanıyormuş, en azından bir dönem böyle imiş. Aslında mantığı harika bence matığı şu : ''Yani erkekler sevdikleri için erkek parfümü kullanıyır genelde ve kadınlar tilki uyanıklığı, kurnazlığı ile o parfümü sıkmakla erkeği 12'den tavlamış oluyor. aşka giden yol parfümden geçmiş olabilir mide yanında :D.. Erkekler için de aynı mantık işlemiş oluyor. Tabi bu illa böyle olmalı demiyorum. Ben bir kadını kendi parfümü ile de severim :).. ''

Ertesi güne kalan burberry women da hoş bence. Hoş falan diyorum ama o sentetik şeftali kokusunu çok da sevmedim ve sentetik olarak bir bayana zor alırım bu parfümü..

Burberry erkek gömlek camel ama sanırım bu renkler bayanlar için diye biliyorum.JPG

Üstteki Burberry Camel tip desenli gömlek ama bu desen ve renkleri bayan modeli aslında diye biliyorum :).. Erkek desenleri de var emsela Erkek Burberry London modeli üzerindeki giydirilmiş desenli kumaş buna örnek.. Resim geliyor....

Aslında böyle çok hoş olmayan parfümleri yazmak istemiyorum ama çok bilinen bir parfüm bir de. Bir kişiyi bile almasını veya almamasını sağlarsak güzel bir hizmet etmiş oluruz. Kimi sevecektir aman denemeliyim diyecektir yazdıklarımıza göre, kimi aman o zaman denemeyeyim diyecektir yazdıklarımıza göre. Herkesin zevki aynı olsaydı herkes aynı renk giyerdi mesela :p:D:)..

House Check Şal Merinos Kaşmir 3495 tl cik burberry-house-check-sal-house-check.jpg

Üstteki şal, Burberry Check House Şal modeli.. 3.495 tl cik fiyatı var ve ironi yapıyorum :D ama yüzde yüz Merinos ve Yüzde Yüz Kaşmir denmiş ve Kaşmir pahalı bir yün.. Aslında hakkaten kaşmi almak istiyorsanız Moğalistan ziyareti etmeniz gerekiyor gibi görünüyor.. Gene de Beymen, Vakko bakılınabilir.. Başka mağaza biliyorsanız yazarsanız seviniriz arkadaşlar.. Ben kaşmir gördüm bu arada :).. Benim gördüğüm gerçekse, olduka çok ince telli bir yün kaşmir ve polar ile yün arasında keçe idi benim gördüğüm.. Gerçi yünde falan karışım ömrü uzatıyor kıyafette ve dayanıklı oluyor kıyafet çekmelere karşı falan..
burberry-house-check-şal-house-check-cape-ran manken üstü.jpg
burberry-house-check-sal-house-check-cape- şal arkadan görünüm manken üstü.jpg

burberry-canta-ayakkabi-cuzdan-sal-kombini-bot.jpg

Başka Burbery desenleri de mevcut..

Kalitesiz düye düşündüğüm parfümleri yazma istememek sebeplerimden biride belki ilerde, reformüle geçirme ile, içeriğin bile değişebilecek olması. Yani meşhur olmuş bir marka ve artık biraz sentetiklikten uzaklaşalım bu parfümde, parfümlerde diyebilirler mesela.. Yazma istemek sebeplerinden diğeri de belki olumlu reformule olur ve yeni çıkaracakları parfümlere parfüm şirketleri, parfümörler dikkat eder bu kamuoyu oluşumu sebebiyle. Bence gittikçe parfüm yorumları parümseverler tarafından okunuyor. Dış ülkelerde oran daha çok tabi parfüm forumu okuma ve üye sayıları..

Benim tavsiyem sentetik parfüm kullanmayın mümkün olduğu kadar, kullandığınızda da tene uygulamamaya çalışın. Sentetik parfümleri araba parfümü olarak kullanın ki o bile zararlı mı araştırılması lazım. Günümüzde gerçi çok güzel sentetik kokular üretilebiliyor ama ben doğallıktan yanayım sağlık yönünden mümkün olduğunca.. Sentetik ürünlerde kalite kalite olsa da doğal olayı bir başka tabiki şu an..

Fragrantica.com içerik ve alıntı, resimli tablo :

Burberry Woman veya Burberry London for Women, Burberry denilen güzel kadınsı bir ikili versiyonudur. Burberry kadını sade ve çekici. Yaşadığı şehri çok seviyor ve Londra sokaklarında uzun yürüyüşlere çıkıyor. Parfüm çarpıcı minimalist tasarımla yapılır. Sulu ve taze patlamış meyvelerle başlar; şeftali, kayısı, serin armut ve siyah frenk üzümü. Kalp, odunsu-çiçeklidir; sandal ağacı ve sedir notalarına nazikçe uyan açık ve keskin yasemin notalarından oluşur. Kurumuş musk ve vanilyadan yapılır. Parfüm, Michel Almairac tarafından 1995 yılında oluşturuldu .

Parfüm değerlendirmesi: 3.87 üzerinden 5 ile 2802 oy.

Burberry Burberry Women for women fragrantica com üye oy kokular içerik oran sılaj ömür tablo.jpg
Burberry Burberry Women for women fragrantica com üye oy kokular içerik oran tablo.jpg

1243 şeftali ( peach ) , 1162 vanilya ( vanilla) , 924 kayısı ( apricot ) , 620 armut ( pear ) , 565 sedir ( cedar ) , 518 misk ( musk ) , 507 sandal ağacı, Sandal odunu ( sandalwood ) , 383 siyah frenk üzümü ( black currant ) , 335 yasemin ( jasmine ) , 277 yeşil elma ( green apple ) , 185 Yosun ( moss ).

Burberry Burberry Women for women kutu şişe 50ml.jpg
Burberry Burberry Women for women kutu şişe 100ml.jpg

Yukarıda 50 ml ve 100ml'lik kutu ve şişeleri görüyorsunuz.. Bu arada parfümün şişe kapağı tam yerine oturmuyor. Aslında çoğu parfümde yaşanan bir sorun bu. Aslında tam oturmaması daha iyi çünkü parfümü kapağından tutup kaldırdığınızda şişe yere düşüp kırılabilir yarım yamalak tutarsa. Vidalı kapak güzel olur aslında ve kuvvetli mıknatıslı kapaklı parfümleri de seviyorum. Ama kapağı döndüründe kimi mıknatıslı kapaklar yerinden bir çıkıyor bir oturuyor, mesela Dior Eau Sauvage Parfum (EDP) mıknatıslı kapağı böyle..

Burberry - London for women parfümü daha güzel bir kokulu bence ve erkek kullanımına da uygun. Onda da şeftali var ve sentetikliği belli değil o kadar, rahatsız edici değil.. Ama sılajı düşündürücü olabilir kimi için.. Burberry London for men de daha az şeftalili bir parfüm ve ben bayan versiyonunu sevdim Burbery London'un.. Konusu geliyor, gelir inşallah..

Güzel okumalar, hatalarımız affola arkadaşlar, İyi günler, kokular, parfümler, selametle :)..

Son düzenleme: