Carnal Flower - Frederic Malle - for women and men - 2005

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_0408.JPG

Soldaki Carnal Flower ve resimdeki benim :) ..
Carnal Flower Frederic Malle for women and men - 2005 (Tuberose az geldi bana)

Bana Nergiz var gibi geldi ve yeterince güçlü bulamadım parfümü.. Boya var bence parfümde maalesef ki niş parfümlerde bile olabiliyor ki Niş parfümlerde sentetik kokualrda çok olabiliyor.. Ha kimi sentetik koku tercih meseledsi sevilebilir ama gülün sentetiğine şahsen o kadar yüksek para vermek kesinlikle istemem ben. Ben şu an saf, doğal Tuberose(Sümbülteber) kullanıyorum ve çok memnunum. Bu çiçeğin sentetiği de hoşuma gidiyor :D ..

Parfüm başları o Sümbülteber koyuluğunda geçmiyor. Aslında anlayabiliyorum parakende fiyatı 30 dolar olan bir Tuberose(Sümbülteber) bir parfümde bolca kullanılsa fiyat oldukça yüksek oluyor. Tuberose sever olarak şahsen bu parfümü almazdım ama başka açılardan güzel olabilir parfüm. Tuberose özellikle sonlarda daha belli. Hele 24 saatte oldukça belli giyside Tuberose (Sümbülteber) ama tabi sılaj emmnun etmeyebilir. Gene de ''Sentetik Tuberose'' kullanmadıkları için takdir ettim.

Okaliptus çok belli olmuyor genelde parfümde, bir ara falan hissedilebiliyor. Geneli yumuşak çiçeksi bu parfüm.

Netten açıklama ve parfümör : ''''

Karnaval Çiçeği veya yasak çiçeğin, tuberoz kokusuyla bir koku. Tuberose güzel ve tehlikeli bir çiçektir. Bazı kültürlerde, genç kadınların güneş battıktan sonra sarhoş edici kokusunu hissetmelerine izin verilmemektedir. Tuberose, taze, beyaz, çiçekli yüzünün ardındaki tutkulu, şehvetli karakterini gizleyen, yasak zevk sembolüdür. Sarhoş edici kokusu birçok parfümeri baştan çıkarır; Frederic Malle ve yaratıcısı Dominique Ropion bu kokuyu özel bir şekilde tekrarlamaya çalıştı. Frederic Malle , Kaliforniya'ya yaptığı ziyaretlerde Carnal Flower için ilham aldı , burada her şey gardenya ve tuberose gibi kokuyordu.

Dominique Ropion , iki yıldan uzun bir süredir formülün geliştirilmesi üzerinde çalıştı. Parfüm, diğer parfümlerden mutlak daha büyük bir dozda tuberoz içerir. Kompozisyon, ağır, yeşil renkli narenciye yaprakları ve dallarıyla açılır. Tuberose geliştikçe, yeşil nüans, zengin çiçekleri çılgınca yumuşatan bir kamara notasına geçer. Kavun ve hindistan cevizinin meyveli nüansları, kompozisyona hafif ve hafif bir gurme sesi ekler ve dikkat çekmez. Bu parfümün amacı, Frederic Malle’nin teyzesi, Jack Nicholson ile birlikte Carnal Knowledge filminde rol alan ünlü aktris Candice Bergen’di.

Üst notalarda şunlar yer alır: bergamot, kavun ve okaliptüs.
Orta notalar şunlardır: ylang-ylang, yasemin, tuberoz, Salisilatlar (bitkisel kökenli doğal, toksik bir ürün, bitkiler tarafından bir uyarı olarak kullanılan bir tür bitkisel feromon).
Baz içerir: tuberoz mutlak, portakal çiçeği mutlak, hindistan cevizi ve misk.

Parfüm 2005 yılında kuruldu.

Parfüm değerlendirmesi: 4.26 üzerinden 5 ile 2033 oy.

İngilizcesi :

Carnal Flower or forbidden flower is a fragrance with the scent of tuberose. Tuberose is a beautiful and dangerous flower. In some cultures, it is not allowed for young women to feel its intoxicating scent after sunset. Tuberose is a symbol of forbidden pleasure, hiding its passionate, sensual character behind its fresh, white, floral face. Its intoxicating scent seduces many perfumers; Frederic Malle and creator Dominique Ropion tried to repeat this scent in their particular way. Frederic Malle was inspired for Carnal Flower during his visits to California, where everything smells like gardenia and tuberose.

Dominique Ropion worked on development of the formula for more than two years. The perfume contains a larger dose of tuberose absolute than any other perfume. The composition opens with heavy, green notes of citrus leaves and branches. As tuberose develops, the green nuance passes into a note of camphora, which softens the opulent flowers unintrusively. Fruity nuances of melon and coconut add light and slightly gourmet sound to the composition and do not attract attention. The muse for this perfume was Frederic Malle’s aunt, famous actress Candice Bergen, who acted in the movie Carnal Knowledge with Jack Nicholson.

The top notes contain: bergamot, melon and eucalyptus.
The middle notes include: ylang-ylang, jasmine, tuberose, Salicylates (natural, toxic product of herbal origin, a sort of a herbal feromone which is used by plants as a warning).
The base encompasses: tuberose absolute, orange blossom absolute, coconut and musk.

The perfume was created in 2005.

Perfume rating: 4.26 out of 5 with 2034 votes.
''''''''''

İyi, güzel, hoş parfümler, kokular arkadaşlar :) .