Çevreden En Çok Övgü Aldığınız Kokular Neler?

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar selam,

Sabah veya akşam,soğuk hava veya sıcak havada evden işe veya dışarı gezmesine(düğün,toplantı,normal gezi) çıkarken sıkıp çıktığınız hangi parfümde en çok olumlu yorumlar aldığımız parfümleri yazalım,farkedirliği yüksek olan parfümleri seçiyoruz bi duruma

Yani tanıdığınız tanımadığınız kişiler merak eder sorarya veya bir ortama girince gözler üzerinze çevrilir oha bu koku’da neymiş böyle(güzel anlamında ) işte bu tarz kokuları yazalım lütfen.

(hepsini ayrı ayrı olarakta belirtebilirsiniz daha yararlı olur)

Konuyu nekadar canlı tutarsak o kadar bilgilenmiş oluruz

Ben elimdeki ürünlerden;

*Gucci intense oud
*Montale Honey Oud-kırmızı şişe olan(@azzura hocamın tavaiyesi ile kullandığımdır)

Şimdilik bi tek bu soruldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Ben en çok övgüyü LM Black Oud, Gucci Pour Homme 2 ve Lancome Sagamore ile aldım. Hiçbirinin farkedilirliği yüksek değil. 3ünde de selamlaşırken öpüştüğüm insanlar çok beğendi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ben en çok övgüyü LM Black Oud, Gucci Pour Homme 2 ve Lancome Sagamore ile aldım. Hiçbirinin farkedilirliği yüksek değil. 3ünde de selamlaşırken öpüştüğüm insanlar çok beğendi.

Ben parfüm ararken aradığım iki özellik kalıcılık-farkedirlik oluyor..Sizin saydığınız hiçbir kokuyu kullanmadım ama lm black oud’da civet kedisi var diye biliyorum bu varsa bende kalıcı bir parfüm ibaresi beliriyor hemen

Bu arada o kadar pahalı bir parfümün farkedilirliğinin düşük olmasıda beni şaşırtıyor inanın..Yani kalite kokuyor şişesi bile ama gel görki kimse farketmezse üzülüyorım ben

Yazılan tüm kokular direk incelememe giriyor belki imza kokumu burada bulacağım

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Ben parfüm ararken aradığım iki özellik kalıcılık-farkedirlik oluyor..Sizin saydığınız hiçbir kokuyu kullanmadım ama lm black oud’da civet kedisi var diye biliyorum bu varsa bende kalıcı bir parfüm ibaresi beliriyor hemen

Yazılan tüm kokular direk incelememe giriyor belki imza kokumu burada bulacağım

Black Oud kalıcılıkta çok iyi ama bir Dior Homme Parfum kadar yayılmıyor. Denediğim en iyi kalıcılık farkedilirlik Dior Homme Parfum'de. Extrait konsatrasyonda olanların kalıcılıkları zaten genel olarak iyi. Black Oud olsun, Nishaneler olsun extrait. Ama genelde Edp'lerin farkedilirliği daha iyi oluyor. Belirli notalar var kalıcılık ve farkedilirliği yüksek olan onlara yönelebilirsiniz. Oud, Amber, tonka, vanilya, paçuli genelde iyidir. Ama yeşil bir kokunun hem doğal ve güzel kokup hem de kalıcılık farkedilirliğinin yüksek olması çok zor. Misal French Lover pahalı bir parfüm. Kalıcılık ve farkedilirligi de çok yüksek değil. Yeşil karakterli bir koku.

ustad

TürkParfüm Üyesi
IMG_1680.JPG

Slumberhouse jeke

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi

Hemen inceliyorum hocam eyw..

Edit;baktım hocam bunda’da tobacco var(tütün) ozaman elimde zaten tobacco lu kokular var..(pure havane,tobaco vanılie gibi)

Koku olarak birbirilerne yakın kokularmıdır tobacco içerikli kokular...
Aynı kokular değildir elbet ama çok büyük farklar yoksa almamın anlamı yok diye düşünüyorum.Yanlışsam düzeltin lütfen..

Son düzenleme:

ustad

TürkParfüm Üyesi
Pure havane de tütüne bal eşlik ediyor tv de ise vanilya ve ikiside tatlı kokular. Jeke ise içinde bu anlamda tatlılık barındırmıyor oldukça sert bir tütün, tütsü ve patçuli var ve kokuyu daha sonra benzoin yumuşatıyor.
Diğerleriyle tütün kullanımı dahil her yönden farklı.

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Pure havane de tütüne bal eşlik ediyor tv de ise vanilya ve ikiside tatlı kokular. Jeke ise içinde bu anlamda tatlılık barındırmıyor oldukça sert bir tütün, tütsü ve patçuli var ve kokuyu daha sonra benzoin yumuşatıyor.
Diğerleriyle tütün kullanımı dahil her yönden farklı.
Anladım hocam kokular baya farklı diyosunuz...Ozaman burda yardımıma @azzura hocam koşabilir..senden temin ettiğim kokular içinde koku olarak benzer bir kokumudur?

oud royal,Laudano nero ile bir alaksı varmdır hocam?

Son düzenleme: