Chocolate Greedy - Montale - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2007

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
montale Chocolate Greedy içerik kakao resimli.jpg

montale Chocolate Greedy içerik çikolata vanilya portakal  resimli.jpg

montale Chocolate Greedy kutu şişe kılıf resim.jpg

Chocolate Greedy - Montale - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2007

Evet arkadaşlar daha önce yorumunu yaptığım bir parfümü tekrar koklayıp, en son deneyimlerime göre yeniden yorumladım.. Diğer kısımlar alıntı onları belirteceğim yani benim yazımdan alıntı..

İlk başta meyvemsilik ve Mandalinamsı koku sizi kalbinizden vuruyor ama olumlu anlamda :) ve bu kokulara eşlik eden tatlılık var .. Acı portakal olan kokular acı turunçgil değilde genelde mandalinamsı kokuyor, bu ilgimi çekti .. Mandalina kokusu ve meyvelilik hemen öyle biteceğe benzemiyor, oldukça koyu. Bu arada bendeki dekant koyulaşmış en son denememde, bunuda ek bilgi olarak verelim.. Elimi kokladıkça kokluyorum çok hoş. Öyle korkutucu tatlılık şu an yok ama ileride başlayacaktır.. Bu tarz kokular Xerjoff Lira, Christian Dior Dior Poison Girl EDT, Christian Dior Dior Poison Girl Unexpected diyebilirim ama bu saydıklarımda doğal vanilya var, bunu da hatırlatalım... Christian Dior konusu forumda var arkadaşlar, okuyabilirsiniz .. Arkadaşlar 1 saat oldu tenimde hala kokuyor Mandalina kokusu ve tatlılık eşlik ediyor.. Bu parfümde sentetik tatlılık yerine doğal vanilya ve diğer kimi tatlı kokular kullanılsa süper olurmuş ama doğal vanilya yer almış olabilir de diğer kokularla kaybolmuş.. Özellikle bisküvi fındık sentetik aroması hissedilmeye başlıyor tende 1 saate yaklaşırken.. Ben bu parfümü alacağıma daha doğal ve gene güçlü sayılan Christian Dior Dior Poison Girl Unexpected alırım şahsen.. Parfümde o kadar yoğun vanilya doğal yok arkadaşlar diyeyim.. Denedikçe editlerim, düzenlerim mesajı arkadaşlar '''''''''..

Eski yazılarım çok ama tekrar deniyorum öyle yazıyorum çoğunu arkadaşlar .. Kakao, bal gibi bir sürü notayı doğal ve saf temin edip bir parfümde daha iyi yorumlamaya çalışıyorum arkadaşlar :) ..

Eski yazım düzenlemeli : ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
İnanılmaz bir koku. Sentetiklerde çeşit çeşit, kalite, kalite. Bu parfüm çok kaliteli sentetik aromalara sahip. Kimbilir belki vanilyası falan doğaldır ama benim görüşümü soracak olursanız sentetik şekerli kokularla karışım kullanılmış olabilir.. Parfümde o kadar yoğun vanilya doğal yok arkadaşlar dediğim gibi..

Kısaca tüm yazıyı okumak istemeyenlere yazayım, 4 günü buluyor sılajı azalarak. Parfüm dengeli veriyor genelde bu performansı ama ilk başları gene de kuvvetli olabilir ve iki fıs bile çok gelebilir yerine göre. Testi 3 fıs ile yaptım. Koku mest edici özelliğe sahip olacaktır tatlı parfüm sevenlerce ama sevmek oranlarını bilemeyeceğim.

18:15 de giysiye sıktım. İlk sıkışlarda oda kapısına girerken 1 metre öteden tişört kokuyor ve aslında koku 4-5 metreye yayıldı. 3 fıs sıktım dediğim gibi.

Inanılmaz sılajlı 4-5 metre yayılımı uzun süre sürüyor. İnanılmaz bir taraf daha. Hatta 4-5 metreden öteden de hissediliyor ilk saatler.

11:45 'de sıktım, 18:45 'de hala kokuyor tende. Azalma oranı var ama gene başarı ki okuyacaksınız inşallah süper bir muhteşem sılaj ve ömür var.

Parfümden bahsedecek olursam koku özellikleri olarak, inanılmaz hoşuma gitti. Parfüm olarak kullanır mıyım düşünüyorum ama kimi günler sıkılabilir, gizli bir silah gibi
clear.png
clear.png
clear.png
.

Evet parfümü gene düşündüm, kimi zaman kullanılabilinir ama sevgili ile yemek yedikten sonra itici gelebilir parfüm. Çünkü tok olunca yemek itici gelebilir ondan. Parfüm de yemek ile ilgili koktuğundan ama kusmayın tok olunca
clear.png
clear.png
clear.png
.

Dikkat edin yolda çok aç olanlar sizi ısırmak isteyebilir
clear.png
clear.png
clear.png
. Ben hoşgörülü biriyim ama ramazan ayında gurme kokular kimilerince itici gelebilir ki aslında hoşgörülü olmak lazım dediğim gibi. Ne bileyim aklıma geldi yazayım dedim.

Bu arada koku sadece kakaolu değil bence. Daha gençken özellikle, fındık kreması çeşmelerinden fındık kreması alan biriyim. O mis kokusunu bilirim. Onunda kokusu var bence. Saralle fındık ve kakao kreması çok güzeldi ya.

Bu arada Ülker in fındık kreması o zamanlar kakaoluydu. Gerçek fındık kreması krem renklerindedir diye biliyorum. Canım çekti şimdi
clear.png
.

Parfümde, vanilya, fındık, kakao, ve şeker koku notaları var ve sentetik mi tamamen yoksa kısmen mi bilemeyeceğim. Sentetiklik vardırda, itici boyutları yok bence fazla, hatta ben hiç iticilik hissetmedim şimdiki denemelerimde.

Bu koku olayı, aldığım fındık falan kremalı bisküviler konusunda aklıma şüphe düşürdü. Gerçi zaten yapay aroma ve nemli ürünlerde sentetik koruyucu bolluğundan dolayı uzak durmaya çalışıyorum, bakalım. Çikolata yiyorum şimdilik.. Yani yediğim bisküvilere, kremalı bisküvilere bu aromadan katıldığını düşünüyorumda, mis gibi kokuyor ama içerik fos olabilir..

Daha önce dediğim gibi pasta resmi yemiyorsak, sentetik kokusunu da yememeliyiz..

18 saat oldu 1 metreden net koku var.

21 saatte bir parfüm hala kokuyorsa performans canavarıdır ki 12 saat içinde geçerli. 1 metreden hissediliyor, yarım metre iyi, ki dediğim gibi çok çok iyi rakamlar.

24 saat oldu 1 metreden koku kaybolmadı hey maşallah
clear.png
.

İşte performans azalarak bu şekilde devam ediyor ve 49 saat sonra yarım-bir metreden hafiften hissedilir kıvamında.

55 saat oldu parfümü 1 metreden hissettim gene kıyafet testinde. Zaman mı durdu Allah'ım, yoksa zaman tüneline mi girdim ki cennette varsa vardır yoksa inanmam zaman makinasına falan
clear.png
.

Belki görüntüyü görebileceğiz. Işıktan hızlı giden bir cihaz yapılırsa ışığın uzaya bıraktığı görüntüyü yakalarsak bu mümkün olacak.

Bu arada 15 yıl falan önce ışıktan 300 kat hızlı giden parcacık tespit etmişlerdi ama üstü örtüldü sanırım. Şimdide buna benzer duyumlar alıyorum bir ara araştırayım iyice.

Sabah temiz havada parfümü 2 metreden algıladım 61.saat.. 28 Mart 2016 da 3 gün olacak 18:15 de ve parfüm yoruldu daha 3-4 saat kala. Şu anki performans bile kimi parfümde yok, bunu da söyleyeyim.

29 Mart 2016 saat 11:00 parfüm hala kokuyor yani 89 saat sonra. Sıktığım fanliyanın yanından geçtim ve koktu. Yarım metreden koktuğu koku kimi parfümde ilk sıkım, ilk saatlerde yok.
montale Chocolate Greedy ve patchouli leaves parfüm rengi color.jpg

Fragrantica.com içerik yazısı ve üye oylarına göre içerik tablosu ama şunu diyeyim pek doğal değil içerik geneli.. : ''

montale Chocolate Greedy üye oy içerik sılaj ömür etki tablo.jpg

1112 Kakao ( Cacao ) , 956 Vanilya ( Vanille ) , 483 Tonka fasülyesi ( Tonka Bean ) , 413 Kahve ( Coffee ) , 302 Kuru meyvalar ( Dried fruits ) , 255 Acı portakal ( Bitter orange ).

Chocolate Greedy (Çikolata Açgözlü) , Montale tarafından, bir Oryantal Vanilya kokusu, kadınlar ve erkekler için üretilmiştir. Bu parfümü yaratan burun sahibi Pierre Montale. Koku kahve, kakao, tonka fasulyesi, acı portakal, vanilya ve kuru meyve bulunuyor.

Ana koku özellikleri :
kakao
sıcak ve baharatlı
vanilya
tatlı ve daha azalarak:
kahve
aromatik.

''
Sentetik kakao ilk hangi parfümde kullanıldı bilmiyorum ama giderek kullanımı artıyor. Guerlain - Lidge, Tom Ford - Black Orrchid ilk aklıma gelen meşhur çikolatalı parfümler. Montale - Chocolate Greedy, açılın ben geliyorum diyor. Beni çok etkiledi
clear.png
.

Özellikle gençlerin vazgeçilmezi olabilir. Sentetik, doğal olmayan çoğu koku notasını sevmediğimi bilen bilir ama bu parfüm şiddetle göz kırpıyor
clear.png
clear.png
clear.png
clear.png
clear.png
.

Parfümün ilk başlarında kakao ve baharat pek hissetmedim. Açıklanan içerikte baharat yok zaten. Bilemeyeceğim artık. Denemelerim daha da arttıkça editlerim, düzenlerim inşallah.

Bir parfüm sever olarak muhakkak dekantına sahip olunmalı derim en azından...
Montale - Chocolate Greedy şişe elde boyalı altınımsı tırnak.jpg
montale Chocolate Greedy içerik kakao resimli.jpg
montale Chocolate Greedy içerik resimli.jpg

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
İyi, güzel, hoş günler, kokular, parfümler arkadaşlar :) ..