Coco Mademoiselle - Chanel - 2001 (-3)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chanel-Coco-Mademoiselle-Parfum reklam afişi Keira Knightley manken commercial.jpg
Chanel - Coco Mademoiselle - for women/kadın için - 2001 (EDP)..

Coco Mademoiselle reklam yüzü ''Keira Knightley'' 'in seçilmiş olmasının sebebi bence Coco Chanel hanımefendi teyze ile benzerliği. Bence benziyorlar yüz hatları kısmen ve vücut hatları da çok benziyor, zayıflığı falan.. Gerçi bir dönem takip etmesemde, Türk ve yabancı sosyete ve film yıldızlarını severim dergilerden de izlemeyi ve bu hanımefendiyi fazlaca duymuş değilim isimini, kendisini. Bilen arkadaşlar varsa yazabilirler lütfen :)..

Anlamsız olmuş tanıtım filmi. Yani konulu, hikayeli bir klip olmamış, sonunu anlamadım ama sanırım cinsellikten daha çok tercih edeceğiniz parfüm anlamı olabilir alttaki commercial'ın yani tanıtım filminin anlamı. 3.20 dakika.. :
Coco Mademoiselle: The Film - CHANEL:

Keira Knightley Coco Mademoiselle :

Keira Knightley Coco Mademoiselle :

Luca Turin, Coco Mademoiselle’i çiçeksi oryantal olarak sınıflandırmış olması ve puan olarak ve beş üzerinde dört puan vererek beğenmesi beni şaşırttı. Gerçi Luca Turin her yorumu iyi olacak diye bir durum yok ve yanılmak insanlara özgü bir durum. Bu Luca Turin'i bir daha araştırabilirim. Diğer yorumlarını pek fazla bilmiyorum.. Creed'e mesafeli baktığını bilmeyen yok galiba :), bunun sebeplerinden biri @Debussy hocanın Creed'in Yalan Tarihi konusunda da anlattığı, yalan söylemesinden dolayı Oliver Creed'in olabilir..

Parfüme aslında 1,0 veya -1 puan verecektim -10 ile + 10 arasında ama parfümün 400 tl üstü fiyatından dolayı düşük verdim -3. Bu paraları kesinlikle haketmiyor çünkü sentetik koku maddeleri oldukça ucuz aslında ama tabi onlarda kalite kalite olsa da çok maliyetli olmamalı yoksa enayilik bence..

Evet önce işin laf kısmını yaptık bu sefer. Parfümü anlatıcak olursam beyaz giyside denemeyin derim çünkü pempemsi bir renk bırakabilir ki bunun boyar madde olduğunu düşünüyorum. Kimi parfümlerde uçucu boyar madde konabiliyor. Pembe daha çok bayansı renk olduğundan kullanılmış olabilir. Parfüm sentetikliği beni rahatsız etmedi ve belki parfümün başarısındaki sebep bu ve bence büyük ihtimal bu. Turunçgilleri çok belirgin hissetmedim diğer sentetik notlardan ki onlar doğal olabilir. Meyvelilik kesinlikle sentetik bence.. Hoş bir koku aslında ama beni tatmin etmedi çok. 2013 yılında bir araştırma şirketine göre sanırım, dünyanın en çok satan parfümü olarak belirtilmiş eldeki kayıtlara göre :
Top5USWomens dünyada en çok satan kadın parfümleri 2013 amerika npd.jpg
Sentetik koku notaları çok kullanılır oldu. Bence yasal olarak bu koku notaları hangisi doğal hangisi yapay(sentetik) kullanılmış belirtilmeli..

Ilık kokulu bir parfüm ne sıcak ne soğuk.. Kokusundan etkilenmesi mümkün deneyen kişinin ve arkasında da Chanel olunca almaya karar veren çok bayan oluyordur bence. Fakat diğer kokuları, parfümleri denemiş, koku notalarını denemiş birisinin bu parfüme içi fos gözüyle bakacağını düşünüyorum gene de zevklere saygımız var belirtelim.. Mesela ben sentetik kimi koku maddelerini seviyorum, Amber(Ambergris) gibi, Şeftali gibi ama bunu bilmek isterim ve 400 küsür tl bence sentetik bir parfüm için çok çok fazla...

Keskinlik yok bu parfümde. Netten içerik yazısı :
Coco Mademoiselle tarafından Chanel kadınlar için bir Chypre Çiçek koku. Coco Mademoiselle 2001 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun,Jacques Polge'dir . Üst notalarda turuncu, mandalina turuncu, turuncu çiçeği ve bergamot; orta notalar mimosa, yasemin, türk gülü ve ylang-ylang'dır; temel notalar tonka fasulye, paçuli, opoponaks, vanilya, vetiver ve beyaz misktir. Bu parfüm ödülüFiFi Ödülü En İyi Ulusal Reklam Kampanyası / TV 2008 ödülü sahibidir .

Parfüm değerlendirmesi: 4.09 üzerinden 5 ile 8831 oy.
''

Fifi en iyi ulusal reklam kampanyası ödülü kazanmış ki başka koku kalitesi olarak belli başlı bir organizasyondan falan ödül kazanmaması, parfüm dünyası adaleti açısından beni sevindirdi..

Portakal ve paçuli birleşimi aslında çok hoş bir düşünce bence. Zaten turunçgiller her parfüme maydanozdan da maydanoz olabilecek koku notaları benim için :D.. Parfümde dediğim gibi kimi notalar sentetik ve bu bariz belli bence ve dediğim gibi burun tırmalamıyor olumsuz olarak.. Tekrar denemelerde yazarız bir şeyler inşallah gene :)..
Coco Mademoiselle Chanel for women şişe 375x500.611.jpg

Parfümün benzer şişeli farklı flankerları(yanlar) var ve bu hangi parfümü denedim, beğendim karmaşasına yol açabiliyor parfüm denediğinde..​

İyi günler, iyi kokular arkadaşlar :)..

Son düzenleme: