Dekant Şişeleri Hakkında

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar bu mesajda nerden alınmalı, hangi modeller daha az kaçırıyor parfümü, bunları da konuşalım. Kimi dekant şişesinden alkol, parüm uçuyor maalesef. Parasından vazgeçtik ki pahalı şeyler biliyorsunız bir de bulmak sorunu var tekrardan o dekantı.. Eskiden pek uçmadı ama son zamanlarda uçan parfümüm daha çok.. Biliyorsunu benz genelde parfümleri çok fısfıslamıyorum aldığım dekantları yani. Kimini parfümü tanımak için alıyorum ve seversem şişeli alıyorum veya diğer splitte falan çok alıyorum.. Böyle olunca şişedeki eksilmeyi çok net gözlemleyebiliyorum.

Ara sıra dekant şişesinin spreyini sıkılamak gerekiyor ki bu aslında kötü bir olay bence. Yani sıkmak kötü değilde, zamanla boşluk oluşması kötü bir şey. Sanırım conta kalitesiz meteryalden dolayı böyle oluyor. Tse olayı yani standartilizasyon çok önemlidir. Çünkü başka bir marka hatta markasız ürü ndaha kalitesiz yapar ve ucuza satar, öyle olunca diğer kaliteli marka da aynı olaya girişir çünkü millet ucuz diye diğer markayı seçiyordur ama hep kalite üretmek uzun vadede kazandırır markaya hatta çok uzun olmayan zamanda..

En bilinen dekant şişesi alınan yerlerden biri Birsen kolonya şişeleri.. Bu konuda arkadaşlardan fikirler alalım lütfen :)..

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Birsen kolonyadan sipariş verecek arkadaşlar 5-10-15 ml likler için renkli kapak diye belirtirlerse daha iyi olur. Gri kapaklar takılıyor sıkma keyfinizi kaçırabilir. Birsen kolonya satıcı olarak biraz küstah, tok satıcı oynuyorlar onu da belirteyim. 30-50 ml lerde kullandıkları büyük spreyli şişeler ne kadar sıkı kapatılsa da kaçırıyor çoğu zaman