Dhofar - Xerjoff - for men - 2009 (Sabunsu + Old Spice)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dhofar Xerjoff for men sample şişe örnek baykal baykalbul.jpg
Dhofar Xerjoff for men sample şişe kutu örnek baykal baykalbul 2.jpg
Dhofar Xerjoff for men kutu şişe o.28355.jpg
Dhofar Xerjoff for men şişe51104.jpg

@Mehmet kardeşime de, hocama da cömert hediyeleri için her zaman teşekkürler :D :love: :cool:(y) .

Old Spice tarzı kokuyor. Fragrantica.com'da kimi Güncel tahta çerçeveli Guerlain Derby'ye benzetmiş. Berber kokusu gibi sabunnlu da başladı başlangıç. Old Spice daki keskinlik var ama onun kadar da değil Kolonya modelini kastediyorrum yoksa Old Spice Avrupa üretim EDP modeli daha az keskin. OLD Spice gibi karanfil çiçeği ve Ambergris de açıklanan içerikte var. İleirlerde baharatlar kısmen sıcaklaştı. Şu an hala deniyorum, değişimleri yazarım inşallah :) . Koku tatlımsı Old Spice gibi, yumuşaklık da hissettim ki severim bu tarzı da.. Yumuşak ama kuvvetli. Ekstra, fazladan çam kokusu da var ama çok baskın değil henüz. Sabunsuluk ileride gene ortaya çıkıyor ki hep vardı. Baştan sona sabunsu artı Old spice diyebilirim.

Kişisel kararım kesinlikle old spice cologne veya edp tercih ederim. Old Spice original cologne ve edp ucuz diye burun bükmeyin, bence sürümden dolayı ucuz ki her yerde de orjinali bulmak da zor. Bu arada bu sabululuğu Dhofar'da Menekşe (yaprağı veya kökü) veriyor düşüncesindeyim, o hissiyatı aldım. Ertesi gün pek kıyafette koku yoktu. Kesinlikle Old Spice diyorum.

Fragrantica.com açıklanan resmi içerikler falan : ''

Dhofar by Xerjoff is a Woody Aromatic fragrance for men. Dhofar was launched in 2009. Top notes are lavender, pine, bergamot, grapefruit, lemon, sage, basil, coriander and litsea cubeba; middle notes are african orange flower, bay leaf, galbanum, nard himalayan (jatamansi) and rose; base notes are carnation, patchouli, sandalwood, french labdanum, vanilla, ambergris and resins.

Perfume rating: 3.94 out of 5 with 62 votes.

Xerjoff by Dhofar ,erkekler için odunsu bir aromatik koku. Dhofar 2009'da piyasaya sürüldü. Üst notalar lavanta, çam, bergamot, greyfurt, limon, adaçayı, fesleğen, kişniş ve litsea cubeba; orta notalarda afrika portakal çiçeği, defne yaprağı, galbanum, nard himalayan (jatamansi) ve gül; temel notalar karanfil, paçuli, sandal ağacı, fransız labdanumu, vanilya, ambergris ve reçinelerdir.

Parfüm oranı: 62 oy ile 5 üzerinden 3.94 .
''

Son düzenleme: