Doğal saç boyaları Bidh organik sertifikalı ve doğala yakın olanlar

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
oksidasyon içeriği kimyasal ise nasıl organik oluyor ki olmaz..

watsons organik denilen biomagic saç boyası siyah 1.0 kullandım. ilk başta saçım kitin falan çok hoş siyah oldu. oksidasyon 3-4 ay kutuda bozuldu sanırım mavi beyaz renk oluştu ki beyaz renkliydi ilk başta. saçım bir avuç olmasa da o civar döküldü bir banyoda. felaket. gratis bio therapy de aynı içerik oksidasyonu sanırım ve o da ilk kullanımda döktü ki geçmişten watsons biomagic dökülmesi değil sanırım. saçlar ortadan kırıldı, dipten de dökülme oldu..

tamamen doğal (doğal demek tamamen demek zaten ama bu takılar kullanmak zorunda kaldım ve bu da maalesef kötü) arayışa girdim. logona kuru saç boyası kullanacağım bakalım. sonuçları editlerim, düzenlerin mesajı inşallah. tavsiyesi olan varsa mesaj lütfen.

bunun kremi de varmış. toz olan ısı ile okside oluyor ve 5-6 saat bekleten varmış saçı sarıp sarmalayıp. yüzücü bonesi almak da mantıklı olaacak gibi veya saça poşet saracağız saydam gıda poşeti.

logona yer yarılmış içine girmiş trt'de nette bulamadım. ben de şu an herbatint kullandım. saça iyi geldi. iki şişesi var ve ilginç sıvı. oksijenli suyu işte hypo hipo değil ama sanırım gene de zararlı hipo kadar olmasa da, ve sanırım sentetik kimyasal oluyor. bilgisi olan yazsın lütfen. şişe üzeri yazıları aktarırım inşallah.

önemli dikkat saçı boyadıktan sonra sadece su ile durulamayın, şampuan ile de yıkayın, şampuanlı biraz kalsın 5-10 dk ki ben ecocert organik sertifikalı temizleyicisi olan otacı şampuan kullanıyorum. kronik kepek bitti yüzümde bile milyonda bir çıkan mı ne kepek de bitti.. kimyasal zinc çinko ile falan kepek ilaç ile zehirlemek gibi ama o kötü kimyasal sentetik şampuan cildi mahvettiği kuruttuğu için kepek çıkıyor zaten ve organik sertifikalı doğal şampuan şart

Edit 27102022:"

Herbatint oksijenli su ile koyu kızıl kahverengi(boz) karışımı boyayı oksijenli su (h2o2 `hidrojen peroksit`) ile karıştırıyorsun koyulaşıyor. Evet ilginç boya çok olmasa da sıvı formda. Dedim yoğun değil sıvı, bu tam boyamaxiz diye düşündüm). Oksijenli su olayı canımı sıktı.

Phyto saç boyası yüzde 95 doğal imiş. Aslında herbatint boyadan önce keşfettim bu markayı ama daha denemedim. İkisi de organik sertifikalı değil çünkü kimyasal içeriyorlar ama boyası pigment falan kısımları doğal diye biliniyor herbatint ve özellikle phyto saç boyasının.

Logona ise `bidh` organik sertifikalı, yani tamamen doğal.

Arkadaşlar araştırma içerisindeyim sonuçları ekleyeceğim inşallah ve video da ekleyebilirim link. Şu an phyto saç boyası araştırıyorum bilgi. Oksijenli su evet sentetik ama gene de bilene sorayım foğalsa yazarız da siz sentetik bilin.. saç ağartmadında kullanılıyor (eskiden sidik ile yaparlarmış diye duymuştum. İyy iğrenç) ve yıpratıcı. İşin kötü kızımı saçı durulayıp bir de şampuanla falan yıkasan bile saç içine eğer işliyorsa geçmiş ola, saç telini gene de mahveder az maz..