Dries Van Noten par Frederic Malle - Frederic Malle - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2013

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dries Van Noten par Frederic Malle stand altı odunsu 2013-09-28-13-12-39.jpg

Dries Van Noten par Frederic Malle - Frederic Malle - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2013

Parfüm beni etkiledi ama hani aman aman mı derseniz, ilk başta değil diyrodum ama bence aman ama ngüzel parfüm.. Sandal Odununa bayılırım ve benim için en iyi örneklerden biri Chanel Egoiste'dir.. Designer kategorisinde belki Chanel Egoiste ama benim için bir tam niş.. Parfümde doyasıya Sandal Odununa doydum mu derseniz hem evet hem hayır ama hani Sandal odunu için alınabilir bir parfüm . Parfümör rahat bırakmamış Sandal odununu ama çok da değil. İlk başlarda Frederic Malle French Lover andırıyor kullanılan odunsu koku notalarla ve beraberinde dediğim gibi Vanilya ve tatlı notalar.. French Lover giyside uzun süreli sayılır ve Günlük, günnük gibi kokan sanırım Melek otu var tütsülü.. ÖZellikle eskiden çok Günlük tütsü yakılırdı.. Onun uzun saplı, 20 cm civarı çaplı dairesel tavası olur kenarları 6-8 cm'li.. Tütsü konusunda da inşallah resimini atarım arkadaşlar, hocalar :) .

Konusunda yazarız da biraz Frederic Malle French Lover'a değinelim.. Melekotu en çok kullanılan ot denmiş, bu otun kokusunu biliyorum ama yağını henüz koklamadım ve kürdan otu ile akraba bir tür diye görünüyor şekli falan.. Dediğim gibi Günlük, günnük otu gibi de kokar.. Genel olarak French Lover kürdansı ot ve çam odunu tarzı odunsu koku kokuyor ve tütsü bu kokuya eşlik ediyor.. İlerilerde tatlılık belli belirsiz daha çok eşlik ediyor ve kremsi biraz da pudramsı oluyor French Lover.. Ertesi gün bile tütsü kokuyor kıyafette French Lover'da ..

Bu parfüme gelecek olursak Vanilya buramlı tek başına onu da hissedemedim, tatlılığa eşlik ediyord.. Vanilya ilerilerde daha belli.. Tende kalıcı parfüm. Benim ten şu sıralar yağ emici pek koku kalmıyor ama gene de iyi idi .. İlerilerde Sandal odunu yerine Vanilya daha çok geçiyor. Ertesi gün de Vanilya kokuyor parfüm. 12 saat sonra mesela .. Parfüme ek odunsu notalar hakim ama çok değil. Bir Vanille Mona di Orio for women and men - 2011 'deki gibi odunsu koku yok vanilya ile beraber.. Mono di Orio Vanille ben odunsu koku sebebiyle sevememiştim çok . Tekrar deneyip konusunu açarız, açılır inşallah. Artık kim açarsa :D . @blerox hocamdan dekantı almıştım, teşekkürler.. Şişe dibi kalın olanlardan ve yıllar geçti akıtmadı. Biliyorum çünkü bir, iki fıs sıkmıştım, seviye belli yani :D .. Kimi şişeler maalesef akıtıyor .. Plastik ince uzun şişe önermiyorum ama taabi marka farkı olabilir ama plastik uzun vadede bence parfümü bozuyor. Şişe içine giren milli, çubuklu sample şişelerde bile plastikden dolayı bozulma görebildim ..

Sıcaklık var bu parfümde ve Karanfil baharatı kaynaklı olabilir ama çok da sıcak bir parfüm değil, biraz diyeyim. Parfümör sıcaklık katmak istemiş parfüme .. Belki de patent yüzünden ek kokular koymanın bir sonucu da olabilir yani mecburiyetten :D . Kötü mü olmuş aslında hayır ..

Netten alıntı : ''Van Noten par Frederic Malle Dries tarafından Frederic Malle kadın ve erkekler için bir oryantal odunsu kokulu parfüm. Dries Van Noten par(Fransızca ''tarafından'' demek) Frederic Malle 2013 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun ardındaki burun Bruno Jovanoviç . Koku, sandal ağacı, guaiac odun, tonka fasulyesi, vanilya, safran, yasemin, misk, bergamot, limon, hindistan cevizi, karanfil, paçuli, odunsu notalar ve peru balsam içerir.

Parfümdeğer: 551 oy ile 5 üzerinden 3.91 . ''

FM-DVN-LACOMBE-6 Dries Van Noten ve Frederic Malle.jpg
FM-DVN-LACOMBE-6 Dries Van Noten ve Frederic Malle 2.jpg
Фредерик Малль1.JPG
Beyazımsı saçlı olan Frederic Malle, diğer kişi Dries Van Note..

Parfümde FM'nin bir kaç parfümünde olduğu gibi ruj kokusu da almadım değil.. O parfümleri de anlatacağız inşallah. İkisinin isimini vereyim ..
Iris Poudre - Frederic Malle - for women - 2000
Lipstick Rose - Frederic Malle - for women - 2000

Bu arada Dries Van Noten bir modacı, moda tasarımcısı.. Parfümün kutusunun gene FM parfümleri gibi kırmızı, ama kumaş olmasının sebebi bundan kaynaklı olmalı, yani giysi moda tasarımcısı olması parfüme isim babası olan Dries Van Noten'in.. ''Par'' ek kelime ise ''Tarafından'' demek Fransızca.. Yani daha parfüm isimi başında ''Frederic Malle tarafından'' vurgulanmış yani ana isimde. Bunun sebebi belki Dries Van Note'nin keni parfüm evini açınca karışmasın diye olabilir parfümler ama genelde ''Frederic Malle'' kısımı okunmuyor, yazılmıyor parfümü anlatırken genelde.. Fakat Par kısımı ekleniyor görünüyor genelde .. Parfümün etiketi neden beyaz üzerine siyah yazılı ve sade olmuş açıklamasını düşünüyorum.. Diğer FM parfümlerinden genelde farklılık gösteriyor bu yönüyle.. Diğer çoğu FM parfümlerinde etiket siyah zemin ve üzerine beyaz, kırmızı, sarımsı yazılar var.. Belki bu şekil etiket yani bu parfümdeki, Tekstil ürünleri açıklama ve etiketlerinin geneli böyle olduğu için de olmuş olabilir..

Sitesinden alıntı : ''''''''''''''''''

• AÇIKLAMA
    Bir zarf sıcaklığı. Her şeyden önce tasarımcı Dries Van Noten'in Flaman köklerine yaratıcı bir cevap. Daha fazla oku
  • AYRINTILAR
    Top not: bergamot
    Orta notalar: safran; sandal ağacı; vanilya; sacrasol
    Temel notalar: beyaz misk

100 ml / 3,4 fl. oz
    50 ml / 1.7 fl. oz
    10 ml / 0.3 fl. Oz (İkonik seyahat durumumuz için yeniden doldurma formatı burada ayrıca mevcuttur ) İmzanızı Bulmanızda Yardımcı

Olabilirmiyiz ?

Malzemeler: Alkol Denat., Koku (Parfüm), Su \ Aqua \ Eau, Alfa-İzometil İyonon, Limonen, Linalool, Benzil Benzoat, Benzil Cinnamat, Eugenol, Sitral, Benzil Alkol, Geraniol, Sinnamal, Isoeugenol, Pentaerythrityl Tetra-Di- T-Butil Hidroksihidrokinamat

Lütfen içerik listelerinin zaman zaman değişebileceğini veya değişebileceğini unutmayın. Lütfen en güncel malzemeler listesi için aldığınız ürün paketindeki içerik listesine bakın.
''''''''''''''''''''
Dries Van Noten par Frederic Malle 81h6Tj4SY7L._SL1500_.jpg
journelles-dries-van-noten-frederic-malle.jpg

DSC_0093.JPG

Üstteki elde bu parfüm şişesinin resimini ben çektim arkadaşlar ve el benim elim değil :D:) ..

Parfümü alır mıyım, tekrar denemelerim lazım demiştim ve şu anki kanım evet güzel ama Chanel Egoiste (Vanilya ve özellikle Sandal odunu parfümü) ve L'Eau d'Hiver Frederic Malle for women and men - 2003 üzerine (aşağıda konusu var daha çok Vanilya parfümü ve az oranda sandal odunu).

. -10 ile +10 arasında +7 , +8 arası not verebilirim parfüme..

İyi okumalar, parfümler, kokular, forumlar arkadaşlar, selametle :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
https://turkparfum.net/konu/bugun-hangi-parfumu-denediniz.15/page-10#post-8426 bu linkte aşağıda kopyaladığım bu parfümün ek tanıtımı var ve aşağıya da kopyalayayım yazıyı.. Okuyanlar tekrar okumayabilir aşağıdaki yazıyı :) : '''''''''''''''''''''''''''''

L'Eau d'Hiver Frederic Malle for women and men

https://www.fragrantica.com/perfume/Frederic-Malle/L-Eau-d-Hiver-2797.html

Harika bir Vanilya yorumu.. Az oranda Sandal odunu var gibi.. Çok leziz ki Yumuşak, tatlı, sütlü, Hindistancevizi vari bir kokudur Vanilya çiçeği yağı.. Mest oldum.. Açıklanan ve oylanan içerik evet alttan var ama çok belli belirsiz ve hele ilk başlar hep Vanilya.. Ertesi gün de kokan kokulardan.. Test diyorum konusu gelir inşallah..

Dries Van Noten par Frederic Malle Frederic Malle for women and men 2013'de bu tarz bir Vanilya - Sandal odunu parfümü ama Sandalodunu daha ön planda ve odunsu kokular da var ve kısmen sıcaksı bir parfüm Dries Van Noten par Frederic Malle ..

Konular gelir, gelecek inşallah hocalar, arkadaşlar :) .. Dries Van Noten var Frederic Malle yazıldı ki. Ki isteyen gene konu açabilir. Bilmeden açılırsa birleştiririsde açan kişiden izin alıp.. Zaten Parfüm yorumları kısımına da açılabiliyor istediğiniz kadar konu aynı parfümle ilgili..

dsc_0412-jpg.2477

dsc_0410-jpg.2478

Yukarıda Beymen'de kendim tarafından çekilen ve denediğim bu parfümler var arkadaşlar.. İyice denedim hem peçete, hem el.. Dries'i birden fazla denedim :) ..