Dunhill Icon Absolute - Alfred Dunhill - for men - 2015 - Oud, Safran, Aromatik

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Cologne-dunhill-ICON-Absolute-fragrance-1000x667.jpg

2015_10_02_Alfred_Dunhill_Icon_Absolute_Fragrance.jpg
Dunhill Icon Absolute Alfred Dunhill for men sample şişe arkası baykal baykalbul.jpg
Dunhill Icon Absolute Alfred Dunhill for men sample şişe baykal baykalbul 2.jpg
Dunhill Icon Absolute Alfred Dunhill for men sample şişe baykal baykalbul.jpg
Dunhill Icon Absolute Alfred Dunhill for men

Tek sıkıntısı gücü ama hani fiyatı diğer ud parfümlerine göre ucuz olunca alınabilir diyebilirim. UD'unun doğal olduğunu düşünüyorum. Düz gri renkli metalik Dunhill Icon ise ferah yapıda daha çok ve tatlılık, iyice onu da deneriz inşallah. Bu parfümü uzun süredir denemek istiyordum ve evde sampleyı tekrar buldum. Haberim olmasa tekrar alacağım dekantlardan olacaktı :D .

Lavanta açıklanmamış ve aromatik bu koku kokuyor belki küçük hindistancevizi de olabilir çünkü sıcak bir koku. Safran çok doyulacak boyutlarda değil. Karabiber ilerilerde daha çok belli oluyor. Uduna aşık oldum diyebilirim. Güzel iş ama daha yoğun ud parfümlerini tercih edebilirim. Aklıma mesela Gucci Gucci Oud geldi ki çok var artık oud parfümleri.Kurumsu pudralı leziz bir halde aldı kıyafette ve tende. Ud severlerin mutlaka denemesini tavsiye ederim.

Lavanta ilerilerde azalıyor ki zateen çok yoğunda değildi lavanta veya küçük hinddistan cevizi. Dediğim gibi aklıma tek takılan gücü oldu bu parfümün. Şişesi de metal ve oldukça ağırmış. Keşke aşağıyı da korumaya alsalardı kırılma için ama ben mutlaka parfüm sıvısını görmeliyim yani zevk veriyor parfümün sıvısını görmek :) . Doyasıya gül oud parfümü için Giorgio Armani Prive Rode D'arabie ve ondan farklı kokular barındıran ama temelde aynı olan Xerjoff MTW (More Than Words) (ama daha pahalı) öneririm, ksımen ialcımsı gibi ama güzel bir ud..

Reformule de olmuş olabilir bu parfüm bu arada. Yasemin ve belki Iris (Süsen, Nevruz, Nawroz çiçeği) ileriler de belli gibi çok az..

İyi, hoş, güzel, hayırlı parfümler, kokular inşallah arkadaşlar, beyler, hanımlar :) .