Eau de Mandarine Ambrée - Hermès - for women and men - 2013

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,109
4,400
113
#1
Eau de Mandarine Ambrée Hermès for women and men mnadalina ve meyve resimi akmış meyve mam...jpg
Eau de Mandarine Ambrée Hermès for women and men o.22538.jpg
Eau de Mandarine Ambrée Hermès for women and men parfum-été-homme.jpg
Ekli dosyayı görüntüle 2574 Ekli dosyayı görüntüle 2573 Ekli dosyayı görüntüle 2572
Resimleri ben çektim 3 tanesini diğeri netten. Sephora'da denedim..

Eau de Mandarine Ambrée Hermès for women and men


3 parfümü de 3 ayrı konuda anlatmayı düşünüyorum. Her ayrı konuda o parfümün anlatımını ilk sıraya koyacağım arkadaşlar. Bu renkler Turuncu Hermes Eau de Mandarine Ambree - 2013 , Sarımsı-yeşil ama ağırlık sarı renkli Hermes Eau de Neroli Dore - 2016 , Kırmızı renkli Hermes Eau de Rhubarbe Ecarlate - 2016. Aslında çok renkler var başka aynı bu tarz ve maalesef zayıf parfümler çok güzel olsalarda ve kimi klon. Konuyu okuyunca anlayacaksınız..

Eau de Mandarine Ambrée Hermès for women and men - 2013 (Turuncu renkli şişe)

Nasıl mandalina anlamadım. yada mandalina ile beraber o keskin koku değiştirmiş parfümü.. Aslında ilginç ve yaşanması gereken bir deneyim diye düşünüyorum bu parfümü kullanamsanız bile denemeniz. Greyfurtun acısı alınmış gibi ve değişik bir buruklukta keskinimsi koku bu parfümü kısaca anlatan şey. Ömürü uzun ve sılajı fena değil hele de diğerlerine göre buna benzer flankerlara göre aynı markanın. Aslında acılık var ama geniş değil daha dar sıkıştırılmış gibi bir acı koku, burukluk.

Gittikçe Greyfurt turunçgilliği ortaya çıkıyor ve parfüm o sıkışıklığından açılıyor. mesela 5 saat sonra kıyafette böyle kokuyor parfüm. Adp Essenza'ya bu da benzedi artık şu an. Gücü Hermes Neroli Den daha kuvvetli.

Netten alıntı anlatım ve parfümör açıklanmamış : ''''''''''

The refreshing collection Les Colognes Hermes is expanded by another two fragrances in 2013: Eau de Mandarine Ambree and Eau de Narcisse Bleu. Fragrance Eau de Mandarine Ambree offers delicately warmed citrusy notes of mandarin combined with sweet fruity accords of passion fruit. The base incorporates amber cuddling the skin and provides a warmer impression. Available as 100ml and 200ml EDC.

Perfume rating: 3.85 out of 5 with 478 votes.

Canlandırıcı koleksiyon Les Colognes Hermes, 2013 yılında iki farklı koku ile daha da genişletildi: Eau de Mandarine Ambree ve Eau de Narcisse Bleu. Parfüm Eau de Mandarine Ambree, tutturulmuş meyvenin tatlı meyveli akorları ile birlikte mandalina'nın narin bir şekilde ısıtılmış narenciye notalarını sunar. Baz, cildi kucaklayan kehribar rengi içerir ve daha sıcak bir izlenim sağlar. 100ml ve 200ml EDC olarak mevcuttur.

Parfüm değerlendirmesi: 3.85 üzerinden 5 ile 478 oy.

''''''''''

Eau de Néroli Doré Hermès for women and men - 2016 (Sarı renkli şişe)

Başlangıcı az olsa da neroli hissedilir gibi ama devamı öyle değil bence. Adp Essenza acı Greyfurt ve Turunçgillerle başlar ya işte öyle bir koku bu parfüm. Belki açıklanan Safran 'da gene Prada Amber'e atıf ki o da benzer. İki parfümde yani Prada amber ve ADP Essenza sabunsuluk var ama denediğim kadarı ile Hermes Eau de Neroli Dore 'de bu sabunsu misk falan yok. Daha güçlü olabilirmiş ama ikinci denememde aslında hani sevdim. İlk çok acımasızdım ama ikinci denemede yani idare edebilir dedim sılajı ama alacaklar çok da sılaj bekliyorlarsa denesinler derim. 5 saat oldu hala koku var kıyafette ama sılaj kolonya gibi sanki kolanyanın biraz daha üstü eh.. 200 ml uygun fiyata bulunursa alınabilir belki..

Netten alıntı anlatım ve parfümörü : ''''''''''

Eau de Néroli Doré by Hermès is a fragrance for women and men. Eau de Néroli Doré was launched in 2016. The nose behind this fragrance is Jean-Claude Ellena. Top note is bitter orange; middle note is neroli; base note is saffron.

Perfume rating: 3.58 out of 5 with 231 votes.

Eau de Neroli Dorc tarafından Hermès'in kadınlar ve erkekler için bir koku. Eau de Néroli Doré 2016 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Jean-Claude Ellena . Üst notada acı turuncu; orta nota nerolidir; temel not safran.

Parfüm değerlendirmesi: 3.58 üzerinden 5 ile 231 oy.
''''''''''

Eau de Rhubarbe Ecarlate Hermès for women and men (Kırmızı renkli şişe)

Rhubarb denemedim aslında ve ansıl koku bilmiyorum ama sıklıkla rastladığımı koku notası olabiliyor. Okuduğum kadarı ile ki konusu var dı forumda, Türkiye'de Osmanlı zamanı İngiltere'ye gidiyor ve İngiltere'nin milli yiyeceği oluyor. Mum ışığında gövdesi kırmızı renkli oluyor, çok ilginç bir bitki. Yenen kısım da bu kırmızı kısım.

Parfüm sanki Fındıklı ve kısmen tatlı başladı aslında kış parfümü bence. Turunçgiller acımsı turunçgil şeklinde ve çok da ön planda değil. Sonra lavantamsı koku oluşuyor beraberinde. Sılajını sevmedim bu arada ama diğerlerinden daha iyi.. Bu arada Rhubarb'a referans bir parfüm olabilir ama dendiği gibi Bhubarb yoğun ise. Bhurbab yağı denediğimde ayrıca konuyu düzenler, ek mesaj yazarım inşallah arkadaşlar :) .. Rhubarb mum ışığında serada gövdesi kırmızı olan ve Türkiye'den o zaamnın Osmanlı Devletimizden İngiltere'ye gitmiş ve onların milli gıdası gibi olmuş bir bitki ve ilginçtir yetişirken ses çıkaran bir bitki çok ilginç :) .

Netten alıntı anlatım ve parfümörü : ''''''''''

Eau de Rhubarbe Ecarlate by Hermès is a fragrance for women and men. Eau de Rhubarbe Ecarlate was launched in 2016. The nose behind this fragrance is Christine Nagel. Top note is rhubarb; middle note is red berries; base note is white musk.

Perfume rating: 4.08 out of 5 with 715 votes.

Eau de Rhubarbe Ecarlate tarafından Hermès'in kadınlar ve erkekler için bir koku. Eau de Rhubarbe Ecarlate 2016 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Christine Nagel . Üst nota ravent; orta nota kırmızı meyvelerdir; temel not beyaz misktir.

Parfüm değerlendirmesi: 4,08 üzerinden 5 ile 715 oy.

''''''''''
Eau de Mandarine Ambrée

2013for women and menEau de Néroli Doré

2016for women and menEau de Rhubarbe Ecarlate

2016for women and men

Collection Les Colognes d'Hermes serisinin topluca bir resimi (Hermes'in Canlandırıcı Kolonya Koleksiyonu) :
Ekli dosyayı görüntüle 2576

İyi günler, kokular, parfümler arkadaşlar :) .​