Egoiste - Chanel - for men - 1990 (Uniseks, +10, Lezzetli Sandal odunu)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe  şişe resimi 5ml flaşsız 3.jpg
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe  şişe resimi 5ml flaşsız.jpg
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe alttan şişe resimi 5ml flaşsız 2.jpg
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe alttan şişe resimi 5ml.jpg
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe kapağı vidalı açık hali 5ml.jpg
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe şişe resimi 5ml flaşsız 3.jpg
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe üstten kapakda amblem biraz.jpg
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe üstten kapakda amblem.jpg
Egoiste Chanel for men baykalbul mini vintage şişe.jpg

chanel_egoiste_fragrance_by_lionessgirl2007-manken reklam afiş.jpg
egoiste_main egoiste parfume afiş reklam.jpg
Egoiste Chanel for men

Harika bir Sandal odunu yorumu, harika, lezzetli. Aşağıda eski bir yorumum var onu alıntılayım. Resimdeki Vintage modeli ve güncel son 2018-2019 modeli sanırım Sephora'da deendim ve maalesef Tarçın biraz üstü daha ilerideydi ama evet Sandal odunu da vardı. Tarçın kötü bir koku değil aslında genelde ama bu parfüm mis gibi, Lezzetli Sandal odunu ile bilinen ve sandalodununa referans bir parfümdü. İnşallah eski haline geri döner. Bu arada Resimdeki çok eski Vintage ve @Mehmet kardeşime, hocama çok teşekkürler :) . 2016 yılında dekant almıştım ve çok iyiydi o ama yılını bilemeyeceğimi Forumda splitti ve Tarçın gene baskın gelmedi o kadar. Son 2020 versiyonu tekrar deneyeceğim inşallah. Şişeli almak istediğim parfümlerden. Vanilya ya benzer Sandal odunu ama kısmen, o kadar tatlı değil ama tatlıdır Sandal odunu.

Parfümde kullanılan Brezilya gül ağacı az lavantamsı odunsu bir koku ve Sandal odunua güzel eşlik edebilir bir koku diye düşünüyorum. Vanilya çok baskılamamış Sandalodununu ve Portakal da. Dediğim gibi özellikle 2016 ve öncesi tam bir Sandalodunu referansı parfüm hele de benim denediği Vintage :) .

Güncel 2018 ve sonrası vesiyonda tarçın ı kafanda azaltırsan gene bir Sandal odunu referans parfümü genel hatları ile :) . Tarçın aslıdna erkeksi koku gibi, bunun dışında uniseks parfüm gibi diyebilirim. +10 puan bir tampuan verdiğim bir parfüm.

CHANEL “EGOISTE” AD BY JEAN PAUL GOUDE - 1990

Chanel Egoiste commercial

WWW.PERFUMIQ.PL Chanel Egoiste COMMERCIAL

Chanel - Egoiste for men erkek
Üstteki reklam afişinde manken bayan gibi veya kadınsı erkek gibi çıkmış veya öyle kullanılmış.. Bayan olacağını zannetmiyorum.. Bence bilerek böyle yapılmış da olabilir..

Çok güzel bir reklam videosu değil di,ye düşünüyordum aam hoşuma gitti izledikçe ve özellikle bence komik, güzel olmuş komikliği
:D
:D . Ben pencerelerin çoğalmasını komik buldum
:)
:D . 3 adet aynı videoyu verdim reklam videosu (Commercial).

Aşağıda ise yapım aşaması var. Küçük bir bina yüzü inşa etmişler. Çok değil belki ama gene de hatırı sayılır bir para harcamışlar görünüyor.

EGOISTE Werbespot - Making of

Bu arada koku, Calvin Klein Obsession'un başarısız ve vasat versiyonu olarak değerlendirilmiş.. Denediğim model 2015-2016 yılı civarı, parfüm maalesef reformule olmuş. Vintage 'ini denersek düzenleriz inşallah mesajı ki denedik yukarıda yazdım :D . Aşağıda 2016 yılını veya biraz öncesini anlattım. Ki Vintage modeli 2-3-4 fısfıs yetiyor, o kadar kuvvetli diyebiliri. ama tabi 5-6 fıs fıs uçurur, tam dozajı diyebilirim Vintage model için.

Az olarak ağırımsı tatlılık var odunsu koku da eşlik ediyor. O İlk başta yoğun tarçın hissetmedim. Turunçgilli odunsu bir tatlımsı koku. Gül de hissediliyor gibi arka planda. Sandal odunu bence hakim genel kokuya.

Sandal odunu vanilya gibi tatlı ve düz odun gibi odunsu bir koku değil. Düz odun derken buna çam kerestesi giriyor
:D
ki o da kendine göre güzeldir o ayrı. Sandal odununda hem kendine öz bir tatlılığa sahip hem de kendine öz bir odunsuluk var. Genelde gri amber (ambergris) ve misk gibi kokularda tentür olarak kullanılıyor geleneksel olarak..

1 saat sonra tarçın hissetmesi biraz daha arttı. Çok yoğun bir parfüm değil fakat işini yapıyor diyebiliriz..

Lavanta hissedemedim başlarda ki açıklanan içerikte de yok ama varsa sonlarda hafiften olabilir..

1 saatten sonra tatlı ve zarif odunsu kokuyor. Boş koku değil. Tümden odunsu kokuları çok tercih etmiyorum. Chanel egoiste 'yi sevdim..

Tatlılıkta sandal odunun da payı var bence ve güzel bir koku, tatlımsı zarif odunsu, sandal odunu eterik yağı..

Koku 3.saatinde ve civarında pudralı kokuyor biraz, çok hoşuma gitti kokunun geneli. Boş koku değil dediğim gibi.

Tarçın gene çok bağırmıyor ama bağırmaya yakın. Gerçi dediğim gibi sılaj maalesef yüksek değil.. Sandal odununu hissediyorum.. Lavantanın kendisi hissedilmiyor artık zaten ne kadar var tartışılırdı.

5 saate gelmeden koku zayıflıyor. Bu arada 5 Coco Chanel 'in uğurlu sayısı veya sevdiği sayı da diyebiliriz.. Allah 'a sığınalım, aklımızı kullanıp asıl uğurlar o zaman olur hayırlısı ile
:)
.. Tabi bunlar tgende, aşağıda kıyafet performansını verelim ki mevsimlere göre değişebilir..

Kıyafette 2 tık falan daha güçlü parfüm. 2 saat 1-2 metreden hissedilir düzeylerde. Sonra 8 saate kadar yarım metreden ve öpülme düzeyinden duyulma azalmaya başlıyor. Öpüştüğünüzde koku hissedilir durumda.. 12 saattede kıyafete yakınlık başlamış artık iyice ama 12-14 saat sonrada bir izi var parfümün .. 12 saat sonra bile ten üzerinde bir tatlılığı var kokunun.

Parfümün 1992 çıkışlı yani bu parfümden 2 yıl sonra konsantre bir modeli var : '' Egoiste Cologne Concentree Chanel for men '' .

Chanel egoiste platinum ise 1993 yılı çıkışlı. Forumda konusu mevcut
:)
.


Coco Chanel sevgilisindende ayrıldıktan sonra aykırılıkları ile ki tatlı aykırıklar moda akımı yaratıyor. Kadınların giydiği korseler ve o telli elbiseleri attırıyor Coco Chanel. İlk bir at gezisi sırasında elbisesini keserek de yapıyor. Kadınların pantolan giyebileceğini gösteriyor batıda o an. Bu arada Kokoş olmak Coco Chanel'den mi gelmiş aklıma gelmiyor değil ki yermiyorum, bence de Coco Chanel'ın dediği gibi kıyafetler rahat olmalı
:D
..

Bence şimdi yaşasa parfümlerinin bu kadar reformule olmasına ve kiminin sentetik olmasına izin vermezdi..

Atatürk 'ünde Coco Chanel 'den asker elbisesi diktirdiği proje vardır.. Hala da askeriye de kullanılıyordu be naskere gittiğimde ve oldukça rahat pantolan ve gömlek. Hatta gömlek kolu kısa, dar bile olsa rahat olabiliyor. Oldukça başarılı bir çizim, teşekkürler COCO Chanel teyze, Allah rahmet eylesin :) ..

Gabrielle Coco Bonheur Chanel resimi photo.jpg

Gabrielle "Coco" Bonheur Chanel .

Wikipedia alıntı : '' Gabrielle "Coco" Bonheur Chanel(19 Agustos 1883,Saumur,Fransa- 10 Ocak 1971,Paris, Fransa), Fransız moda tasarımcısı,Chanelmarkasının kurucusu. İsmi "Time: Yüzyılın En Önemli 100 Kişisi" listesinde de gecen tek moda tasarımcısıdır.

Chanel sadece dünya kadınlarını değil Türk askerlerini de giydirdi. 1930’lu yıllarda Atatürk, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin üniformalarını Coco Chanel’e tasarlattı. Türk ordusu 1980’lere dek onun imzasını taşıyan üniformalar giydi. Üç yıl önce TSK kıyafetlerinin son tasarımını yapan Arzu Kaprol de kıyafetlerde beğendiği ve değiştirmek istemediği kısımların hep Chanel tarafından tasarlananlar olduğunu söylemişti [1]. ''

Gerçekten türk askeri kıyafeti çok rahat bunu söyleyeyim maşallah
:)
tekrar..

Chanel Egoiste EDt içerik tablosu oy üye sılaj etki ömür.png
867 Tarçın ( Cinnamon ) , 807 Sandal odunu ( Sandalwood ) , 611 Şam gülü ( Damask rose ) , 570 Tütün ( Tobacco ) , 545 Vanilya ( Vanilla ) , 525 Brezilyan gülağacı ( Brazillian rosewood ) , 408 Karanfil çiçeği ( Carnation ) , 376 Deri ( Leather ) , 347 Sicilyan mandalinası ( Sicilian mandarin ) , 345 Kehribar ( Amber ) , 319 Maun ( Mahogany ) , 313 Kişniş ( Coriander ) .

Fragrantica.com alıntı ve içerik parfümör (Her zaman doğru olmuyor bu bilgiler yani içerik açıklaması İngilizce ve Türkçe : ''''''''

Egoïste is a very conservative masculine fragrance composed of spice, wood and vanilla notes. The top notes, intensive and fresh, include rosewood and coriander. Later on, the fragrance character becomes warmer and mysterious due to Bulgarian rose, carnation and warm cinnamon in its heart. The main theme of the composition (long and intensive woodsy trace) reaches its full expression in the lingering base composed of sandalwood, intensive vanilla and ambrette seeds. The perfume was created in 1990. The nose behind this fragrance is Jacques Polge.

Egoïste, baharat, tahta ve vanilya notalarından oluşan çok muhafazakar erkeksi bir koku. Üst notalarda yoğun ve taze, gül ağacı ve kişniş bulunur. Daha sonra koku karakteri, kalbindeki Bulgar gülü, karanfil ve sıcak tarçın nedeniyle ısınır ve gizemli hale gelir. Kompozisyonun ana teması (uzun ve yoğun odunsu iz), sandal ağacı, yoğun vanilya ve ambrette tohumlarından oluşan kalan tabanda tam ifadesine ulaşır. Parfüm 1990 yılında oluşturuldu. Bu kokunun arkasındaki burun Jacques Polge .
''''''''

Chanel Egoiste for men parfüm şişesi kutu 300m.jpg

Evet arkadaşlar söz verdiğim gibi Vintage 5ml Mini şişe ve aprfüm sıvısını paylaştım :D ilk başta en yukarıda..

iyi, güzel, hoş, hayırlı kokular, parfümler arkadaşlar, selametle :)
:)
..
 
Son düzenleme:
Üst