En beğendiğiniz Parfum D' Empire & Penhaligon's parfümleri?

Meursault

TürkParfüm Üyesi
PDE'de Corsica Furiosa ve Cuir Ottoman denedim. Ambre Russe yolda:). Corsica Furiosa benim icin fazla yeşil. Cuir Ottoman güzel ama Dior Homme Parfum varken o parayı vermem şahsen.

Penhaligons da Blasted Bloom denedim. Sucul yeşil bir koku. Fakat yapaylık ön planda biraz. Ortalama buldum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Penhaligon's Sartorial denedim ve bence Brut Madalyonlu şişenin çok uzağında. Güncel yassı şişe, doğal meşeyosunsuz ve silik yassı unilever brut'ün daha iyisi ve o da bana hitap etmiyor. Zaten pek çok kişinin en kötü 5 top niş marka listesi içinde Penhaligons..

Diğer markaya gelince Cuir Ottoman falan sık duyuyorum.. Deneyeceğiz inşallah :)..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RİYAFES

Üye
TürkParfüm Üyesi
Serhat hocam dediğin gibi Dior Homme parfum varken kışlık hiç bir kokuya uçuk paralar verilmez de bu içimizdeki parfum canavarını nasıl dizginliyeceğiz.

PDE'de Corsica Furiosa ve Cuir Ottoman denedim. Ambre Russe yolda:). Corsica Furiosa benim icin fazla yeşil. Cuir Ottoman güzel ama Dior Homme Parfum varken o parayı vermem şahsen.

Penhaligons da Blasted Bloom denedim. Sucul yeşil bir koku. Fakat yapaylık ön planda biraz. Ortalama buldum.

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Serhat hocam dediğin gibi Dior Homme parfum varken kışlık hiç bir kokuya uçuk paralar verilmez de bu içimizdeki parfum canavarını nasıl dizginliyeceğiz.
:):). Sefayir hocam valla 4 parfüme düşürdüm kendimi. Ama kaşınmıyormuyum kaşınıyorum. Ambre Russe dekant aldım. Nishane Afrika Olifantla, Black Oudu cok özledim. Bir yandan Tom Ford splitine giresim var. Icimde kalanlar var deneyemediğim; House of Matriac Blackbird, Roja Enigma vs vs. Aklımdan çıkmıyor yanj

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Parfum d'Empire yazılmış fazlasıyla, Penhaligon's denemeleri ve izlenimlerimi ekleyim ben de. Kötü bulmadığım ama pek bir şey de bulamadığım bir marka olmuştu Penhaligon's, vasat daha doğrusu heycanlandırmayan kokular genel manada. Neredeyse tüm kokularını bir defa deneyip elden çıkardım, o yüzden ilk izlenim şeklinde daha çok.

Vaara: Sanırım en orijinal bulup beğendiğim Penhaligon's kokusu bu olmuştu. Güzel bir ayva ile başlıyordu parfüm, daha önce ayva notasının parfümde kullanıma rastlamadığım için beğenmiştim açılışını, ayva tadını veriş şekli gerçeğe yakın, lezzetli ve güzeldi. Kısa bir süre sonra ayvaya gül ile safran eşlik etmeye başlıyor, burası da fena değil. Orta notalarda bayıcı olmayan baharatlar ve birkaç tatlı nota müdahil oluyor, buralar ve gerisi biraz sıkıcıydı. Yazın ve ilkbaharda kullanılabilitesi var gibiydi.

Opus 1870: Spice and Wood ekolünden ilerleyen bir kokuydu yanılmıyorsam. Sedir baskındı, rahatsızlık vermeyen baharat ve odunsularla çevrelenmişti. Fazla bağırmayan, pek değişiklik göstermeyen beyefendi bir koku. Ofis kokusu tadında :). Spice and wood, Oud Wood, Royal Oud tarzı ama onlardan bir tık düşük bir koku gibi kalmış aklımda. Fiyatına göre fena değildi sanki.

Blasted Bloom: Aquatik (Deniz) efektini veren notaların da yoğun hissedildiği yeşil bir koku, çiçeksi nüanslar da söz konusu. Kalıcılık ve yayılım çok yüksek ama sentetik hissiyat kuvvetli ve benim başımı ciddi anlamda ağrıtmış bir kokudur. Aquatik hissi veren adını unuttuğum nota neden oldu muhtemelen. Sürdükten sonra dayanamayıp yıkadığım birkaç kokudan biridir.

Endymion: YSL La Nuit ve Rochas Man esintileri olan ama onlardan daha kaliteli ve efendi kokan bir kokuydu. Daha soğuk ve odunsu notalar da vardı. Jenerik hissiyatlı ama benzeri olan parfümlerden bir tık daha iyi. Yine de çok bir şey beklenmesin, onların yaşı artırılmış hali gibi, kalitesi onlara göre fena olmasa da niş veya vintage ayarında değil elbet.

LP No.9: YSL Opium Pour Homme'un (Edt Vintage) neredeyse aynısıydı. Modern ve sıcak notalarla desteklenmiş berber kokusu tadındaydı yanılmıyorsam. Bunda da jenerik hissiyat var, Opium PH edt gibi bunu da tutmamıştım.

Sartorial bahsedilmiş zaten.

PinotNoir

TürkParfüm Üyesi
Penhaligon`s
Clandestine Clara 2017
Çikolatamsı paçuli ve cılız bir rom ile açılır açılmaz pürüzsüz bir vanilya tatlılığı ekleniyor. Tam bir genel beğeni kokusu. Kadın kokusu olarak sunulsa da amber ve tarçından gelen aromatik-baharatlı notalara odunsu notalar da eklenince her iki cinsiyete de göz kırpıyor. Notaları gereği tatlı bir koku ama rahatsız da etmiyor.. Soğuk kış günleri için düşünülebilir.
Ayrıca Sartorial sevdiğim ama sürekli kullanımda sıkabilecek bir Penhaligon`s kokusu...

Parfum d'Empire
Coursica Foriosa
günlük kullanıma uygun değil ama enteresan.
Ambre Russe; ismi yetiyor.
Fougere Bengale'yi de bir iki kez kullandım, şimdilik hoşuma gidiyor ama o da genel kullanım kokusu değil.
Tabac Tabou'yu denedim. Spliti yapılıp şans verilmesi gereken kokulardan bence.

harunozkan89

Üye
TürkParfüm Üyesi
Parfum D' Empire- Ambre Russe
sevdiğim en güzel amber temalı kokudur diyebilirim
Penhaligon's- The Tragedy of Lord George
Penhaligon's- Halfeti (duş jelini kullanmak bile bu kadar keyif verirmi bi kokunun)

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
cuir ottoman enfes bir süet parfümü beğenerek kullanıyorum. ambre russe nin açılışı en beğendiğim parfüm başlangıçlarından bir tanesi. Yukarda yazılanlara katılıyorum penhaligon's parfümlerinden beni etkileyen vay be dedirten çıkmadı maalesef. büyük umutlarla aldığım sartorial de buna dahil.