en favori bayan kokunuz nedir

dlakrkmz

TürkParfüm Üyesi
merhabalar herkese buralarda yeniyim hadi bakalım fikir alışverişi yapalım benim ki burberry london

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
merhabalar herkese buralarda yeniyim hadi bakalım fikir alışverişi yapalım benim ki burberry london
Siz de hoşgelmişsiniz.. Aslında kategoriler var, çiçeksi, meyveli, vanilyalı gibi .. bir de bunların kendş aralarında harmanı var Vanilyalı ve çiçekli dior adddict gibi.. Dior Addict bende vardı vintage'i @Mehmet kardeşime hocama teşekkürler.. Deneyeceğim inşallah. Güncel versiyonu denemiştim hoşuma gitmişti. Ben vanilya kokularını seviyorum bayanlarda ve günümüzde en yoğun ve doğal Dior Poisson girl'de karşılaştım ve konusu var forumumuzda.. Diğerlerini de yazıyorum işte fırsat buldukça ve yazdıklarıma bakabilirsiniz, beğendiklerime ya eksi vermemişimdir ya da puan vermişimdir başlığın sonunda -10 ile +10 puan arasında..

Çiçekli parfümlerde aslında değişik kategorili olabiliyor. Sıcak Baharat parfümlerini aslında ben bayanlara yakıştıramıyorum Dior Dolce Vita gibi ve konusu forumda olması lazım, yok ise yazarım inşallah. Zaten Tom Ford Tobacco Vanille'de sıcak karanfil baharatı gibi aslında uniseks olmayan bir parfüm. Sanırsam sıcak baharatlar erkek terine, ten kokusuna benzediği için bayanlara yakışmıyor..

Bunun dışında pek çok bayan parfümü seviyorum ben sentetikelr dahil ki doğal tabiki hep tercihim o ayrı ..

Çok güzel çiçeksi parfümler ise mevcut, özellikle eski parfümlerde .. Portakal çiçekli Chanel Gabrielle benim çok hoşuma gitti ki yeni koku bu. Dediğim gibi yazdık, yazmaya devam ediyoruz inşallah ..

Bu arada kimi erkek kokusu bence bayan kokusu da olabilir mesela old spice gibi.. Zaten erkekler bayan parfümlerini kullanabiliyor Tom Ford Black Orchid gibi .. Bayanlarında Givenchy Pi sevme oranları çok erkek parfümü olarak. Aventus seven bayan biliyorum kullanım olarak .. Zevk meselesi bu olay ve saygım var ..

dlakrkmz

TürkParfüm Üyesi
Hoşbuldum harika bir cevap olmuş çok teşekkürler.

amber ve misk kokusuna hastayım ben oldu bitti böyle kokuları tenime yakıştırrım lakin baharat ve çiçek hiç bana göre değil denemedim mi denedim ama yakışmadı sanki nedense belki de takıntı bilemiyorum. artık malum kurlardan dolayı parfümümüzü almak için bile bütçe düzenlemesi yapma zorundayız.

yeni kokular konusunda aşırı tedirgin değilim ama sanırım önyargılarım var

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hoşbuldum harika bir cevap olmuş çok teşekkürler.

amber ve misk kokusuna hastayım ben oldu bitti böyle kokuları tenime yakıştırrım lakin baharat ve çiçek hiç bana göre değil denemedim mi denedim ama yakışmadı sanki nedense belki de takıntı bilemiyorum. artık malum kurlardan dolayı parfümümüzü almak için bile bütçe düzenlemesi yapma zorundayız.

yeni kokular konusunda aşırı tedirgin değilim ama sanırım önyargılarım var

Doğal saf misk ve Amber denediniz mi? @Premiumperfume hocama danışabilirsiniz bu konuda, ben aldım. Kendisi birinci sınıf doğal ürünler satıyor. Reklamını şimdiye kadar aldım ve memnun kaldığım için yazıyorum.. Ama netten almak isterseniz size üç dört yer vereyim. İstanbul'da iseniz bu yağları satan attar bulabilirsiniz ..

dearmusk.com dan alışverişim oldu. oldukça doğal çiçeksi sibirya miski almıştım. Bu mu misk diyebilirsiniz, çiçeksi bir koku. Bu ürün ucuz ama doğal mı bilmiyorum, garanti veremem. kimi miskler oldukça hayvansal sanırım, kimi de çiçeksi değişik bir şey. Bu mu misk diyebilirsiniz kimi miski koklayıp.. Suudi Arabistan, B.A.E.gibi yerlerde geyik çiftliklerinden bahsediliyor ve ucuza üretim söz konusu buralarda. Hicaz'a ve bu bölgeye giden tanıdığınız varsa alabilirsiniz .. Bunları detaylı konusuna yazarım inşallah.. O bölgelerde siteler de var nette..

https://paradiseperfumesandgems.co.uk/ bu siteden de istediğiniz ürünlere bakabilirsiniz. KEndisi ile ebay'dan iletişime geçmenizi tavsiye ederim çok daha ucuza gelecektir. Ajmal Musk Gazalle Limited Edition Grade AAA ürünü satıyor ve bir misk miksi(karışımı) . İçinde safran, oud gibi notalar var. aslında dar alanda ilk kullandığınız saatler etrafdan tepki alırsınız. Evde kullanmanızı tavsiye ederim veya araba ile parfümseverler etrafınızda varsa kullanmanızı tavsiye ederim .. Ebay'da açık arttırması da olabiliyor. Hicaz, haç mevsimi dükkanı kapalı oluyor bir süre. Sanırım kendisi mülüman biri ki konuşmuştuk. Safran, oud da bulunuyor kendisinden. Doğallık konusunda garanti veremem ama kokuyu koklayanlar olumlu puan verdi hatta İstanbul'da Asaq ve Ajmal'a gitti aldığım ürünler ve orjinal dendi zamanında, bunu da diyeyim..

https://www.agarscentsbazaar.com/ ise çok eskilerden bir aktar. Ürünlerinden aldım ve orjianal bence. Misk deendim oldukça koyu formda idi, simsiyah bir şey, hayvansı ama güzel. Amber (Balina amberi, Ambergris) denedim tatlı dumansı misk diyeyim çok sevdim. Şu an umarım kalitesi devam ediyordur. Mısır miski gibi sentetik miskde satıyor dikkat edin ..

Kimi miskler çok pahalıdır ama sanırım bu bölgeye göre değişen bir şey .. Parfümlerdeki miskelr misk olmaktan çıkmış, tatlımsı değişik şeyler bunu da diyeyim ..

Amber ise karışık bir konu. Asslında amber ingilizcede kehribar olarak da kullanılıyor ve anlam karmaşası olabiliyor. LAden amber ide var labdanum denen ve tatlı, safranımsı tatlı bir şey ve aprfümlerde çok kullanılır oldu ..

dlakrkmz

TürkParfüm Üyesi
harika yeni yerler öğrendiğim için baya mutlu oldum. Ben dün tesadüfen............. diye bir yerden sipariş verdim erkek arkadaşıma aldım fırsat ürünü yapmışlar burberry classic dedim alayım mebla çok değil hemde denemiş olurum ilk alışveriş olduğu için biraz tedirgin yaklaştım açıkçası. yarın kargom gelecekmiş şayet güvenilir ve iyiyse bilgilendirme yaparım. parfümle duş alan insanlarınız haliyle :)

bu arada victoria secret boombshell hakkında biraz bilgi verir misiniz? sadece şişesini beğendim bazen bu bile almam için bir neden olabiliyor ama koku konusunda bilginiz var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
harika yeni yerler öğrendiğim için baya mutlu oldum. Ben dün tesadüfen............ diye bir yerden sipariş verdim erkek arkadaşıma aldım fırsat ürünü yapmışlar burberry classic dedim alayım mebla çok değil hemde denemiş olurum ilk alışveriş olduğu için biraz tedirgin yaklaştım açıkçası. yarın kargom gelecekmiş şayet güvenilir ve iyiyse bilgilendirme yaparım. parfümle duş alan insanlarınız haliyle :)

bu arada victoria secret boombshell hakkında biraz bilgi verir misiniz? sadece şişesini beğendim bazen bu bile almam için bir neden olabiliyor ama koku konusunda bilginiz var mı?

Burberry Classic'de bence sentetiklik de var ve daha güzel parfümlere bakmanızı öneririm ..

Victoria Secret gibi kimi markalar kimi zaman isimi kullanarak kaliteli marka yapmıyorlar bence ama henüz denemedim. Aslında bu olay genelde ünlü parfümlerinde oluyor ..

Son düzenleme:

dlakrkmz

TürkParfüm Üyesi
burberryi dediğim gibi siteyi denemek amaçlı aldım.. günlük kullanımda zaten 15 günde bitirir beyefendi.

victoria konusunda aklımı kurcalayan konu da bu aslında bilindik marka olmasının bir etkisi olabilir mi?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
burberryi dediğim gibi siteyi denemek amaçlı aldım.. günlük kullanımda zaten 15 günde bitirir beyefendi.

victoria konusunda aklımı kurcalayan konu da bu aslında bilindik marka olmasının bir etkisi olabilir mi?

Bilindik derken anlamadım tam hanımedendi. Eğer bilindik diye mi sevdim güzel olmamasına rağmen diyorsanız olabilir. Bazen overrated yüzünden yani bir akım ile çok bahsedilen parfümler güzel olmamasına rağmen çok sevilebiliniyor. Mesela Bond No9 Newyork (Aslında güzel yanı da varda o paralar etmez bence kullanılan malzeme olarak) .. Aslında seviyorsanız sorun yok ama fiyat kalite ve performans oranı da önemli tabi eğer gereksiz para vermek istemiyorsanız. Bu durumda benzer parfümü arayacaksınız daha uyguna veya kullanmaya devam :) .Bu parfüm Gratis gibi yerlerde var mı bakayım, merak ettim :) .

dlakrkmz

TürkParfüm Üyesi
Marka algısından bahsetmek istedim bilinen ve güvenilen bir marka olduğu için koku veya performans kötü olsada rağbet görebiliyor. malesef gratis satmıyor. kendi mağazasında ve parfümerilerde bulabilirsiniz.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
harika yeni yerler öğrendiğim için baya mutlu oldum. Ben dün tesadüfen...... Diye bir yerden sipariş verdim erkek arkadaşıma aldım fırsat ürünü yapmışlar burberry classic dedim alayım mebla çok değil hemde denemiş olurum ilk alışveriş olduğu için biraz tedirgin yaklaştım açıkçası. yarın kargom gelecekmiş şayet güvenilir ve iyiyse bilgilendirme yaparım. parfümle duş alan insanlarınız haliyle :)

hanımefendi dediğiniz yer orjinal parfüm satıyor mu bilemeyeceğim.. Baktım parfümler tester. bu kadar tester satışına millet şüpheyle bakıyor zaten.

Son düzenleme:

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Tester parfüm satıyorum diyen her kimse yüzde yüz katrilyon sahtedir.Sokağa atacak parası olan buyursun atsın.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tester parfüm satıyorum diyen her kimse yüzde yüz katrilyon sahtedir.Sokağa atacak parası olan buyursun atsın.
Haklısınız Erdem hocam.. Çakma diye satılması başka ama orjinal diye satılması başka ve ben kimi yerleri denedim çok geneli hüsran.. Bir de sağlık Bakanlığı onayı falan da yok, sağlık açısından teklike riski her zaman mevcut maalesef.. Birazdan üyenin adı geçen linki sileceğim.

Açık parfüm satıp sağlık bakanlıklı onaylı olsa neyse ama bu riskli..

Son düzenleme: