Estetik Ameliyat yeri Gelir çok gereksiz ve gdo zararlı

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
+1

Yani yapan yapmış üzülmesin de burada estetik ameliyatın kötülüğünün felsefesini yapacağım.. Tamam burnu yamuk olabilir (doğuştan kırıklık yoksa kartal burun doğal burunu falan kastetmiyorum) bu estetik ameliyatıç olabilir. Estetik doktorluk önemli inkar etmiyorum ama abi o burunu testere ile kesip o güzelliğini mahvetmek çok kötü, aşırı çok kötü ya, kanım donuyor ya. Bu konuya değineceğim inşallah da önce estetik olarak güzelsiniz, estetik ameliyatın gereksizliğini anlatayım..

Bir bayan vardı, burnu pinokyo gibi uzundu veya şu Avrupa'da bir tiyatro, roman karakteri gibi (bkz: cyrano de bergerac) ama abi, kardeşim çok seksiydi ya, aşırı hoşuma gidiyordu. Şimdi bu bayan burnunu yaptırsa bana çirkin gelecek falan yani...

Burnu dikten de çok hoşlanırım. Kibar küçük burunlu sevgilim, sevgili adayım da oldu.. Ya mahvetmeyin burun, yüz her nereyse işte.. Şimdi sizin ruh eşinizin annesi gibi tüm yeriniz olacak ve ruh eşiniz sizi sevmeyebilecek. Estetik yaptırıp zengin kocasının aldattığı meşhur olay var ında "(bkz: kedi kadın)" olarak tanınan (bkz: Jocelyn Wildenstein) ...

Yukarıda kartal burundan bahsettim. Abi, kardeşim, arkadaşım, beyefendi, hanımefendi burnun aşağı doğrudur ve bunu çok sevecek eşin olabilecektir inşallah hayırlısı ile. Kartal burun çok asil durur. Kalkık burun maymun burnu gibi de düşünebilirsin (maymunlar da Allah'ın yarattığı tabi Elhamdulillah..) yani yakışanı Allah bilir, siz karar vermeyin.

Evet yakışanı Allah bilir. Çirkin dediğin yüzde öyle matematik, matematik birleşimler (kombinasyon) bileşimler varki bir bozukluk tüm ahengi bozar. Evet çirkin, güzel hatta mükemmel güzel altın oran kişiler olabilir ama çirkin dediğin bir kadına deli gibi aşık olan da var.

Kur'an Nisa suresi 118-120.ayetler Yaşar Nuri Öztürk Meali:"
Allah o şeytana lanet etmiştir. Demişti ki o: "Senin kullarından belirli bir pay elbette alacağım."

"Yemin olsun, onları saptıracağım, onları kuruntulara/hurafelere/anlamını bilmeden okumaya mutlaka iteceğim. Onlara mutlaka emir vereceğim de davarların kulaklarını yaracaklar; onlara muhakkak emredeceğim de Allah'ın yaratışını/yarattıklarını değiştirecekler." Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı yandaş edinirse açık bir hüsrana kesinlikle yuvarlanmış olacaktır.

Şeytan, onlara söz verir, ümit verip hayal kurdurur, hurafeye/anlamını bilmeden okumaya iter. Ama o, onlara bir aldanıştan başka hiçbir şey vaat etmez.

"

Mesela bir ayette ede ekinleri bozup nesilleri bozmanın şeytan işi falan olduğu yazıyor aklıma Gdo geldi ve çok tehlikli GDO'lu gıdalar.. (gdo: genetiği değiştirilmiş organizma). Gdo tıbbi üretim için yenmemek şartı ile (bitkinin ürettiği mesela bir sentez ürünü ise tıbbi kullanımı mantıklı olabilir ama ekmek, buğday tüketimi kesinlikle bence çok tehlikeli...), bilimsel falan kullanımı başka olabilir, yararlı olabilir ama gıda olarak tüketimi çok tehlikeli bence. Ayette çok açık zaten ve bilim de böyle diyor zaten..

Gdo'yu anladığım o ayeti de vereyim küfür yemeyeyim... Ama kesin gdo'yu anlatıyor diyemem şu an, tefsire de bakmak lazım falan..

Kuran Bakara suresi 204-205.ayet Yaşar Nuri Öztürk meali:"

İnsanlardan öylesi vardır ki, onun dünya hayatına ilişkin sözü senin hoşuna gider ve o, kalbindekine Allah'ı tanık tutar. Oysaki o, düşmanların en yamanıdır.

Yanından ayrıldığında/işbaşına geçtiğinde yeryüzünde fesat çıkarmak, ekini ve nesli yok etmek için işe koyulur. Oysaki Allah, fesadı sevmez.
"

Şimdi işim var sonra ekleme yapabilirim.
 
Üst