Evde Hazır Esans ile Parfum Yapım Formulleri Hk.

Cabriel

TürkParfüm Üyesi
Öncelikle Merhabalar Herkese aşağıda yazacağım konu hakkında İnternet te araştırma yaparken forumunuzu buldum ve işin açıkçası çok mutlu oldum.Hemen hemen bütün konu başlıklarına baktım fakat istediğim yada aradığım cevapları bulamadım.Bunun için de başlık açmak istedim belki de gözden kaçırdım kusuruma bakmayın lütfen.
Şimdi konuya gelecek olursak hazır esans alarak evimde parfüm yapıyorum ancak şuana kadar aldığım bilgiler doğrultusunda kullanılan esans oranı genellikle edp %20 olarak formulasyonlara ulaştım. Ben %35 oranında Extrait de parfüm yapmak istiyorum.Kafama takılan ise 500 ml (500 ml yapmamdaki tek amaç 5 adet 100 ml şişeler) yani 420 gr bi üretim yapmak istediğimde 150 gr esans % 5 oranında saf su kullanmak istiyorum ancak alkol oranını % 80 yapmak için kullanmam gereken formulasyonda çok kararsız kalıyorum alkol derecesini ayarlamakta zorluk çekiyorum bunun için yardımlarınızı istiyorum bana formül konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

Hoşgelmişsiniz :) . Teşekkürler yazınız için, lütfen bilgilerinizi, deneyimlerinizi, sorularınızı bekleriz, çekinmeyin lütfen.

Üsteki iki konuya da baktınız mı?