Evening Edged In Gold - Ineke - for women / kadınlar için - 2006

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Evening Edged In Gold Ineke for women gün ışığı parfüm şişesi.jpeg

Decantindex.com sitesinden resim. Güvenilir bir yer mi bilmiyorum arkadaşlar.

Evening Edged In Gold - Ineke - for women / kadınlar için - 2006

INEKE
Evening Edged In Gold
2007for women

NARCISO RODRIGUEZ
Narciso Rodriguez For Her
2003for women

Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum
2006for women

Üstteki üç parfüm olayı anlatıyori bilmem anlatmama gerek var mı :D ama onların metaliksiz hali özellikle pempe şişe Narcğso Rodriguez EDP benziyori metaliksiz hali ama haksızlık yapmayalım çok güzel ek notalar var hadi okuyalım bakalım :) ..

Fragrantica.com'da meyveli denmiş özellikle ama ben o kadar meyve hissedemedim ki çiçek kokusu meyvelidir o var tabi ..

Osmanthus çiçeği oldukça bol kullanılmış açıklamalarda.. Koku profili: Doğuya özgü egzotik bir bitkiden, kayısı kokulu çiçek, yumuşak, esnek, duyusal. Laktonik çiçeklerle çiftleşir.
Evening Edged In Gold Ineke for women ineke com sitesinden 3.jpg

Ben parfümün doğal içerikli olduğunu düşünüyorum ve belki de sabitleyicisi güzel, güzel çalışıyor. Parfüm bir patlama yaşamıyor o kadar başlarda ve belli çizgide ilerliyor. Özellikle sevgilime alacağım bir parfüm değil gibi düşünürken benim de hoşuma giden bir parfüm oldu arkadaşlar, bence bayanların da sevebileceği bir parfüm. Bence parfümün sorunu sılaj olayı olabilir kimince.. Nasıl bir çiçeksi koku derseniz bağırmayan, inceltilmiş sardunya gibi kokuyor ve altta yazdığım gibi sarhoş edici Melekboruları çiçeeği. Kısmen bir ferahlıkta var parfümde .. Kısmen de kunduz yağı ve hafiften bir keskinlik ama parfümün yumuşak yanı da var, hoş .. Bu sardunyamsı kokuya bayan parfümlerinde sık rastlayabilirsiniz .. Bunun dışında parfümde çok bir değişiklik var mı derseniz ben bu parfümde ''Kunduz Yağı'' olduğunu düşünüyorum ki bu kokuya sevgi olarak deli oldum zaten... Çok bas bas bağırmasa da bence sılaj ve ömür yeterli kıyafette .. Ten de ise tene yakın gibi oldu bende ki çok da o kadar yakın değil.. Parfüm kıyafette ertesi günde var..

Parfüm sonra tatlılaşıyor ek olarak .. Melankolik bir koku aslında parfüm ki altta yazdım bu kokuya Cennet Borusu çiçeği de hakim.. İleriler de keskin hatları olmayan bir parfüm gibi görüldüğü kimi anlar bence sılajdan dolayı da, kimi kokular karakterli belirmiyor diyebilir.. Zaten Melekboruları çiçeği de böyle bir çiçektir .. Sılaj bence bu parfümün tek sorunu ki bu konuda da açık bıraksam da keşke daha kuvvetli olsaymışımı da söylüyorum bu parfüm için ..

Evening Edged In Gold Ineke for women gün ışığı parfüm şişesi kadın ojeli elinde.jpeg

Bence deri koku notası Kunduz Yağı varlığından dolayı açıklanmış. Zaten Kunduz Yağı'da ifra kaynaklı yasak ve belki parfümde kaçak kullanılmıştır. Doğal da olmayabilir kunduz yağı parfümde ama parfüm doğalımsı kokuyor, bilemeyeceğim artık.. Kunduz Yağı gücü Bir Vintage Patou Pour homme, bir Knize Knize Ten kadar da değil ama hoş gene .. Evening Edged In Gold - Ineke - for women / kadınlar için - 2006 'ı kapağından koklamak var ya cennet, cennet, çok hoş .. Kapaktan kunduz yağı daha belli, tende ve kıyafette kunduz yağı ile beraber çiçekler daha belli , özellikler çiçekler ..

Melek boruları çiçeği pr_01_3368.jpg
melek-borulari_53752945-fe86-401d-86b4-d14fa54ff178.png

Melek Boruları çiçeği (Angel's Trumpet) Koku profili: datura bitkisinin çok tatlı kokulu bir varyasyonu, tatlı, nüfuz edici, sarhoş edici, tropikal gece çiçeği kokusu ..

Melek boruları çiçeği parfüm de hissedilen koku notalarından.. Sarhoş edici gibi kokar.. Hanımeli çiçeğinin daha az keskinsiz ve daha az tatlısı hali.. Osmanthus çieçği ile uyumlu bir çiçek olmalı ..

Tarçın yalın hissedilecek kadar kullanılmamış .. Safran da sanırım kırmızı safran kullanılmıştır ve o da o kadar başrollerde değil .. Odun koku notası içi nde aynı şeyi diyeceğim hatta daha az oranlardadır o..

Evening Edged In Gold Ineke for women ineke com sitesinden 2.jpg
Evening Edged In Gold Ineke for women ineke com sitesinden.jpg

Fragrantica.com sitesinden alıntı açıklama : ''

2006 yılında piyasaya çıkan 4 kokunun ardından, beşinci parfüm geliyor - E harfi sunan Evening Edged In Gold(Altın Kenarlı Akşam) , ilham verici olarak adlandırılan alfabetik koleksiyon Ineke'nin bir parçası olarak geliyor . (A- Kalbimden Sonra; B-Balmy Günleri ve Pazarları, C - Kimyasal Yapışma, D - Derring Do), E şıklık ve akşam önü olarak akşamları dışarı çıkıp, sarhoş edici gece çiçeklerinden esinlenerek hazırlanan koku notları.

Ineke Ruhland'ın kurucusu ve parfümeri olan bu parfüm evi San Francisco'da bulunuyor. Genç Ineke bu kez altından ilham alıyor ve bu parfümü bu iyimser renkle ilişkilendirilen bir dokunuş ve koku ile yarattı.

Evening Edged In Gold (Altın Kenarlı Parfüm Akşamı) , koku, erik ve altın osmanthusun hafif notalarıyla açılır. Parfümün özü, Angel's trompet'in bir tonunu, bir safran ve tarçın kokusuyla ortaya çıkarırken, baz notaları, koyu renkli ahşap ve deri ile Midnight Candy (zaluzianskya capensis) adındaki sarhoş edici gece çiçeklerini tanıtıyor.

Şişe, önceki baskıları ile aynı, yanıltıcı çizimleri ve altın bir etiketle. Parfüm 75ml EDP (2.5 oz) (web sitesi) Akşam Edged In Gold olarak 2007 yılında piyasaya sürüldü.

Parfüm değerlendirmesi: 3.75 üzerinden 5 ile 199 oy. ''

Parfümün derecelendirilmesi 3 üzerinden 3.75 , 199 kişi de sanırım güncel populizme de Kunduz Yağı bayanlarca sevilmediği için olabilir ki kullananlar belki çoğu bilmiyor Kunduz Yağını .. Bence parfüm uniseks (Hercins) kullanıma uygun arkadaşlar ama çiçeksi kısmen feminensi kokuyu da hatırlatayım gene :D ama çok da feminen değil bence o çiçeksilik de parfümde ..

ineke parfümleri yanyana şişeler.jpg
Parfüm şişesi bence hoş olmuş Ineke'lerin ve şişenin üstteki altınımsı veya farklı kaynaklı desenler bence güzel detaylardan.. Ortasındaki halka da hoşuma gitti metal.. KApağı plastik olduğu belli, kapağı daha güzel olabilirdi bence ..

Ineke satış yapılan bir yerden alıntı yazısı : '' Çiçeksi- Oryantal bir koku olan Evening Edged in Gold'un ust notalarinda Sarı Osmantus çiçeği, Erik, orta notalarinda Tatula Çiçeği, Safran, Tarçın, dip notalarinda Tatlı-şekerli nota, Deri notası ve Odunsu Nota bulunur. Dünya çapında klasik parfümeri eğitimini almış sayılı kişiden biri olarak Ineke Rühland, zamanının çoğunu yeni kokular geliştirmek için harcamaktadır. Kendi parfümeri ofisinde parfüm notaları olarak leylaklar,manolyalar,tatulalar ve şakayıklar gibi doğanın eşsiz çiçeklerinden örnekler kullanmaktadır. Bunların yanı sıra tıpkı hevesli bir bahçıvan gibi kendi koleksiyonundan doğada nadir bulunan eşsiz kokulu bitkileri de kullanmaktadır. Sahip olduğu tutku, dizayn ve sanat ruhu tüm parfümlerine yansımaktadır. Orijinal fotoğraflar, mükemmel sanat eserleri ve mısralar aracılığı ile Ineke tüm eserlerine özel ve sıra dışı hikayeler yaratmıştır. ''

Bu parfüm ile de röportajı olan, Bu markanın sahibi ve Parfümörlerinden Ineke Ruhland'ın yazısını, röportajını okuyalım : ''''''''''''''''''''''''''''''''''''

INEKE RUHLAND: KOKULARLA İNSANLARIN KİŞİLİĞİNİ DEĞİŞTİRMENİN YOLUNU DÜŞÜNÜYORUM
INEKE RUHLAND resimi fotosu bayan ineke parfümlerinin sahibi parfümörü röportaj.jpg

Yukarıdaki resimdeki bayan '' Ineke Ruhlan '' oluyor efendim :) ..​

‘Ineke’ ilhamını doğa ve sanattan alan bir parfüm markası. Bu niş parfüm evinin hikâyesini markanın yaratıcısı Ineke Ruhland’la konuştuk.
Parfüm dünyası sizi içine çeken derin bir okyanus gibi. Çok şükür ki bu okyanusta boğulmuyorsunuz. Ne kadar derine inerseniz o kadar farklı kokular, parfüm markaları ve onların hikâyeleriyle karşılaşıyorsunuz. Sayısız aromanın ve kendisine hayran bırakan notaların olduğu bu dünyada büyük reklam çalışmalarıyla gözümüze gözümüze sokulan markaların yanı sıra henüz keşfedilmemiş markalar da var. Ineke’de onlardan biri diyebiliriz. Koku konusundaki kariyerine üniversite eğitimini tamamladıktan sonra başlayan Ineke ilkolarak Hollanda’da bulunan bir parfüm şirketinde çalışarak başlamış. Her ne kadar bu sektör onun işi olsa da o yıllarda bu işin mesleği olacağını düşünmemiş. Ardından çalıştığı şirketin Paris ofisine geçmiş ve orada parfümlerle daha da haşır neşir olmuş. Daha sonra Versay’da bulunan ISIPCA parfümcülük okulunda eğitim almış. 2003 yılında da kendi adını taşıyan niş parfüm markası Ineke’yi kurmuş. Bir üniversite öğrencisiyken kokuları çok seven ama bunu meslek olarak düşünmeyen Kanadalı parfümör şu an saygın bir markanın yaratıcısı. Onun hikâyelerinin başrolünde ise güzel rahiyalar ve anılar var.

Ineke parfümlerinin duyguları açığa vurduğuna ve insanları anılara doğru yolculuğa çıkarttığına inanıyor. Bunu da yaptığı parfümlerden örnekler vererek anlatıyor. ‘Balmy Days & Sundays’ bir şehir parkında rahat bir gün gibi kokuyor ve mutlu hissetmemi sağlıyor. Onu sürmek pek çok insan için mutlu anıları yeniden hatırlamak gibi. Ancak bu anılar genellikle doğa gibi genel bir şey olsa bile, kişiden kişiye farklılaşabiliyor. Mesela ‘Evening Edged in Gold’ benim en sık sürdüğüm parfümlerimden biri. Tarçın, vanilya ve sandal ağacı gibi lezzetli bulduğum bir içeriği var ve bu kokular bana rafine ve sofistike hissettiriyor” diyor ve ekliyor; “Sık sık kokularımın kişiliğini ve aynı zamanda süren insanların kişiliğini değiştirmenin yolunu düşünüyorum.”

“Parfümlerini henüz kullanmamış insanlar için nasıl tanımlarsın?” diye sorduğumda da net bir yanıt veriyor; “Tazelik…” En büyük özelliğinin parfüm dünyasında pek kullanılmayan ve doğada nadir bulunan çiçekleri kullanmasını olduğunun altını çiziyor. Parfümlerinde gardenya ışığı çiçeği, sandal ağacı çiçeği, doğu çiçekleri, yeşil çiçekler ve taze eğrelti otuna yer veren Kanadalı parfümör doğanın parfümlerini oluşturmak için ona çok iyi malzemeler verdiğini belirterek devam ediyor.

‘four volume series’ isimli dört farklı çiçeği içeren parfüm serisini eski birer kitap şeklindeki parfüm kutularından oluşan Ineke’ye edebiyatla olan yakın ilişkisinin büyük bir kültür sanat tüketicisi olmasından kaynaklandığı ve bununda koku yaratma yolunda ona yön verdiğini söyleyerek açıklıyor. Söz sanattan açılmışken de şu şıralar 19. Yüzyılın romantik dönemlerinden esinlenerek ‘Idyllwild’ adında yeni bir parfüm oluşturma sürecinde olduğunu da bizlerle paylaşıyor.
Ali Mert Alan
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Fiyatı 149 tl indirimli bulabilirsiniz 390 Tl'den. LAdesse 'de şu an var. Resim de atayım :

Evening Edged In Gold Ineke for women ladesse sitesinden indirim 2018 149 tl 390 tl den.jpg

Teşekkürler okuduğunuz için, umarım işiniza yaramıştır hayırlı olur .. İyi günler, parfümler, kokular arkadaşlar, Selametle :) ..